Raadslid geknipt en geschoren na omstreden bezoek aan thuiskapper Modelbouwshow in Goes is van de baan 6 Natuurclubs in ongelijk gesteld Natuurmonumenten, Stichting Duinbehoud, Stichting Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en de Zeeuwse Milieu Federatie: ge zamenlijk stapten ze naar de recht bank om de verleende vergunning aan te vechten. Feitelijk stonden ze daarmee tegenover de gemeente Schouwen-Duiveland, die de ver gunning verleende. Hoewel de gemeente het plan aan het verkeerde bestemmingsplan toetste, mag het huisje er toch ko men. Dat komt omdat bij een toets aan het goede bestemmingsplan de Maar er zitten volgens mij wel wat rare zaken in de zaak uitkomst precies hetzelfde zou zijn geweest. Tot blijdschap van initia tiefnemer Pieter van Moort uit Nieuwe-Tonge. Al jaren komt hij met zijn familie in de weekenden en vakanties in de caravan. ,,We hebben jaren gespaard om dit huisje te bou wen." Aan de andere kant reageert Gert- Jan Buth namens de natuurvereni gingen, zoals hij het zegt, 'matig en thousiast'. „Ondanks de uitspraak van de rechter vinden we nog steeds dat we stevige argumenten hebben. We beraden ons nog of we naar de Raad van State stappen. Er moet een beetje kans in zitten dat dat succes heeft, dus we gaan dat polsen bij ju risten. Maar er zitten volgens mij wel wat rare zaken in de zaak waarin de rechter de gemeente gelijk geeft." Kelders Buth vreest vooral precedentwer king. Simpel gezegd: als deze bouw wordt toegestaan, dat alle andere stacaravans op de Kop van Schou wen dan ook vervangen mogen worden. ,,En als al die huisj es kelders krijgen en er gaten gegraven wor den, wordt heel het Natura 2000-ge- bied aangetast." Ook het bouwen nabij het Slotbos valt de natuurver- enigingen slecht, net zoals het ver plichte natuuronderzoek dat vooraf gedaan werd door een ecoloog. ,,Er is maar vier uur uitgetrokken voor tachtig hectare en de hele amfibi sche leefgemeenschap wordt niet eens vermeld. Dat is een grote te kortkoming." Volgens Buth, zelf ook ecoloog, hebben planten en dieren te lijden gehad onder het wegpom pen van water om een kelder te rea liseren. Van Moort legt uit dat hij juist erg begaan is met de natuur op de Kop van het eiland. ,,Die gaat me aan het hart. Daarom is er voor gekozen de verouderde stacaravan op het per ceel te vervangen door een duur zaam kampeerhuisje." Volgens hem is er juist uitgebreid onderzoek ge daan naar alle mogelijke gevolgen voor het Slotbos en de daarin aanwe zige flora en fauna. ,,Ik heb me er al dus van verzekerd dat geen schade zal worden toegebracht aan de na tuur. De rechtbank heeft dit onder kend en de omgevingsvergunning voor het kampeerhuisje terecht in stand gelaten." Marcel Modde Zierikzee Rik Vermaat trok in januari aan de bel bij de gemeente over 'al die geknipte koppies' die hij ondanks de verplichte coronasluiting in Zierikzee voorbij zag komen. Il legale thuiskappers overtreden niet alleen de regels, ze stoten ook nog eens het brood uit de mond van een vakgroep die het door de maatregelen toch al zwaar heeft, betoogde Vermaat. Dat ook iemand als Lievense - die als coalitieleider van LSD toch ook een voorbeeldfunctie heeft - zich niet aan de regels hield, was voor hem een extra trap tegen het zere been. Sportief ,,Achteraf gezien was het natuur lijk lekker lomp van mij", erkende Lievense in de stoel bij Vermaat nogmaals dat hij toen fout zat. ,,Zoals je ziet ben in sindsdien niet meer naar de kapper geweest. Ik ben echt heel blij dat het er weer af is. En het is nog eens su per lekker geknipt ook!" Zodra het weer kon, maakte het raadslid een afspraak. Naar beider tevre denheid. Vermaat: ,,Ik heb mijn punt gemaakt. Jij hebt er op jouw manier op gereageerd en we heb- ben dat verder als volwassen mensen opgelost. Dat je hier nu zit, vind ik gewoon heel sportief." Achteraf gezien