II 10 ZEELAND JIP EN MARIJKE MODELLENKOPPEL MET ZEEUWSE ROOTS Ze zaten in Goes bij elkaar op de middelbare school, werden pas na die tijd een koppel en verlieten de provincie om te gaan studeren. Jip van Soest (32) en zijn vrouw Marijke Versluijs (30) leken een carrière voor de klas tegemoet te gaan, maar zijn nu drukbezette fotomodellen. Hoe een rode auto het leven van de Zeeuwse geliefden veranderde. Met zijn vwo-di- ploma op zak gaat hij Engels studeren in Nijmegen, zoals zijn ouders, die bei den werkzaam zijn op het Ostrea College in Goes, dat ook hadden gedaan. ,,Ik heb het een halfjaar volgehouden'', vertelt Jip van Soest. ,,De studie Engels vond ik op zich wel leuk, alleen had ik weinig met mijn studiegenoten. Je moet toch ook een leuk studentenleven hebben?'' Hier ga ik het niet vinden, denkt hij al snel. ,,Ik ben geswitcht naar geschiedenis en daar had ik het wel naar mijn zin. Daar zaten wel gas ten tussen waar ik een klik mee had. Ze behoren nog steeds tot mijn beste vrienden.'' Marijke Ver sluijs kiest voor de pabo in Utrecht. Sinds 2008 is ze al samen met Jip. ,,We waren iedere woensdagavond samen, in Utrecht of Nijmegen'', vertelt ze. ,,En in het weekend in Zeeland.'' Het werkte perfect voor ze, beamen ze allebei. Jip zegt het vaak tegen vrienden. ,,Als je een relatie krijgt en je gaat in dezelfde stad studeren, dan is het in het begin superleuk. Je kunt elkaar vaak zien. Maar je kunt ook snel op elkaar uitgekeken raken. Bij ons was het elke woensdag hart stikke leuk en we zagen elkaar in het weekend. Ook al was ik op za terdag dan vaak een hele dag bij Kloetinge, waar ik toen nog voet balde. Of ik was soms nog aan het repeteren met Grouse, de band waar ik in speelde. Maar we von den het allebei prima. Voor ons is het een goede basis geweest.'' Weddenschappen Marijke won als tiener al eens een modellenwedstrijd. Na haar studie werkt ze als juf op een basisschool, als ze wordt gevraagd voor 'wat dingetjes als model'. Dat bevalt goed en ze krijgt steeds meer werk als model. Jip: „Marijke bleef aan dringen dat ik ook eens foto's voor een portfolio moest laten maken. Dat hield ik steeds af. Op een gege ven moment liepen we ergens en begon Marijke er weer over. In die tijd deden wij veel weddenschap pen met elkaar. Over alles. Marijke zei: 'Als de volgende auto die de hoek om komt rood is, dan laat jij foto's nemen. Is het een andere kleur, dan houd ik erover op'. Wat denk je?'' Een rode auto komt de hoek om en dus laat Jip van Soest foto's ma ken. ,,Ik vond het dus inderdaad niks, ik voelde me niet comforta bel.'' Als hij niet veel later met een vriend zit te lunchen, gaat zijn te lefoon. De vrouw aan de andere kant van de lijn is enthousiast. ,,'Hoi, met Eefje, je weet vast wel wie ik ben en waar ik voor bel.' Maar ik had geen idee. Toen bleek dat Marijke mijn foto's had doorge stuurd naar een bureau. Ik be dankte voor de interesse, maar la ter belde Eefje nog een keer. Ze zei dat ze meteen een opdracht voor me had en wat ik ervoor betaald zou krijgen. Dat is wel veel geld voor een middagje werken, dacht ik. Zo is het begonnen.'' Eén van de redenen dat Jip de boot eerst afhoudt, is dat hij het en je portfolio laten zien, terwijl je bij een andere casting gekke to neelstukjes moet opvoeren met mensen die je nog nooit hebt ge zien. Ze doen dat, omdat ze willen weten of je wel comfortabel bent. Marijke heeft eens moeten dansen als een sliert spaghetti. Het is ie dere keer weer een soort test.'' Gaandeweg raakt Jip van Soest er steeds meer