Tranen van blijdschap vanwege twee prikjes NIEUWS 3 189 Nederlandse deelnemers op proef naar vakantie-eiland Wie heeft er na een jaar corona geen zin in een zorgeloze vakantie op een Grieks eiland? Voor Arie en zijn vriend Dennie uit Leiden en voor Kelly Vos uit Tilburg gaat het binnenkort gebeuren. «in tf!»* Zowel Arie en Dennie als Kelly zijn uitverkoren door Sunweb, om als eersten een proefvakantie te mogen maken op Rhodos. Met die reis wil de overheid onderzoe ken hoe Nederlanders deze zomer 'coronaproef op vakantie kunnen met een zo laag mogelijk besmet tingsrisico. Arie Blaak (39) kon het niet ge loven toen hij deze week het ver lossende telefoontje kreeg van Sunweb. ,,Ik dacht 'hé iemand van Sunweb aan de telefoon, hebben we dan nog vouchers liggen'?!'' Nee, daar ging het niet over. Hij kreeg de blije boodschap dat hij en zijn partner Dennie van Eg- mond (42) mee mogen op testva kantie naar Rhodos. De koffers hebben ze nog niet gepakt - maar ze staan wel te po pelen om het vliegtuig te pakken. Ze kijken tig keer per dag naar de weersverwachting op het Griekse eiland. Twintig graden is het er op het moment, zeggen ze in koor, en zeker met het winterse weer in Nederland kunnen ze niet wach ten. ,,We hebben heel veel zin in een verzetje'', klinkt het. Het stel uit Leiden hoopt vooral op een relaxvakantie en een fijne sfeer in het gezelschap. ,,Aan ons zal het in elk geval niet liggen. Wij zijn prima testvee'', grapt Arie. Veel meer dan dat zit er niet in deze vakantie. Zo mogen de 189 deelnemers het resort niet verla ten. Een avondje stappen, het ei land verkennen een frisse duik in de zee zitten er dus niet in. Arie en Dennie uit Leiden zal het in elk geval een worst zijn. ,,Ach, dat scheelt in elk geval veel bagage. Dan hoeven we niet elke avond een modeshow te houden en op stap te gaan.'' En zo vult Dennie aan: ,,Een boek lezen bij het zwembad en wat muziek luis teren is al fijn. En ik word blij bij de gedachte dat we straks op ons eigen balkon een biertje kunnen wegtikken en kunnen genieten van de ondergaande zon.'' Dennie is ook om een andere reden blij dat hij en zijn vriend mee kunnen op deze reis. Hij was werkzaam bij American Express, waar hij zakelijke reizen organi seerde, en hij is sinds vorig jaar november werkloos. ,,Ik hoop dat de proef een succes wordt. De Dit is echt goud. Ik mag iets wat de koning niet mocht - Kelly Vos reissector is zo hard getroffen en heeft dit echt nodig. En ik gun het natuurlijk iedereen om weer ge woon fijn op vakantie te kun nen.'' Kelly Vos uit Tilburg was er als de kippen bij om zich aan te melden voor deze proefvakantie. Sterker, toen ze op het nieuws iets hoorde over de proefvakantie, stuurde ze meteen via Facebook Sunweb een berichtje: 'Hallo, ik ben 31 en be schikbaar', luidde haar bood schap. Ze kreeg als antwoord dat zij zich de volgende dag vanaf 18:00 uur kon aanmelden via de website. Ze bleek niet de enige die dat poogde: liefst 25.000 mensen hadden dezelfde gedachte. Door de enorme hausse aan aanmel dingen viel het niet mee om zich op te geven, maar met wat vertra ging lukte het. ,,Ah ja, ik ben zo superblij. Dit is echt goud. Ik mag iets wat de koning niet mocht'', lacht ze. Genieten Kelly zegt de proefvakantie hard nodig te hebben, acht dagen even genieten van het zonnetje in een super-de-luxe hotel. Het afgelo pen jaar ging niet bepaald over ro zen voor haar. Ze verloor haar oma en op relatiegebied veran derde er het een en ander. En alle beperkingen door corona maak ten het leven er niet makkelijk op voor haar. ,,Ik probeer mijn best te doen en te genieten van de kleine momenten maar soms valt het al lemaal niet mee. Ik snap dat heel veel mensen met dat gevoel wor stelen en het even nodig hebben om ertussen uit te gaan.'' Ze wordt al blij van de gedachte dat ze straks op haar hotelkamer in bad kan, want in haar studio in Tilburg waar ze nu even woont, heeft ze alleen een douche. En op het uit eten gaan, zegt zij zich ook 'enorm te verheugen'. ,,Het is lang geleden dat ik nog naar een res taurant kon. Wat een heerlijk vooruitzicht is dat. Ik hoop dat bij andere mensen uit de groep kan aanschuiven met eten.'' Tweeënhalf uur waren Aad (60) en Tineke (60) Twigt donderdag on derweg naar Den Haag, vanuit het Harkema. En tweeënhalf uur terug. ,,Al had ik ervoor naar Frankrijk moeten rijden, het had me niks uit gemaakt'', zegt Aad. ,,We hebben een vaccinatie. Daar gaat het om.'' Woensdagmiddag hoorde de fa milie Twigt dat zij bij een huisarts in Den Haag terechtkonden voor een coronavaccinatie. ,,Iedereen moest huilen van blijdschap'', ver telt Tineke. ,,Onze vijf eigen kinde ren ook.'' In deze krant deden de zes pleeg kinderen van Aad en Tineke vorige week een emotionele oproep: ,,Geef pa en ma alsjeblieft een vaccin!'', W Aad heeft diabetes en een lekkende hartklep, Tineke een longafwijking vroeg Jetze (14), ook namens Aïsha (14), Loïc (14), Rimmert (13), Mike (9) en Harmen Pieter (19). Om hun pleegouders tegen het coronavirus te beschermen, gaan de kinderen al sinds februari vorig jaar niet naar school. Aad en Tineke vallen niet alleen vanwege hun leeftijd (60) in de risicogroep. Ze kampen ook alle bei met verschillende aandoenin gen. Zo heeft Aad diabetes en een lekkende hartklep en Tineke een ernstige longafwijking. In de woorden van Aad: ,,Wij spelen al een jaar Russische roulette met Co- vid-19.'' Enkele dagen nadat de familie Twigt haar verhaal in deze krant had gedaan, kwam er hulp uit on verwachte hoek. Huisarts Jamy Moussavi uit Den Haag had om en nabij de vijftig vaccins over. De commotie rond het AstraZeneca- vaccin leidt ertoe dat minder men sen gebruikmaken van hun vacci natie-uitnodiging. Daar komt bij dat het vaccin geleverd wordt in pakken van minimaal 110 doses, of een veelvoud daarvan. Heel precies kunnen huisartsen dus niet wor den bevoorraad. zaterdag 10 april 2021 GO 'Prima testvee' voor een trip naar Rhodos I! i Arie Blaak en Danny van Egmond hebben hun koffers al opge zocht voor de reis naar Rhodos. foto guus schoonewille De 'Twigtjes' smeekten om een prik. foto corné sparidaens Natasja de Groot Leiden/Tilburg Twee prikjes voor de Friese Aad en Tineke Twigt maken een we reld van verschil voor henzelf en hun zes kinderen. Een huisarts uit Den Haag bood aan hen in te enten met vaccins die hij over had. ,,We durfden er al niet meer op te hopen. De kinderen kun nen eindelijk weer naar school!'' Annemieke van Dongen Harkema Kelly Vos is 'superblij' dat ze werd uitverkoren. foto koen verheijden 1 'A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3