ZEELAND 13 Jtterz Privé was het wel prettig dat ik veel zaterdagen vrij had, want ik had het druk op mijn werk en we hadden net een klushuis gekocht. Maar van mij mag het wel weer beginnen speelde, kreeg de ploeg het gevoel dat er titelkansen waren in de pro motieklasse B. De topper tegen koploper Volley Tilburg 4 ging weliswaar met 3-1 verloren, maar de competitie zou nog lang zijn...,,Ik keek laatst in de standen- app om te zien hoe we er op dat moment voor stonden. Toen bleek dat we mooi tweede stonden. Ik weet ook nog wel dat we allemaal heel fit waren, dat de mentaliteit bij iedereen in de ploeg goed was en dat het juist daarom zo jammer was dat het abrupt eindigde." Omkleden bij 2 graden Dalebout, de makkelijk scorende spits van 'Brouw', trainde de afge lopen maanden vaak in kleine groepjes. ,,De club heeft er alles aan gedaan om ons te laten voet ballen", geeft hij aan. ,,Maar we mochten niet in de kleedkamer omkleden. Zaten we daar buiten onze schoenen aan te trekken, ter wijl het 2 graden was. Toen er tijdens de lockdown he lemaal niet meer getraind mocht worden, zat Dalebout vooral thuis. ,,Ik had geen motivatie meer. Maar nu mogen we sinds een tijdje ge lukkig weer trainen." Misschien volgen er binnenkort nog wed strijden om de Regio Cup. ,,Daar kijk ik echt naar uit, het lijkt me fantastisch. Maar ik verwacht ei genlijk dat we pas deze zomer weer gaan voetballen. Ik heb onze voorbereiding op het nieuwe sei zoen gezien. Daar word ik enthou siast en blij van. Ik kan niet wach ten om weer tegen een ander team te voetballen.'' En, als het even meezit, weer te scoren met een fraaie omhaal. En o, wat snakt Istvan Bakx daar ook naar. ,,Als trainer bij JVOZ ben ik nog veel met het spelletje bezig. Ik probeer mijn passie voor het spel door te geven'', zegt de Vlissingse middenvelder van der dedivisionist Hoek. ,,Maar zelf voetballen blijft het mooiste dat er is." Een kwartiertje. Langer duurde het officiële gedeelte van dit sei- Een goede actie is veel meer waard als een tegenstander 100 procent geeft zoen niet voor hem. Een paar trai ningen bij Hoek, na zijn terugkeer uit Zuid-Afrika, werden gevolgd door een invalbeurt tegen Sport- lust'46, op die 10de oktober. Daarna ging de boel op slot. In de nadagen van zijn actieve carrière mist Bakx het voetbal enorm. Het kost hem weinig moeite on der woorden te brengen wat dat meer bij. De oud-prof speelt ook vaak één keer per week een partij, met vrienden. ,,Maar die laatste 10 procent, daar blijf je naar op zoek. Dat kun je niet nabootsen. Ik ge niet van het spelletje, maar ik mis bijvoorbeeld een trainingspartij op het scherp van de snede. Ik ben wel benieuwd hoe iedereen straks terugkomt. Een speler die voor co rona misschien wat uitgeblust was, kan nu weer hongerig en scherp zijn. Bij mij hoeft niemand zich daar zorgen om te maken. Ik heb er enorm veel zin in.'' Geen bal aangeraakt Annelien Ypma vulde tijdens de lockdown een enquête in van de volleybalbond. Op de vraag hoe veel tijd ze vóór corona bezig was met haar sport, antwoordde ze: '8 a 10 uur'. ,,Als dat dan helemaal naar nul gaat, is dat wel vreemd. Ik heb nu al heel lang zelf geen bal aangeraakt. In het begin trainden we nog wel met z'n vieren, reke ning houdend met de verplichte onderlinge afstand. Maar toen we niet meer in de zaal mochten, is dat stil komen te liggen. Het is de laatste maanden ook niet echt weer geweest om te gaan beach- volleyballen... Privé was het wel prettig dat ik veel zaterdagen vrij had, want ik had het druk op mijn werk en we hadden net een klus- huis gekocht. Maar van mij mag het wel weer beginnen." DDE R'JK nou zo mooi maakt: ,,Een wed strijd door een late goal met 3-2 winnen, iemand uitkappen die daarna bijna de reclameborden in vliegt, een medespeler alleen voor de keeper zetten; dat heb je alle maal niet als je training geeft. Dat ultieme gevoel, daar verlang ik echt naar. Een goede actie is ook veel meer waard als een tegenstan der 100 procent geeft." Bakx (35) moet zijn conditie zelf op peil houden, want trainen is er bij Hoek als sinds oktober niet zaterdag 10 april 2021 GO Sacha Hoefkens (rechts tijdens een kampioensfeest) had bij Ondo juist net de eer ste punten ooit in de overgangsklasse gepakt. foto ruben oreel Martijn Dalebout mist de saamhorig heid in de kleedka mer van Brouwers haven en de gezel ligheid na afloop. „Zeker na een overwinning. Dan gaan we soms tot in de late uurtjes door." FOTO MARIEKE MANDEMAKER - Stevo-volleybalster Annelien Ypma naar wedstrijdspanning - Istvan Bakx, Hoek Istvan Bakx zal bij nieuwe competitiewedstrijden meteen weer hongerig en scherp zijn. foto dennis arentsen n 11 Afvalcontainers nodig? Die scoor je natuurlijk bij Afval Service Zeeland! <*«t»«ta«v1eaM«ancini Bal 01t146 36 i I www.9hutterz.ni A; .V ï6ikirfÈ,6rM —J WlIM ffliff |jü VEILIGHEID d\éf jj f MDH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41