(tl i. Modelbouwshow in Goes is van de baan 6 Bewoners Dorpsstraat zijn tegen uitbreiding fruitbedrijf Vogelaar-Vredehof KÜ De laatste kwalificatie is afkomst van Henk-Jan van Doorn. Hij doelt op de 'onfatsoenlijke manier' waarop de gemeente met omwo nenden van 'Plan Kelders' omgaat. Het concept-plan om het braaklig gende terrein tussen de Dorps straat, J.W. Frisostraat en Oude Rijksweg een nieuwe functie te ge ven, was bijna twee jaar geleden klaar. Van Doorn schreef een be- Ik ben enorm geschrokken hoe hoog de kisten staan opgestapeld zorgde brief. ,,En afgelopen donder dag, 21 maanden later, kreeg ik een reactie in de brievenbus. Vervol gens had ik nog twee dagen om te reageren in de gemeenteraad." Het steekt hem dat hij al die tijd niks hoorde. Zowel van de ge meente als van Vogelaar-Vredehof en aannemersbedrijf Fraanje. Die laatste partij wil huizen en apparte menten bouwen op de oude plek van de Aldi en omliggende perce len. Omdat de ontwikkelaar zijn deel maar niet rond krijgt, besloot de gemeente Plan Kelders op te knippen in een gedeelte voor Voge laar-Vredehof en een deel voor wo ningbouw. Van Doorn heeft tegen beide plannen bezwaar. Zowel de 'Aïlti'-Wf- mi WSÊÊBBKm - W loods van Vogelaar ('zo hoog als de gereformeerde kerk') als de appar tementen voor Cedrah passen vol gens hem totaal niet in het beeld van de Dorpsstraat. Koelmotoren Ook Lodewijk van 't Leven ver wondert zich over de gebrekkige communicatie, zei hij tegen de raadsleden. Volgens de achterbuur man van Vogelaar-Vredehof is nooit iemand van het fruitbedrijf of de gemeente op bezoek geweest om de plannen toe te lichten. ,,De nieuwbouw komt 25 meter dichter bij. De geluidsoverlast van koelmo- toren is minder geworden door ge luidsschermen, maar we hebben er nog altijd last van." Vanuit de gemeenteraad is er ook kritiek. Dieuwke Louwrink (PvdA) vindt het een gemiste kans dat Rei- merswaal niet heeft bedongen dat alle voorraadkisten binnen worden opgeslagen om risico's van brand te beperken. ,,Dit was hét moment ge weest." Volgens wethouder Maar ten Both moet nieuwe opslag van kisten inpandig plaatsvinden. Wat nu nog buitenstaat valt onder over gangsrecht. ,,Dat recht kun je niet zomaar afnemen." Van Doorn vindt het onbegrijpelijk. Hij wijst op de enorme brand bij KG Fruit in Kapelle van een paar jaar geleden. ,,Hier staan minstens twee keer zo veel kisten." Scheepswerf Andries Jumelet (CU) is ronduit te gen het plan. Hij vindt dat het fruit- bedrijf niet in het dorp thuishoort. ,,Ik ben enorm geschrokken hoe hoog de kisten staan opgestapeld." Jumelet voorspelt extra geluids overlast. ,,De gemeente gaat hier heel veel spijt van krijgen. Dit wordt nog erger dan de overlast van de werf in Hansweert." Both vindt het jammer dat het proces zo lang duurde, maar hij staat wel achter de plannen. Hij benadrukt dat Voge laar-Vredehof aan alle wettelijke (geluids)normen moet voldoen. Hij belooft alsnog bij Van 't Leven op de koffie te komen. Van Doorn wacht ook toenadering af. Als de ge meente het plan niet aanpast, stapt hij naar de rechter. De Modelbouwshow vindt al bijna dertig jaar plaats in Goes. Het is uit gegroeid tot de meest bezochte beurs in de Zeelandhallen. Goese- naar Jan van 't Veen was al die jaren de grote man achter het evene ment, maar hij moest vanwege ge zondheidsproblemen dit jaar het stokje overdragen aan Mark Albada Jelgersma. Op de show zijn onder meer miniatuurauto's, treinen, vliegtuigen en boten te zien. Eén hal staat altijd in het teken van Lego. Populair evenement verhuist naar Autotron Rosmalen De Modelbouwshow vindt elk jaar plaats in februari, maar was vanwege corona dit jaar verschoven naar het weekend van 8 en 9 mei aanstaande. ,,Maar dat blijkt ach teraf te ambitieus te zijn geweest'', zegt de nieuwe organisator. ,,Zelfs als later deze maand wordt bekend gemaakt dat dit soort evenementen in mei weer mogen, wordt het wel erg kort dag om het allemaal nog te regelen.'' Daar komt bij dat twee van de drie hallen van de Zeelandhallen momenteel in gebruik zijn voor het vaccineren van mensen en het af nemen van coronatesten door de GGD. Als daar geen oplossing voor zou worden gevonden, zou dat be tekenen dat de modelbouwshow wel erg had moeten inschikken. De beurs vindt normaal gesproken plaats in alle drie de hallen van het evenementencomplex in Goes. Reden voor de organisatie om de blik op een andere locatie te rich ten. De Modelbouwshow staat nu gepland voor het weekend van 10 en 11 juli en zal plaatsvinden in en rond het Autotron in Rosmalen. Dat is net als de Zeelandhallen ei gendom van Libéma. De binnen- Ik denk dat ik met heel veel mensen ruzie krijg als ik het evenement definitief weghaal uit Goes ruimte van het Autotron is onge veer even groot als in de Zeeland hallen. ,,Maar als extraatje hebben we daar ook een buitenruimte tot onze beschikking, met onder meer een groot stuk asfalt en een grote vijver met een omtrek van meer dan een kilometer'', zegt Albada J el- gersma. ,,Daarmee kunnen we het evenement nóg unieker maken dan het normaal gesproken al is.'' De organisator benadrukt dat het om een eenmalige zomereditie gaat. Het is de bedoeling dat de Mo delbouwshow in 2022 gewoon weer in februari plaatsvindt in de Zee landhallen. ,,Ik denk dat ik met heel veel mensen ruzie zou krijgen als ik het evenement definitief weghaal uit Goes.'' In de Zeelandhallen trok de beurs doorgaans zo'n tienduizend bezoe kers. Die kwamen uit heel het land en zelfs uit buurlanden. donderdag 8 april 2021 BE Loods van 16 meter? Nee dank je Ze krijgen een loods van maxi maal zestien meter in de achter tuin, de duizenden houten kis ten mogen gewoon buiten blij ven staan en de geluidsoverlast van koelmotoren wordt er niet minder op. Kortom, bewoners van de Dorpsstraat in Krabben- dijke zijn allesbehalve blij met de uitbreidingsplannen van fruitbedrijf Vogelaar-Vredehof die Reimerswaal hen 'door de strot duwt'. Joeri Wisse Krabbendijke - Andries Jumelet, CU - - l FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Fruitteeltbedrijf Vogelaar-Vredehof wil uitbreiden in Krabben- dijke. Volgens tegenstander Henk-Jan van Doorn (inzet) mag de loods net zo hoog worden als de nok van de gereformeerde kerk. r.';.» ^:A.yAA: Ifj A v Zeeuwse liefhebbers van model bouw moeten dit jaar een stuk verder reizen voor de populaire Modelbouwshow. De nieuwe or ganisator heeft besloten het evenement eenmalig te ver plaatsen van Goes naar Rosma len. Liefhebbers kunnen in juli terecht in het Autotron. Rob Paardekam Goes - Mark Albada Jelgersma, organisator Modelbouwshow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51