II 'Strengere regels voor opsplitsen winkelpanden in appartementjes' SGP/CU: Goes moet weer asielzoekers gaan opvangen 7 VAN DUSSELDORPSTRAAT DRIE PANDEN MET ZORGVERLENERS De Van Dusseldorpstraat is in een paar jaar tijd uitgegroeid tot dé gezondheids straat van Goes. In drie gebouwen worden al de meest uiteenlopende vormen van zorg verleend. Zelfs De Pijlers zit weer bijna vol. intekenen voor een bepaald aantal vierkante meters. Op dat moment konden we nog niet voorzien dat we zo hard zouden groeien.'' De nood kon even worden gelenigd door wat ruimte bij te huren bij de fysiotherapeuten, maar zelfs dat bood later geen soelaas meer. Daarom is besloten te verhuizen naar De Pijlers. Daar hoopt Kiek te gaan samen werken met tal van andere zorg verleners. ,,Want wij hebben een visie waarbij we verder kijken dan alleen de psychiatrie", legt Van den Dries uit. ,,We zijn in gesprek met onder meer een kinderfysio therapeut, een diëtist en een ergo therapeut om te bekijken of we de kinderen en jongvolwassenen die Het liefst hebben we daar mensen zitten die ons kunnen aanvullen bij ons in therapie zijn een inte graal traject kunnen aanbieden. We kunnen onze ruimtes natuur lijk aan iedereen verhuren, maar het liefst hebben we daar mensen zitten die ons kunnen aanvullen.'' Nu naast het MCG ook De Pij lers weer een gezondheidscen trum van betekenis is geworden, is de Van Dusseldorpstraat in een re latief korte periode van één naar liefst drie gebouwen gegaan waarin zorg wordt verleend. Want er is ook nog de voormalige Van Dusseldorpmavo, op de hoek met de Voorstad. Dat monumentale pand is het enige deel van het voormalige Goese Lyceum dat niet ten prooi is gevallen aan de slo pershamer. Na een grondige reno vatie was Auris (een audiologisch centrum voor gehoor, spraak en taal) de eerste huurder. Sinds kort is in het voormalige schoolgebouw ook een centrum voor pijnzorg ge vestigd. Daar is deze week na melijk Kiek begon nen, een psychologie praktijk voor kinde ren en jongvolwasse nen tot dertig jaar. Op de plek op de begane grond waar vroeger de huisartsen zaten, heeft Kiek veer tien spreekkamers ingericht, waarin onder meer psychologen, orthopedagogen, een spelthera- peut en een psychiater aan het werk zijn. En dat terwijl De Pijlers een kleine drie jaar geleden goeddeels leeg kwam te staan, omdat op steenworp afstand een gloed nieuw gezondheidscentrum was gebouwd: het Medisch Centrum Goes (MCG). Bijna alle gebruikers - waaronder huisartsen, tandart sen, fysiotherapeuten, de apo theek en de prikdienst - verkasten naar de nieuwe stek. In de jaren erna is De Pijlers toch weer lang zaam volgestroomd. Zo zit op de meest prominente plek in het ge bouw, in de oude apotheek, alweer een hele tijd een mondzorgcen- trum. Nu ook Kiek een flink aantal vierkante meters huurt, is het pand weer voor tachtig procent gevuld. Vergeleken bij de grote verhui zing van drie jaar geleden, maakt Kiek nu juist de omgekeerde stap, namelijk van het Medisch Cen trum Goes naar De Pijlers. In De Pijlers heeft de psychologieprak tijk in het verleden overigens nog nooit gezeten, want ze verhuisde destijds vanuit een pand aan de Kloetingseweg naar het Medisch Centrum Goes. ,,In dat nieuwe ge bouw hadden we vier kamers en dat was eigenlijk meteen al te wei nig'', zegt eigenaresse Eva van den Dries van Kiek. ,,Dat komt omdat we een paar jaar ervoor al moesten Het is volgens Meeuwsen een on omkeerbare trend. Steeds meer winkeliers in dorpen als Yerseke, Krabbendijke en Kruiningen sluiten de deuren. Omdat nieuwe onderne mers bepaald niet in de rij staan om de lege plekken op te vullen én woonruimte een schaars goed is, worden de laatste jaren veel winkels opgesplitst in appartementen. ,,Het is ons gebleken dat deze ontwikke ling onder de huidige regels moeilijk een halt kan worden toegeroepen." Woonvisie Meeuwsen wil daar verandering in brengen en vraagt het college van B en W om de regels te verscherpen. Hij suggereert dat alleen nieuwe woonruimte mag worden gemaakt als daar volgens de gemeentelijk woonvisie vraag naar is, zoals 'hoog waardige seniorenappartementen'. Ook wil hij dat investeerders alleen hun gang kunnen gaan als toekom- stige bewoners van de nieuwe ap partementen op eigen terrein kun nen parkeren. Verder signaleert Meeuwsen in de vragen dat in sommige gevallen de nieuwe appartementen 'niet of nau welijks ten goede komen aan onze eigen bevolking', maar wel een prijs opdrijvend effect hebben. Dat is het geval als de panden verhuurd wor den aan arbeidsmigranten. Ook bij Leefbaar Reimerswaal leven zorgen over het saneren van winkelpanden, soms zelf zonder vergunning. Steunfractielid Ton Kramer ,,We staan achter nieuwe appartementen voor jongeren of ouderen, maar we moeten de kernen niet volstoppen met arbeidsmigranten." GOES De gemeente Goes moet weer asielzoekers gaan opvangen. Dat vindt de lokale fractie van SGP/CU. Ze roept het college van burgemeester en wethouders op daar werk van te maken. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) komt plaatsen tekort voor de opvang van asielzoekers. Het is de be doeling dat in heel het land ex tra opvangplekken beschik baar komen. Ook Zeeland moet daar een steentje aan bij dragen in de vorm van 470 plaatsen. De provincie heeft alle gemeenten gevraagd te overwegen een bijdrage te le veren. Als het aan de SGP/CU ligt, gaat Goes weer mensen opvangen. De lokale fractie zegt dat de gemeente in het verleden altijd gastvrij is ge weest richting allerlei groepen en dat nu weer zou moeten zijn. Ze stelt voor dat Goes zich aanmeldt om één van de tien landelijke pilot-plaatsen te worden waar tijdelijk maxi maal 150 asielzoekers worden opgevangen. Goes heeft in het recente verleden acht jaar lang een asielzoekerscentrum ge had. Dat sloot anderhalfjaar geleden de deuren. donderdag 8 april 2021 Ook De Pijlers loopt weer vol - Eva van den Dries, Kiek Rob Paardekam Goes Eigenaar Eva van den Dries (l) en kinder- en jeugdpsychiater Joëlle Grootveld in het nieuwe onderko men van Kiek in De Pijlers, op de plek waar in het verleden de huisartsen zaten. foto marcelle davidse Het nieuwe Medisch Centrum Goes opende in In de voormalige Van Dusseldorpmavo zit nu 2018 de deuren. foto johan van der heijden onder meer Auris. foto sandra schimmelpennink Vastgoedinvesteerders kunnen te makkelijk winkelpanden op splitsen in appartementen. Dat vindt de SGP in Reimerswaal. Raadslid Ad Meeuwsen vraagt om strengere regels zodat par keerproblemen en verpaupering in de dorpscentra kan worden voorkomen. Joeri Wisse Krabbendijke bDPSVCHOLOCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52