JONG IN MELISKERKE en vond... op zolder Lou zocht 12 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Noëlle Timmermans uit Meliskerke. ,,Zeker nu, tijdens de coronacrisis. Omdat ik minder met vriendin nen afspreek. De meeste winkels zijn dicht. We kunnen weinig an ders doen dan online lessen vol gen en huiswerk maken." „Laatst kregen we allerlei loop baanopdrachten. Pedagogisch me dewerker klonk wel leuk. Ik dacht dat je dan juf zou worden, maar het had met therapie te maken. Ei genlijk wil ik niet eens een juf zijn, dus waarom ik dat invulde - géén idee!" ,,Het liefst wil ik later onze na tuurvoedingswinkel overnemen, zodat die in de familie blijft. Mijn opa en oma zijn 44 jaar geleden met De Tuin van Broeder Ludovi- cus in Middelburg begonnen. Toen opa overleed, heeft oma alles draaiende gehouden tot mijn va der, oom en tante de zaak konden voortzetten." „Samen met mijn nicht help ik mee tijdens vakanties. Vakkenvul- len, artikelen prijzen, bestellingen rondbrengen met mijn vader, en aan het einde van de dag de groen ten weer in de koeling zetten. Be gin januari zijn we altijd een hele dag dicht. Dan maken we de ba lans op. Schappen gaan leeg en echt alles moet schoon. We tellen de producten, vullen die aantallen in op lange lijsten. Verder contro- leren we data, plakken nieuwe prijzen of kortingsstickers, en spiegelen de spullen weer terug." ,,Dat je artikelen met een langere houdbaarheidsdatum achteraan zet, en die met een kortere houd baarheidsdatum vooraan. Zo hoef je uiteindelijk minder weg te gooien." ,,Dat mag pas als ik vijftien ben. Dan moet ik ook mijn talen beter spreken. Ik kies in de derde klas Engels en Duits in mijn pakket. Want zeker 's zomers en 's win ters, als er geen coronacrisis is, ko men er veel toeristen. Het lijkt me wél heel leuk; het ene moment weeg je een ons gist af, het vol gende moment snijd je brood of kaas; dan neem je een telefonische bestelling aan en komt er iemand binnen met vragen over een glu- tenvrij-dieet. De meeste klanten zijn aardig en relaxed, en hebben tijd voor een praatje." ,,Ik ben nog niet zo bewust met voeding bezig. Als ik bij mijn va der ben, neemt hij biologische producten mee uit de zaak. Maar hij haalt ook wel eens wat bij de supermarkt." ,,Misschien een modernere inrich ting. Een andere vloer erin. Het magazijn opknappen. Maar verder voel ik me er helemaal thuis. En de naam die opa en oma hebben be dacht, wil ik graag zo houden!" Lezers helpen lezers Het zal niet vaak gebeuren dat een oproep in Lezers helpen lezers wordt opgelost door de persoon die zelf de oproep geplaatst heeft. De uitzondering op de regel is lezer Lou Wisse uit Westkapelle. Zijn oproep om een ouderwetse diapro jector te vinden leverde geen reac ties op, tot zijn teleurstelling. ,,Al sinds de jaren 70 ben ik bezig met het maken van foto's. Gestart met een ouderwets fototoestel en nu vooral bezig met mijn smart- phone en digitale fototoestel. In de tussentijd kwam er natuurlijk van alles en nog wat voorbij qua appa ratuur. In de jaren 80 waren dia's erg populair. Het was toen dat ik zelf ook ben begonnen met het ma ken van dia's. Soms liet ik ze maken, maar het was vooral de sport om het zelf te doen. We hebben vele leuke avondjes met familie en vrienden gehad waarin we naar dia's keken." In de loop der jaren leverde de dia aan populariteit in. Toen Lou de stapels dia's aan zijn kleinkinderen wilde laten zien, kwam hij echter van een koude kermis thuis. Ner gens in huis was zijn oude diapro jector terug te vinden. Engeland ,,Ik heb het hele internet afge struind en dus ook een oproep in de PZC geplaatst. Helaas zonder enig resultaat. Op den duur dacht ik de juiste projector in Engeland gevon den te hebben. Ik heb hem besteld en helemaal over laten komen van uit Engeland. Wat denk je? Bleken de dia's niet te passen. Net toen ik de hoop al had opgegeven, stuurde mijn vrouw me naar zolder om iets te zoeken. Ik was een beetje aan het rommelen achter het oude speel goed van de kinderen. En jawel, daar lag hij, de oude diaprojector van veertig jaar oud. Wat een ver rassing was dat. Een nogal onver wacht einde van mijn zoektocht, haha." woensdag 7 april 2021 Noëlle Timmermans Meliskerke Geboren: 29 december 2006 in Vlissingen Woont met: moeder Sabine (36) en zusje Carice (8), en is ook regelmatig in weekenden en op doordeweekse dagen bij vader Jeroen (39) Huisdieren: konijn Fluffy School: Scheldemond Col lege in Vlissingen, MAVO, 2e klas Hobby's: spelletjes doen, Net- flixen en met vrienden afspre ken Bijbaantje: De Tuin van Broe der Ludovicus in Middelburg: vakkenvullen, artikelen prijzen, bestellingen rondbrengen Verliefd: op dit moment niet: ,,Ik ken geen jongen die ik echt leuk vind." Noëlle (14): 'Ik wil dat de winkel van opa en oma in de familie blijft' Jacoline Vlaander Je speelt graag spelletjes? Welke richting wil je op? Wat zie je jezelf wél doen? Vandaar je bijbaan? Wat is spiegelen? Noëlle Timmermans (14), tijdens een spelletje Rummikub: ,,Het liefst wil ik later onze natuurvoedings winkel overnemen." foto lex de meester Sta je weleens achter de kassa? Eet je zelf heel gezond? Zou je de winkel veranderen? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Lou Wisse die een dia projector zocht. Bas Dingenouts Westkapelle Lou Wisse met zijn diaprojector. foto boaz timmermans/fos fotografie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40