L 9 zaterdag 10 april 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Bob Maes, foto Camile Schelstraete Salih Ozcelik (52) uit Sluiskil Aan het werk in de Axelsestraat Locatie: Axelsestraat, Terneuzen Tijdstip: 10.10 uur ijk ik op Robert De Niro? Een me vrouw die ik tegenkwam, heeft me Idat ook eens verteld. Ik zal zijn dubbelganger wel zijn. Zelf vind ik niet dat ik op hem lijk, maar het is wel een compli ment. Ik praat veel met mensen op straat in Terneuzen. Omdat ik al zestien jaar bij Dethon werk, kennen veel mensen mij. Ze toeteren vaak vanuit de auto en dan zwaai ik terug. Ze geven me ook vaak tips waar afval ligt, zodat ik er heen kan om het op te ruimen. Het is leuk werk hoor. Ik kan lek ker buiten werken en een praatje maken. Vroeger deed ik ook karweitjes bij mensen thuis, zoals in de tuin werken. Nu werk ik veertig uur, vijf dagen in de week voor Dethon." Twintig vuilniszakken per dag ,,Ik ben sinds 1992 in Nederland. Later ga ik misschien wel terug naar Turkije. Dat is nu nog te vroeg. Mijn drie dochters zijn hier opgegroeid. Ik loop dagelijks gemiddeld tien kilometer door het centrum van Ter- neuzen en vul iedere dag zo'n twintig vuilniszakken met afval. Dat is best veel. Mensen moeten beter op hun afval letten. Soms gooien ze een blikje een meter naast de prullenbak, of ze gooien het in de bos jes. Dat is jammer, maar daardoor heb ik wel genoeg werk." ,,Helaas is het vandaag heel koud, maar het is al beter dan gisteren. Het is ook jam mer dat je minder mensen op straat ziet door de coronamaatregelen. Maar de regels zijn nodig zeggen ze, dus dat snap ik wel." GO VAN DE STRAAT - --'i Mensen moeten meer oe afval letten'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37