'We eten al weken citroencake, omdat de boom maar citroenen blijft geven' FERRY KAGER (34) en EVA KAGER-KRUL (33) vertrokken in oktober 2020 naar La Redondela in Zuid-Spanje, nadat ze in februari 2020 een landhuis hadden gekocht om een guesthouse en kitesurf- school te beginnen. n de agenda van Ferry en Eva Kager stond al maandenlang een grote cirkel om februari 2021. Dan zouden de eerste gasten komen voor een yoga- en kitesurfvakantie. 'Maar in plaats daarvan zitten we hier met z'n tweeën in een lockdown zonder einddatum,' zegt Ferry. 'Het uitje van de dag is onze post ophalen bij het postkantoor.' Ze hadden het zich anders voorgesteld toen ze het huis in de Zuid-Spaanse plaats La Redondela in december 2019 bezichtigden. 'Het was winderig en regenachtig, maar we vonden het nog steeds prachtig.' Op de 5000 vierkante meter grond rond het huis zouden vier gastenkamers komen, een handvol camperplaatsen en een zwembad. Het vormde de ideale uitvalsbasis voor het kitesurfreis- bureau en de kitesurfschool die het stel voorheen in Alkmaar bestierde. 'Dit is de perfecte plaats: niet té toeristisch, dicht bij het strand en goed met de auto te berijden vanuit Nederland,' legt Ferry uit. In februari 2020 werd hun bod geaccepteerd en kon het inpakken beginnen. Maar met het naderen van de verhuisdatum, kwam er steeds meer nieuws over het coronavirus. Van de koop afzien kon niet meer: dan zouden ze hun aankoopsom kwijtraken, stond in het contract. Dus toen in juli de grenzen weer open gingen, vertrokken ze naar Zuid-Spanje, met de camper. In oktober volgde de inboedel en moesten ze vaart maken: de grenzen konden ieder moment slui ten. 'Sindsdien vraag ik me regelmatig af waar we eigenlijk aan begonnen zijn,' erkent Eva. Tijdens het klussen kwam het stel voor onaangename uitdagingen te staan. Zo moesten het gas en de elektriciteit worden vernieuwd, en was de beloofde septic tank er niet. 'Als je het programma Ik Vertrek thuis vanaf de bank kijkt, vraag je je af hoe dat kan gebeuren. We hebben vooraf een jurist het contract door laten nemen en tóch gaat het fout,' zegt Eva. Het hakt een groot gat in de financiële reserves. Om kosten te besparen, stellen ze nu werkzaamheden uit en ondertussen proberen ze te genieten van kleine dingen. 'We zijn bezig met een moestuin en eten al weken citroencake, omdat de boom maar citroenen blijft geven.' Ze zijn intussen ook behoorlijk handig geworden, zegt Ferry. 'Ik bouw tafels, verhelp lekkages en ga het zwembad op de schop nemen. Dat geeft een voldaan gevoel.' Bovendien biedt het houvast in een onzekere tijd. In de Spaanse media wordt geopperd tot september geen buitenlandse toeristen binnen te laten. 'We kunnen altijd voor een paar maan den terug naar Nederland en daar geld verdienen, maar Spanje is nu ons thuis,' zegt Ferry. Eva: 'We hebben deze stap gezet voor de lange termijn. Je kunt je hele leven op het juiste moment blijven wachten, maar dan kom je niet verder.' inifiiiitn 1^4 Sv&tÊF; ■ÉBhL'J 2Ï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 105