Aantal Zeeuwse woningen boven de miljoen stijgt snel Renesse behoudt op het nippertje sneeuwrecord De vijf duurste huizen op Funda 2 WILLEM VAN DAM Column De advertentie stond achttien jaar geleden in de PZC. Op pagina 14, op de pagina met de familieberichten: 'Apetrots zijn we op onze prachtige kleindochter. Noortje Emma' Ons eerste kleinkind was gebo ren. En dat móést de wereld weten. mortiergranaten Bagdad doen branden, in Peking een dodelijke longziekte om zich heen grijpt en Limburgse pluimveehouders hun hart vasthouden omdat een uit braak van de vogelpest dreigt, gaat de telefoon. Het is in de nacht van zaterdag op zondag. Zoonlief aan de lijn: pa, ma, jullie zijn opa en oma geworden. Van de week het deksel van de doos met familiefoto's nog maar eens gelicht. - Zie je dat grietje met die blo zende wangen dat op het blikken trommeltje slaat dat ze voor haar verjaardag had gekregen? - Ach gossie, hier gaat ze stralend op haar eerste fietsje. - Sjeempie, weet je nog dat ze in dat verpleegstersuniformpje mee liep in de Koninginnedagoptocht? - Kijk, waren we in Blijdorp - aapt ze Bokito na! - En deze foto - een vrolijke tiener met lang blond haar, naveltruitje, spijkerbroek met gaten, gympies. Vind je ook niet dat die bril haar iets wijsneuziger maakte dan ze is? ons eerste kleinkind. Het kleine krijsende mormel van toen is een jonge vrouw geworden. Een volwas sen jonge mooie vrouw, die in Rot terdam iets pedagogisch studeert. We worden oud, zeggen me vrouw Van Dam en ik zuchtend te gen elkaar. Of beter: we zpn oud. Maar één ding is in al die achter ons liggende achttien jaren niet veran derd. We zijn nog altijd apetrots op onze prachtige kleindochter. Geen schepsel ter wereld zo mooi als je eigen (klein)kind DE STELLING Vandaag: Ik kan niet wachten om naar een testoptreden te gaan Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL NE&ERLANÖERS V0L6&EN VERKIEZING NIEUWE KAMERVOORZITTER yS>- lil Burgemeesters: Erken het leed van Molukkers Onderhoud aan fietsknooppunten MIDDELBURG Jongeren zijn even provinciebestuurder Alles is te danken aan de almaar stijgende huizenprijzen. De Toren- weg in Nieuw-Haamstede is op nieuw de Zeeuwse straat met de meeste miljoenenwoningen ge worden: 25 (Calcasa rondt af op vijftallen). De top 5 bestaat verder uit de Domburgseweg in Domburg (20 miljoenenwoningen), de Strand weg in Nieuw-Haamstede (20) en de Reigerlaan en de Sternlaan in Kamperland (beide 15). Burgh-Haamstede (inclusief Nieuw-Haamstede) is nog altijd koploper als het gaat om de plaat sen met de meeste kapitale huizen. Het aantal is in een jaar tijd geste gen van 85 naar 105. Goes is ook in opmars (van 50 naar 70) en staat op de tweede plaats, gevolgd door Domburg (van 50 naar 60), Kam perland (net als vorig jaar 35) en Middelburg (van 20 naar 35). Naar verhouding heeft Domburg de meeste miljoenenhuizen. Daar is inmiddels 9 procent van de wo ningen, in elk geval op papier, de magische grens gepasseerd. Ook Noordgouwe (7 procent), Burgh- Haamstede (5 procent), Retranche- ment (5 procent) en Kamperland (4 procent) hebben er relatief veel. Luxe vrijstaande villa uit 2018, met 8 kamers (4 slaapkamers) en 3 badkamers. Inhoud: 1800 kubieke meter. Grond: 4645 vierkante meter. Makelaar: Schulting Partners. Villa De Meulenhof (1940) aan zee 'op de mooiste plek van Re- nesse', met 5 kamers (4 slaapkamers) en 1 badkamer. Inhoud: 588 kubieke meter. Grond: 7500 vierkante meter. Makelaar: DELTA ma kelaardij. Landhuis uit 2018 met guesthouse in de Sluisse polders, 5 kamers (4 slaapkamers). Inhoud: 1023 kubieke meter. Grond: 735 vierkante meter. Makelaar: ZwinRegio Vastgoedmakelaars. Rietgedekte villa uit 1985, met 8 kamers (5 slaapkamers). Inhoud: 2544 kubieke meter. Grond: 9045 vierkante meter. Makelaar: Hulst kamp Christie's Makelaars. (vrij op naam) Nieuwbouwvilla, met 8 kamers (4 slaapkamers). Inhoud: 1040 ku bieke meter. Grond: 4756 vierkante meter. Makelaar: Domica