'Gek genoeg geven al dfe tegenvallers ook rust CSP STEPHAN (35) en KIM DEKKER (34) vertrokken in juni 2020 samen met hun dochters Sterre (10) en Liv (8) naar Oostenrijk om Alpenhotel Tirolerhof over te nemen in Gerlos. Stephan en Kim Dekker hadden beiden een goede baan, een koophuis en twee gezonde dochters. Toch knaagde er iets in de zomer van 2019. Die vakantie leek het ideale moment om daar rustig over na te denken, maar in plaats daarvan diende het antwoord zich al aan. 'We gingen op bezoek bij mijn nicht in Oostenrijk, haar schoonfamilie heeft daar een hotel,' vertelt Stephan. 'Ze waren op zoek naar opvolgers. Was dat niet iets voor ons?' Nee, was hun reactie. De kinderen hadden hun vrienden in Nederland, het stel sprak nauwelijks Duits en had geen horecaervaring. Maar het bleef kriebelen. Uiteindelijk besloten ze het te doen. Wat gaf de doorslag? 'We wilden ons niet later afvragen wat er was gebeurd als we het wél hadden gedaan.' En dus verruilde het gezin hun huis onder de rook van Schiphol voor de schone berglucht. 'We hebben een paar keer meegelopen in het hotel, de vijftien personeelsleden gesproken en in december 2019 hebben we de overdracht getekend.' Begin februari ging het stel nog een laatste keer op vakantie in het gebied. Een week later begon het coronanet zich langzaam te sluiten. 'Maar we zouden pas in de zomer opengaan, dus we maakten ons niet zoveel zorgen.' Dat veranderde naarmate de maanden vorderden. Stephan: 'Je verkoopt je huis en geeft je baan op in een tijd van grote onzekerheid. Daar lagen we wel wakker van.' Tegelijkertijd zagen ze een kans, omdat steeds meer mensen geneigd waren niet meer in een vliegtuig te stappen. 'Je bent hier in zo'n zeven uur rijden vanuit Nederland en de natuur is prachtig. Maar de mensen moesten de reis dan wel aandurven.' Openen in coronatijd vroeg om flink aanpakken. Er moesten snel zeeppompen, spatschermen en mondkapjes komen en het personeel moest worden geïnstrueerd. 'Hou afstand, volg de regels, niet knuffelen met stamgasten,' zegt Kim. Toen het hotel eenmaal open was in juli, draaide het gezin een topzomer. 'Mensen waren echt toe aan vakantie, dat merkte je,' zegt Stephan. 'En elke dag waren we opgelucht dat we het weer voor elkaar hadden gekregen zonder één coronageval.' Maar in de herfst werden de quarantaineregels aangescherpt en stroom den er zoveel annuleringen binnen dat het hotel vroegtijdig zijn deuren moest sluiten. Toch bleven Kim en Stephan positief gestemd. 'Met oud en nieuw dachten we weer open te zijn.' Van dat voornemen is weinig terechtgekomen: het hotel is nog steeds gesloten. 'Dus ook de voor ons zo belangrijke winter- sportweken zijn inmiddels voorbij. Maar gek genoeg geven al die tegenvallers ook rust. De dagen dat je onzeker bent, zorgen voor slapeloze nachten. Nu we al tijden dicht zijn, kunnen we ons in alle rust focussen op de zomer.' Ook hebben ze het geluk dat de pistes nog open zijn. 'Als we aan het skiën zijn in de zon, beseffen we ook hoe dankbaar we mogen zijn voor wat we wél hebben.' Siin 26 MEZZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 106