m O O) CD Sombere start Scheldeprijs zorgt ook voor een glimlach ZEELAND 13 Na een jaar afwezigheid rijdt het peloton van de Scheldeprijs weer door Zeeland. Wethouder Jack Begijn ziet het als een eerste aanzet tot betere tijden. Transfer Trainer Off-day Koers in tijden van corona; het is al lesbehalve vanzelfsprekend. Waar wielerwedstrijden in Vlaanderen on der strikte voorwaarden al enige tijd doorgaan, was dat in Nederland nog niet het geval sinds de start van de pandemie. De Scheldeprijs, met start in Terneuzen, was daar gisteren de uitzondering op. De 109ste editie zal wellicht de ge schiedenisboeken ingaan als de meest apocalyptische. Niet alleen vanwege de coronacrisis, maar ook vanwege de weersomstandigheden. Dat laatste zorgde ervoor dat de ploegenpresen- tatie op het allerlaatste moment werd geschrapt. ,,Een jammerlijke bijkom stigheid, maar laten we eerlijk zijn: het is toch al helemaal anders dan an ders", vertelde Niko De Muyter, de speaker van dienst. De omstandigheden zijn typerend voor de tijd waarin we koersen Toeschouwers waren immers niet welkom bij de start. ,,Ik zit zo'n 35 jaar in het vak, maar de coronacrisis valt met niets te vergelijken. Je moet ren ners het podium oproepen voor een publiek dat er niet staat, maar voor de buis zit. Op applaus hoeven ze dus niet te rekenen. Het zijn allemaal van die kleine dingen die het totaal anders maken. Een koers zonder publiek is eigenlijk zoals bier zonder schuim." Perspectief Ondanks deze treffende vergelijking zag de gemeente Terneuzen wel dege lijk de meerwaarde van het evene ment. ,,We hebben er lang over nage dacht, maar we zien het ook als een vorm van perspectief bieden", meende wethouder Jack Begijn. ,,Alles is op slot, maar we gaan hopelijk naar betere tijden toe en laat dit dan de eerste aanzet zijn." Tel daarbij op dat Terneuzen een primeur heeft, want het is de eerste Nederlandse gastheer van een prof- koers sinds het uitbreken van de coro- napandemie. ,,Dat zegt natuurlijk veel over de inzet en de energie die we erin hebben gestoken''. aldus Begijn. ,,Alle voorwaarden om op een veilige ma nier een koers te organiseren, zijn aanwezig. Zo hebben we bij de start ruim dertig handhavers ingezet. We kunnen als gemeente trots zijn op wat we hier bewerkstelligd hebben." Ook deelnemer Timothy Dupont was in zijn nopjes met de Schelde- prijs. ,,We moeten vooral blij zijn dat we kunnen koersen", vertelde de Bel gische sprinter van Bingoal-Wallonie Bruxelles. ,,Twee jaar geleden was ik er ook al bij in Terneuzen. De omstan digheden waren toen totaal anders. Er was massale publieke belangstelling en het was stralend weer. De omstan digheden van vandaag zijn eigenlijk wel typerend voor de tijd waarin we koersen." Hoewel het weer al beter was dan begin deze week, toen het wel hartje winter leek met sneeuwstormen en hagelbuien, had de wind nog steeds vrij spel bij de start in Terneuzen. ,,Dat is echter niet iets dat me angst inboezemt", zei Dupont daarover. VAN ANROOIJ ,,Het gaat een harde koers worden, maar ik ben het gewend om in de wind te rijden. Ik kan dat ook wel re delijk goed en ik doe dat graag. Het is altijd voluit koers in Zeeland." Valpartijen en waaiers Nadat wethouder Jack Begijn het startschot op de Innovatieweg had ge geven, was het inderdaad meteen oor log. De doortocht in Zeeland werd ge markeerd door valpartijen en waaiers. Dupont had de juiste slag gemist. Een groep van zo'n dertig renners sprintte uiteindelijk in de straten van de Belgi sche aankomstplaats Schoten om de zege. In die sprint bleek de Belg Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) de snelste, waardoor hij de Australiër Caleb Ewan opvolgde als winnaar, in een surrealistische jaargang. donderdag 8 april 2021 GO De achttienja rige handballer Thomas Hout epen maakt een buiten landse transfer. Hij verkast van de Neder landse topclub Greenpark Aalsmeer naar het Duitse TV Cloppenburg. Tien jaar nadat hij met de zaal voetballers van Groene Ster Vlissingen naar de eredivisie promoveerde komt Moham med Ahrouch die club ko mend seizoen weer tegen. Hij wordt trainer van eredivisio- nist Feyenoord Futsal. 152 Wielrenner Antwan Tol- hoek had giste ren een off-day in de Ronde van Basken land. 35 kilo meter voor de finish kreeg hij het moeilijk en moest de Zeeuw lossen. Hij werd 152ste in de derde van zes etappes. Job de Feijter Terneuzen - Timothy Dupont, Sprinter Bingoal-Wallonie Bruxelles Bert Van Lerberghe van Deceuninck-Quick Step voelt voor de start van de Scheldeprijs even hoe koud het is op het lege startterrein in Terneu- zen. Het enige Zeeuwse tintje aan de vrouwenkoers van de Schelde- prijs was gisteren Shirin van An- rooij. De Kapelse wielrenster van Trek-Segafredo kon de Belgische wedstrijd niet van een Zeeuws hoogtepunt voorzien. Het was eigenlijk de omgekeerde wereld. De mannenwedstrijd van de Scheldeprijs reed door de provincie Zeeland, maar had geen Zeeuwen aan het vertrek. Het peloton bij de vrouwen reed uitsluitend in het Belgische Scho ten - waar de mannen ook finish ten - maar had met Van Anrooij juist wél een Zeeuwse in haar midden. De talentvolle renster uit Kapelle slaagde er niet in mee te doen om de prijzen in Schoten. Ze werd 82ste. Lorena Wiebes van Team DSM sprintte naar de zege. Zij kwam veertien seconden eer der over de streep dan de groep waarin Van Anrooij finishte. Uitzondering in Terneuzen is lichtpunt in donkere dagen Het peloton wacht in Terneuzen op het startschot voor de Scheldeprijs. fotos peter nicolai O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41