Venlo. gisteren wakker in een wit land schap. In Oost-Brabant en in Lim burg lag op veel plaatsen vijf tot ze ven centimeter sneeuw. Sneeuw in april is niet heel bij zonder, maar de hoeveelheden van gisteren waren dat wel. Gemiddeld sneeuwt het in april één keer in de drie jaar. De laatste keer dat er een sneeuw viel in april, was op 26 april Het leek gisteren eventjes span nend te worden toen het begon te sneeuwen op de Vaalserberg. Daar viel in korte tijd bijna twintig cen timeter sneeuw. Maar dat was niet voldoende om de zekere twintig centimeter sneeuw die op 11 april 1978 in Renesse viel uit de boeken te laten verdwijnen. Het was gisteren een zeer uitzon derlijke sneeuwdag. Met bijna 20 centimeter op de Vaalserberg was het zelfs een van de meest sneeuw- rijke aprildagen ooit gemeten. Grote delen van het oosten, midden en zuiden van Nederland werden Gemiddeld sneeuwt het in april één keer in de drie jaar 2016. Toen viel in het oosten van het land lokaal zo'n vier centimeter. Een dik pak viel er voor het laatst op 14 april 1999 met in Overijssel lo kaal vijftien centimeter. donderdag 8 april 2021 18 6 April 2003. Als Amerikaanse Niet lang daarna staan we be wonderend over een wiegje gebo gen, waarin een klein krijsend mormel ligt; geen schepsel ter we- V reld zo mooi als je eigen (klein)kind. Toch? Twee dagen geleden werd ze 18, Reageer op pzc.nl Gisteren: De huidige winkelregels werken niet 1924 reacties IK BACKT DAT FRITS V/ESTER SESTORT WAS MET tSRINKEN MEE. IK KIJK ME&ERLAMb -ARSEMTIMIE 1998 VLISSINGEN Een nieuw kabinet moet het leed erkennen dat de Molukkers is aangedaan na hun komst naar Ne derland, nu zeventig jaar geleden. Ook de burge meesters van Veere en Vlissingen scharen zich achter deze oproep van een grote groep collega burgemeesters van plaat sen met een Molukse ge meenschap. Bas van den Tillaar van Vlissingen en Rob van der Zwaag van Veere hebben de brief hierover ondertekend. Harald Bergmann van Middelburg besluit dins dag 13 april of hij de brief ondertekent. MIDDELBURG De bewegwijzering van recreatieve routes in Zeeland wordt ook dit jaar op orde gehouden. De provincie heeft daar over afspraken gemaakt met het Routebureau Zeeland, dat het onder houd samen met zestig vrijwilligers uitvoert. Het werk van het Route bureau viel onder VVV Zeeland, maar die organi satie is eind vorig jaar op geheven. De provincie neemt tijdelijk de verant woordelijkheid op zich. De afspraken gaan onder meer over het Fiets- knooppuntennetwerk, het MTB-netwerk Zeeuws- Vlaanderen en het Ruiter- netwerk Veere. Zeeuwse jongeren kun nen zich even provincie bestuurder wanen. Het is de bedoeling dat in het najaar het Provincie- spel naar Zeeland komt. Dat laat scholieren samen besluiten nemen over de inrichting van de provincie. Het spel vindt plaats in de Statenzaal in Middelburg. Het is een van de initiatieven om, onder de noemer Jouw Zeeland, jongeren nauwer bij het provin ciebestuur te betrekken. Eerder werden (digitale) jongerendebatten ge houden. Ook is een tweedaags jongerenpar- lement in voorbereiding. Zeeland telt inmiddels 600 wo ningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Dat aantal is in twee jaar tijd verdubbeld, zo blijkt uit berekeningen van tech nologiebedrijf Calcasa. Vorig jaar waren het er 410. Rolf Bosboom Vlissingen Op Funda staan 38 huizen in Zeeland te koop met een vraag prijs van een miljoen euro of meer. Dit zijn, afgezien van het com plex rond de watertoren in Oost-Souburg (2,6 miljoen euro), de vijf duurste: 1. Derringmoerweg 7D, Arnemuiden. Vraagprijs: 2.000.000 euro. 2. Scholderlaan 15, Renesse. Vraagprijs: 2.000.000 euro. 3. Waterhoekseweg 5, Sluis. Vraagprijs: 1.995.000 euro. 4. Weelweg 19A, Waarde. Vraagprijs: 1.995.000 euro. 5. Schouwsedijk 7, Brouwershaven. Vraagprijs: 1.950.000 euro. Het was op het nippertje, maar Renesse houdt het sneeuwre- cord in handen. Ab van der Sluis Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2