Geld stroomt binnen voor renovatie Julianabad 7 MEIVAKANTIE WATERSPORT Minicamping De Heksenketel bij Veere wordt het supcentrum van Walcheren. Liefhebbers van deze watersport kunnen vanaf de meivakantie daar opstappen om al suppend de binnenwateren van Walcheren te bevaren. En wie niet opziet tegen af en toe klunen, met het board onder je arm de weg oversteken, kan tot in het centrum van Middelburg of bij Domburg komen. Lars Snoeren van Vertigo Kitesurfschool bij Vrou wenpolder klopte een paar weken geleden aan bij De Heksenketel met de vraag of het mogelijk is daar een opstapplaats voor suppers te beginnen. Hij ziet dat de belang stelling voor buitensporten door de coronacrisis het afgelopen jaar enorm groeit. Die surfschool biedt al de mogelijkheid om op zee te suppen. Maar volgens Sterre Wat- tel is suppen op de Veerse Kreek en de Walcherse binnenwateren misschien nog mooier. ,,Op zee en op het Veerse Meer kan soms wel erg saai zijn. Je ziet alleen maar het strand of de kant, terwijl je op de binnenwateren veel meer de na tuur ziet." Wattel loopt momenteel stage bij De Heksenketel en supt graag. ,,Het is een hele leuke manier om rustig rond te varen over de kreken en door de vaarten." Volgens haar wordt het suppen steeds populair der. Rust Lydia van Leeuwen van de Veerse minicamping reageerde direct po sitief op de vraag van Lars Snoe ren. Ze ziet het als een mooie ma nier om haar bedrijf meer onder de aandacht te brengen en het biedt haar gasten wat extra's. Daar komt ook nog eens bij dat ze ook zelf vindt dat varen over de kreek en de Walcherse binnenwateren een wel heel bijzondere ervaring is. Ze deed dat nog niet zo lang ge- leden per kano. ,,De rust die je dan ervaart is wel heel bijzonder. Je hoort de vogels fluiten en ziet je omgeving op een wel heel bijzon dere manier." Lars Snoeren wil straks ook sup- tochten organiseren. „Afhankelijk van de wind en de belangstelling varen we dan vanaf De Heksenke tel naar Middelburg of Domburg of omgekeerd." Bij zulke tochten wil hij maximaal twintig gasten meenemen en twee begeleiders. ,,En een chauffeur met auto die te hulp komt als er iets gebeurd is." Hij denkt dat er veel belangstelling bestaat voor dit soort tochten. ,,Mensen kunnen dan Walcheren op een geheel andere wijze zien." Mensen kunnen dan Walcheren op een geheel andere wijze zien 'Als er weinig wind staat is dit voor hen een mooi alternatief' Hij vertelt ook dat ze op hun suptocht van of naar Middelburg langs kaasboerderij Schellach ko men. ,,Dan is het natuurlijk leuk om daar even halt te houden voor het nuttigen van een ijsje of iets anders." Hij sluit niet uit dat er nog meer halteplaatsen komen. ,,Want het is wel lekker om af toe te stoppen." Hij denkt dat mensen die nu bij hem windsurfboards huren of kitesurfmateriaal ook geïnteresseerd zijn in suppen. Alternatief Volgens Lars Snoeren is suppen ook niet echt moeilijk. Dat blijkt ook als Jacqueline Deprez samen met de instructeur en Sterre Wat- tel een proeftocht maakt op de Veerse Kreek. Hoewel deze vaste gast van De Heksenketel nog nooit heeft gesupt, valt ze slecht een keer in het water. Daarna lukt het haar om op haar board te blijven staan. Het geld is gisteren overhandigd aan voorzitter Wim Dodmond van de Stichting Behoud Julianabad Ar- nemuiden. Die is al maanden met man en macht aan het werk om het zwembad op te knappen. Op i mei moet het weer opengaan voor zwemlessen. En in de zomer kan er dus ook weer heerlijk gezwommen worden. Ongelofelijk Op 1 april liepen de leerlingen op het veld achter hun school meer dere rondjes met hindernissen. Het idee van de ouderraad ontstond spontaan en pas een week daarvoor. Maar razendsnel vonden de kinde ren heel veel sponsors. ,,Het sloeg enorm aan, echt ongelofelijk", zegt Miriam van Belzen van de ouder raad van 't Vierschip. Meer geld opgehaald Omdat er veel meer geld is opge haald dan waarop ze vooraf durfden te hopen, is gekeken of het ook aan iets heel concreets besteed kan worden, vertelt zij. ,,De stichting heeft een crowd- funding opgezet en je kunt dus zien waarvoor geld nodig is. Zo kost een speeltoestel 2500 euro. Daarom hebben we gezegd dat we dat dan in ieder geval wel van ons geld willen betalen. Dat is ook leuk voor de kin deren. Dan kan er bijvoorbeeld de naam van de school op en kunnen ze zien dat zij hiervoor hebben ge zorgd." Ontzettend hard De crowdfunding voor het Juliana- bad gaat overigens ook ontzettend hard. Die duurt tot 19 mei en heeft als streefbedrag 10.000 euro. Daar van is twee dagen na de lancering al bijna de helft binnen: 4600 euro. ,^rh&tbZ° zaterdag 10 april 2021 WA De Heksenketel wordt supcentrum Emile Calon Veere - Lars Snoeren Ze hebben zo ontzettend veel geld bij elkaar gelopen, dat de leerlingen van 't Vierschip in Ar- nemuiden in ieder geval hun 'eigen' speeltoestel kunnen sponsoren voor het vernieuwde zwembad in hun dorp. Dat kost 2500 euro en dan blijft er nog ruim 3000 euro over, want met hun sponsorloop haalden de kin deren 5712 euro op. Maurits Sep Arnemuiden De cheque met daarop de opbrengst van de sponsorloop. Vlnr: David (11), Eljero (5), Noa (9), Swen (12), Gigi (7), Thomas (7), Mila (6) en Wim Dodmond. foto dirk-jan gjeltema Lydia van Leeuwen kijkt toe hoe Sterre Wattel, Lars Snoeren en Jacqueline Deprez (vlnr) op de Veerse Kreek suppen. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35