NIEUWS 3 Welke activiteiten zijn er in Zeeland? TESTEVENEMENTEN HOE WERKT DAT? April is testmaand voor de Rijksoverheid. Een test of bijvoorbeeld theaters, zwembaden, musea, speelhallen, pretparken of voetbalstadions weer open kunnen. Dinsdag presenteerden drie betrokken ministeries een lange lijst van plekken die in april één of meerdere dagen open kunnen. Ook in Zeeland zijn er testlocaties. De kraan gaat voorzich tig open, want de be zoekersaantallen zijn beperkt en wie komt moet een vers negatief testbewijs kunnen laten zien. Daar komt nog wel het een en ander bij kijken, want er is zoals het er nu naar uitziet maar één testlocatie in Zeeland waar je zo'n testbewijs kunt bemachtigen. Het begint met het kopen van een kaartje of het maken van een re servering. Dat doe je bij de organi satie. Vervolgens moet je via de website testenvoortoegang.nl on line een afspraak maken voor een test. Ook mensen die al gevacci neerd zijn moeten zich laten tes ten. De testuitslag is 40 uur geldig. Dus je moet je binnen 40 uur voor de aanvang van de activiteit of het evenement laten testen. Het gaat om een sneltest waarvan je binnen een uur de uitslag ontvangt. Dat is voor Zeeland nog wel een punt van aandacht. Helaas kan het niet bij een van de GGD-teststra- ten. Daar heeft landelijk GGD- voorman Rouvoet vorige maand een stokje voor gestoken, want die vindt dat de GGD niet op aarde is voor het mogelijk maken van eve nementen. De overheid heeft daarom weer een nieuwe organi satie opgetuigd die sneltesten voor evenementen moet regelen. Op dit moment zijn er 28 testlo caties in Nederland. In Zeeland is alleen de commerciële teststraat in Geersdijk als locatie voor 'testen- Alleen testresultaten die via deze website zijn gepland worden geaccepteerd Corona Check-app zet je deze code om in een digitaal testbewijs. Dit testbewijs, een QR-code op de app, laat je met je telefoon zien bij binnenkomst. Wie geen smart- phone heeft, komt met een papie ren testbewijs. De Corona Check- app was gisteren overigens nog niet te downloaden. Dat is aan de organisatie. De Grote Kerk in Veere zegt dat de tickets niet worden teruggenomen. Je bent dus je geld kwijt. De testen moeten volgens de Rijksoverheid antwoord geven op de vraag of bezoekers vertrouwen dat het veilig genoeg is en het eve nement of de activiteit willen be zoeken. Ook moet duidelijk worden hoe het testen in de praktijk werkt en wat de ervaring is van organisaties met de controles bij de ingang. De overheid werkt aan de 'Tijde lijke wet testbewijzen covid-19'. Deze wet moet ingaan op 1 mei 2021. De overheid wil met de pilots uitzoeken of deze wet uitvoerbaar is. voor-toegang' in beeld. Ook in Bergen op Zoom kun je je laten testen en vanaf 16 april ook in Goes. De website van testenvoor toegang gaf gisteren overigens al leen 'Rotterdam' aan als dichtst bijzijnde testlocatie, maar hieraan wordt gewerkt. Alleen testresulta ten die via deze site zijn gepland worden geaccepteerd. De uitslag van een reguliere GGD-teststraat of een zelftest geven geen toegang. Wie zich laat testen om een van de activiteiten te bezoeken hoeft, be halve de reiskosten, daar niets voor te betalen. De Rijksoverheid neemt op dit moment de kosten voor een test voor haar rekening. Dat is voor de bezoekers maar goed ook, want een commerciële sneltest kost rond de 75 euro. Nu komt er weer een app in beeld: de Corona Check-app. In de e mail met je negatieve testuitslag ontvang je een unieke code. In de donderdag 8 april 2021 GO Met testbewijs naar Danny Vera Theo Giele Middelburg Wat moet ik doen om een evene ment te bezoeken? Waar kan ik me laten testen? Danny Vera - hier tijdens een optreden in Den Bosch, augustus vorig jaar - is 22 april te zien in De Spot in Middelburg. foto brunopress Ik heb een kaartje gekocht, maar wordt positief getest? Krijg ik dan mijn geld terug? Wat is de bedoeling van deze testmaand? Museumbezoek ten tijde van corona: in het Zeeuws Museum kan dat via een online verbinding met een robot die door het museum rijdt. Tijdens de Museumweek wordt drie dagen lang weer mondjes maat bezoek toegelaten. foto marcel kentin Wat kost zo'n test? Wat doe ik met mijn negatieve testresultaat? 9, 10 en 11 april: Grote Kerk in Veere, tussen 11.00 en 17.00 uur zijn er dagelijks vier tijdslots van 1,5 uur. Per tijdslot zijn 100 be zoekers welkom. Tijdens de testpilot is zowel de perma nente Experience als de tijde lijke expositie van Folkert de Jong met zijn installatie Ex Voto te bezoeken. Voor meer info en tickets: grotekerkveere.nl/tes- tenvoortoegang/. 16 en 17 april: Roompot in Nieuwvliet, op 16 april is het splinternieuwe zwemparadijs geopend en op 17 april de in door speeltuin. Roompot is blij geselecteerd te zijn voor de proef en is nu bezig met de praktische uitwerking. Naast parkgasten zijn ook anderen welkom. 19, 20 en 21 april: In Vlissingen en Goes zijn 50 mensen wel kom voor yogalessen. De les sen zijn bij Yoga Sadhana Vlis singen en bij VayuYoga in Goes. 22, 23 en 24 april: In De Spot in Middelburg zijn op 22 april (Danny Vera), 23 april (Spinvis) en 24 april (Blaudzun) optre dens die maximaal 50 bezoe kers mogen bijwonen. In 't Beest in Goes speelt op 23 april Nancy Kleurenblind en De Zingende Roadie en op 24 april Lucky Fonz III voor maximaal 66 personen. Op 22 april is er nog een concert. Welke artiest op treedt, wordt binnenkort be kendgemaakt. De ticketverkoop voor de concerten in Middel burg en Goes start vandaag om 10.00 uur via de websites van De Spot en Podium 't Beest. Bij 't Beest kun je een 1-persoons- ticket kopen, of een 2-per- soonsticket wanneer je met ie mand uit hetzelfde huishouden komt. En de bar is open. 23, 24 en 25 april: Het Zeeuws Museum in Middelburg is in het kader van de Museumweek drie dagen open. Bezoekers zullen in kleine aantallen in tijdslots wor den toegelaten, zoals dat ook voor de lockdown het geval was. Per uur komt het neer op ongeveer 30 mensen. Let op: al leen houders van een museum kaart kunnen binnenkort een bezoektijd reserveren via www.museum.nl. 24 april: In het kader van de testmaand gaat een aantal casi no's en speelhallen even open. In Zeeland is dat het casino in Hulst met maximaal 250 men sen op die dag. Nu er groen licht is kan eigenaar Novomatic Netherlands een plan maken voor de praktische uitvoering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3