was het natuurlijk lekker lomp van mij De kapsalons mochten begin maart weer open. De meeste vaste klanten heeft Vermaat inmiddels weer in de stoel gehad. ,,Na deze week ben ik wel weer zo goed als bij." Lievense moest wel netjes wachten op z'n beurt, helemaal achteraan in die rij. ,,Maar als ik het resultaat nu zie, kom ik zeker terug!" De Modelbouwshow vindt al bijna dertig jaar plaats in Goes. Het is uit gegroeid tot de meest bezochte beurs in de Zeelandhallen. Goese- naar Jan van 't Veen was al die jaren de grote man achter het evene ment, maar hij moest vanwege ge zondheidsproblemen dit jaar het stokje overdragen aan Mark Albada Jelgersma. Op de show zijn onder meer miniatuurauto's, treinen, vliegtuigen en boten te zien. Eén hal staat altijd in het teken van Lego. De Modelbouwshow vindt elk jaar plaats in februari, maar was Populair evenement verhuist naar Autotron Rosmalen vanwege corona verschoven naar het weekend van 8 en 9 mei aan staande. ,,Maar dat blijkt achteraf te ambitieus te zijn geweest'', zegt de nieuwe organisator. ,,Zelfs als later deze maand wordt bekendgemaakt dat dit soort evenementen in mei weer mogen, wordt het wel erg kort dag om het allemaal nog te rege len.'' Daar komt bij dat twee van de drie hallen van de Zeelandhallen momenteel in gebruik zijn voor het vaccineren van mensen en het af nemen van coronatesten door de GGD. Als daar geen oplossing voor zou worden gevonden, zou dat be tekenen dat de modelbouwshow wel erg had moeten inschikken. De beurs vindt normaal gesproken plaats in alle drie de hallen van het evenementencomplex in Goes. Reden voor de organisatie om de blik op een andere locatie te rich ten. De Modelbouwshow staat nu gepland voor het weekend van 10 en 11 juli en zal plaatsvinden in en rond het Autotron in Rosmalen. Dat is net als de Zeelandhallen ei gendom van Libéma. De binnen- Ik denk dat ik met heel veel mensen ruzie krijg als ik het evenement definitief weghaal uit Goes ruimte van het Autotron is onge veer even groot als de Zeelandhal len. ,,Maar als extraatje hebben we daar ook een buitenruimte tot onze beschikking, met onder meer een groot stuk asfalt en een grote vijver met een omtrek van meer dan een kilometer'', zegt Albada Jelgersma. ,,Daarmee kunnen we het evene ment nóg unieker maken dan het normaal gesproken al is.'' De organisator benadrukt dat het om een eenmalige zomereditie gaat. Het is de bedoeling dat de Mo delbouwshow in 2022 gewoon weer in februari plaatsvindt in de Zee landhallen. ,,Ik denk dat ik met heel veel mensen ruzie zou krijgen als ik het evenement definitief weghaal uit Goes.'' In de Zeelandhallen trok de beurs doorgaans zo'n tienduizend bezoe kers. Die kwamen uit heel het land en zelfs uit buurlanden. donderdag 8 april 2021 Stacaravan wijkt voor huis Slotbos Een oude stacaravan naast het Slotbos in Burgh-Haamstede mag wijken voor een nieuw kam- peerhuisje. De rechter gaat niet mee in het protest van vier na- tuurverenigingen. Michiel Bouwman Burgh-Haamstede - Gert-Jan Buth, natuurverenigingen Nooit, nooit mag er meer ie mand anders aan zijn haar komen, jubelde Robbert Lie- vense nadat hij gisteravond uit de stoel klom van Rik de kap per. De knipbeurt was een goedmakertje van het Schouwse raadslid, omdat hij tijdens de lockdown door een vriendin thuis was bijgeknipt, zo biechtte hij op. - Robbert Lievense, raadslid LSD Zeeuwse liefhebbers van model bouw moeten dit jaar een stuk verder reizen voor de populaire Modelbouwshow. De nieuwe or ganisator heeft besloten het evenement eenmalig te ver plaatsen van Goes naar Rosma len. Liefhebbers kunnen in juli terecht in het Autotron. Rob Paardekam Goes - Mark Albada Jelgersma, organisator Modelbouwshow LSD-raadslid Robbert Lievense krijgt het mes op de keel gezet door kapper Rik Vermaat. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49