'Ik hou nog steeds van voetbal, van motoren en van Marian' Bovengrens komt in zicht cfk regionale nieuws JOL Walcheren Zeventig jaar Molukse gemeenschap in Zeeland 'Voor een rol zoek ik de grens op' Vijftien frikadellen en vijftig sigaretten per dag. Frank Lammers eist veel van zichzelf Gisteren verzocht het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ) zie kenhuizen de ic-capaciteit verder op te schroeven, tot 1550 bedden. De ziekenhuizen werken nu nog aan een uitbreiding tot 1450 stuks, De instroom is de afgelopen week flink toegenomen en zet komende week door maar de vrees is dat dat niet vol doende is. Ernst Kuipers, voorzitter van het LNAZ, zegt dat de instroom op de ic's de afgelopen week 'aan zienlijk' is toegenomen. ,,Deze stijging zet naar verwachting de komende week nog door. Er is meer capaciteit nodig. Dat gaat ten koste van de reguliere zorg.'' De grens van het aantal ic-bed- den dat de Nederlandse zorg kan leveren (1700) komt langzaam maar zeker dichterbij, en 'code zwart' daarmee ook. Mogelijk is die bovengrens lager dan 1700 bedden: diverse ziekenhuizen lie ten onlangs aan deze krant weten het doel onhaalbaar te achten. Momenteel liggen 1205 mensen op de intensive care, van wie 784 patiënten met het coronavirus. Dat laatste aantal is in tien dagen met ruim 150 gestegen. Zieken huizen maken zich grote zorgen om de plannen voor versoepeling van het coronabeleid die deze week naar buiten kwamen. Het kabinet heeft het OMT advies ge vraagd over bijvoorbeeld herope ning van de terrassen en afschaf fing van de avondklok per 21 april. ,,We zouden graag zien dat daar voor een ander moment wordt ge kozen'', zegt het Nijmeegse Rad- boudumc. Ook een aantal OMT-leden liet zich al kritisch uit over de voorne mens. Dit weekend komen leden van het kabinet samen met ex perts, onder wie RIVM-baas Jaap van Dissel. Dan wordt besproken of versoepelingen al tot de moge lijkheden behoren. Dinsdag is er een nieuwe coronapersconferen tie, waarop bekendgemaakt wordt welke onderdelen van het corona- beleid eventueel versoepeld wor den. Nederland zit nu al bijna vier maanden in een strenge lock- down. Volgende week is het een halfjaar geleden dat cafés en res taurants werden gesloten. Deson danks werden afgelopen week ge middeld bijna 7000 mensen per dag positief op het coronavirus ge test, ongeveer net zo veel als bij de aankondiging van de strenge lock- down. Gisteren waren het er ove rigens 7716. P4 zaterdag 10 april 2021 Nieuwsmedia 1688 55554 7 Het is voor transgenders meestal een hele weg om te worden wie ze eigenlijk zijn en vooral om daarvoor uit te komen. Maar ook hun partners gaan door een moeilijk proces. Nu is daar een boek over van Marlies de Koster uit Heinkenszand, waarin ook haar partner Marian haar ervaringen deelt. De twee zijn na de transformatie van Paul in Marlies namelijk nog steeds bij elkaar. „Als de liefde heel diep zit, heeft je relatie kans van slagen." zeeland 2 Op 10 april 1951 arriveerden de eerste KNIL-militairen. Tijdelijk zou het zijn. Permanent is het geworden. Wie niet horen wil is vanaf nu verkrijgbaar MEZZA Capaciteit op ic wordt verder uitgebreid Terwijl het demissionaire kabi net zich dit weekend buigt over mogelijke versoepeling van het coronabeleid, vergroten de zie kenhuizen opnieuw hun ic-ca- paciteit. Het aantal bedden na dert langzaam maar zeker het maximum. Sander van Mersbergen Utrecht —Ernst Kuipers, voorzitter LNAZ 7°C Regen en pzc.nl guur. Ook voor het laatste Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s Paul werd Marlies FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1