van overtuigd dat hij het wel in zich heeft om als model te werken. Dat hij het wel kan. ,,Het gaat je steeds iets makkelijker af. In het begin heb ik 's nachts soms echt wakker gele gen. Dan lag ik te piekeren en na te denken over de opdracht voor de volgende dag. Op een gegeven mo ment vind je je draai. Het wordt makkelijker en dan wordt het ook leuker. Dan maak je je er minder zorgen over en wordt het beetje bij beetje routine.'' Zachtaardig Ze zijn nu allebei te boeken via Eu romodels, terwijl ze eerst voor een ander Nederlands bureau werkten. ,,Bij ons eerste bureau hadden we geen contract, dus we konden weg'', vertelt Marijke. ,,Maar de ei genaresse deed heel moeilijk. Ter wijl ze veel geld aan ons had ver diend.'' Haar echtgenoot is zacht aardig, zegt ze, en vaak niet zake lijk. ,,Hij kan veel meer en moest daarom weg bij dat eerste bureau'', weet ze. Jip had dus wat overredings kracht nodig, een duwtje in de juiste richting. ,,Ik ben heel blij met hoe het gaat en is gegaan'', master beginnen.'' Het plan is om twee maanden in Kaapstad te blij ven. Het worden er zeven. Jip: ,,Het was een fantastische ervaring. Als ik voor de klas was gaan staan, had ik dat nooit meegemaakt.'' Hij begint te lachen en legt uit hoe zijn ouders de eerste keer re- Marijke heeft eens moeten dansen als een sliert spaghetti. Het is iedere keer weer een soort test ageerden. ,,Pap, mam, we gaan naar Zuid-Afrika. O leuk, was hun reac tie, wat ga je daar doen? Nou, zei ik, misschien wel een beetje model lenwerk. Ze begonnen allebei hard te lachen. Ze dachten niet dat het iets voor mij zou zijn.'' In Kaapstad krijgen Jip en Marijke de smaak te pakken. Waar in Europa vaak al leen naar een portfolio wordt geke ken, zijn in Zuid-Afrika castings heel belangrijk. Ze reizen kriskras door de stad, van de ene naar de andere casting. Soms samen, vaak apart van elkaar, om in de avonduren weer ervarin gen uit te wisselen. ,,Je neemt je portfolio overal mee naartoe en soms zit je daar met 6 mensen en soms met meer dan 150. Je hebt een nummertje met je naam op en bij de één moet je alleen binnen lopen best spannend vindt. ,,Dat was met drummen ook zo. Ik vond repete ren altijd heel tof, maar optre dens.Nee, dat was niet echt mijn ding. Veel te spannend. Al die mensen die naar je staan te kijken. Als drummer kon ik me dan altijd een beetje verstoppen.'' Als model heeft hij lange tijd hetzelfde ge voel. ,,Maar als ik ervoor betaald zou krijgen, dan kon ik me er wel overheen zetten. Het is werk en ie dere baan heeft positieve en nega tieve kanten. Met het oog op de studieschuld die ik had opge bouwd, was het ook wel lekker.'' In 2015 besluiten ze samen naar Zuid-Afrika te gaan, om daar te werken. Marijke: ,,In Kaapstad is het van oktober tot april zomer en is er heel veel werk voor modellen. Ik had daar echt voor gespaard en mijn baan voor opgegeven. Jip was net klaar met zijn bachelor en ging mee voor de lol. Hij zou ook probe ren wat opdrachten binnen te ha len en in januari wilde hij met zijn donderdag 8 april 2021 'Het wordt makkelijker en dan wordt Barry van der Hooft Lent Marijke Versluijs: ,,In Kaapstad is het van oktober tot april zomer en is er heel veel werk voor modellen. Ik had daar echt voor gespaard en mijn baan voor opgegeven." foto michel zoeter Jip van Soest: ,,In het begin heb ik 's nachts soms echt wakker gelegen. Dan lag ik echt te piekeren over de opdracht voor de vol gende dag." FOTO MICHEL ZOETER - Jip van Soest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38