c* Projectontwikkelaar claimt schadevergoeding van gemeente Denise en Janny bedachten DeWegNaar.com Jip en Marijke: drukbezet modellenkoppel Na een jaar afwezigheid ging het wielerpeloton gisteren weer van start in Terneuzen voor de Scheldeprijs. Niet onder luid applaus van duizenden fans, maar vanaf een kale en besloten plek bij DOW. De wedstrijd ging aan de neus van de meeste Zeeuwse koersliefhebbers voorbij. Het parkoers - dat via grote delen van Zeeland naar het Belgische Schoten voerde - was namelijk geheim, om toeschouwers te weren in verband met het coronavirus.zeeland 13 Zeeuwse virtuele wandelcompetitie In de wereld van castings en shoots Afgelopen november maakte de raad een einde aan de ambities van projectontwikkelaar Matthijs Zee- lenberg in de Grevelingen. In 2017 ging een raadsmeerderheid nog wél akkoord met de bouw van 315 re creatiewoningen op 13 kunstmatige eilanden. Dat besluit werd na een beroepsprocedure van onder meer natuurorganisaties en windsurfers door de Raad van State vernietigd, omdat het plan op een aantal cruci ale punten tekort schoot. Brou werseiland paste de opzet daarop aan. Maar de gemeenteraad was tussentijds anders gaan denken over de wenselijkheid van een groot vakantiepark in het natuurge bied en keerde zich nu in meerder heid tegen die ontwikkeling. Voorbereidingskosten Brouwerseiland had in de aanloop naar de besluitvorming al laten doorschemeren dat een negatief besluit de gemeente op een forse schadeclaim zou komen te staan. Na het vallen van de hamer zei woordvoerder Marijn Trouwborst dat voor 15 miljoen euro aan voor- bereidingskosten in het plan waren gaan zitten. De uiteindelijke claim die nu is ingediend, betreft ruim het dubbele, zo maakte de ge meente gisteren bekend. Ter illustratie: het budget dat Schouwen-Duiveland de komende jaren heeft gereserveerd voor stads en dorpsvernieuwing bedraagt 35 miljoen euro. ,,Maar stel dat we dit verliezen, dan wil dat niet zeggen dat we helemaal geen geld meer hebben voor de kernen", zegt coali tieleider Robbert Lievense (LSD). ,,Dan zullen we moeten kijken waar we dat dan overal vandaan moeten peuteren. We werken met een gemeentebegroting van zo'n 110 miljoen euro. Op dat totaal is 32,5 miljoen een enorm bedrag. Dat is ongeveer het geld wat we op onze spaarrekening hebben staan." Eén van de grote bedrijven achter Het zijn gewoon hele slechte verliezers! Het gaat hier alleen om het grote geld Brouwerseiland is Boskalis. Lie- vense heeft opgezocht hoe de bag geraar het aflopen jaar heeft ge boerd. ,,In december 2020 hadden ze 439 miljoen euro in kas, op een omzet van 6 miljard. Als aandeel houder van dat bedrijf zou ik me doodschamen om dan bij een ge meente nog geld proberen weg te halen, puur omdat je je zin niet hebt gekregen. Het zijn gewoon hele slechte verliezers! Wat dat be treft moet ik Anita de Vos (oud fractievoorzitter van de SP, red.) alsnog gelijk geven. Het gaat hier al leen om het grote geld." Kans De gemeente heeft juristen op de kwestie gezet om te beoordelen in hoeverre de aansprakelijkheidsstel ling kans maakt. Daarnaast loopt er een beroepsprocedure van Brou werseiland bij de Raad van State in een poging de raad alsnog te dwin gen akkoord te gaan met het be stemmingsplan. 1% I donderdag 8 april 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 5 ZEELAND10 Brouwerseiland wil 32,5 miljoen Brouwerseiland BV heeft een schadeclaim van 32,5 miljoen euro neergelegd bij Schouwen- Duiveland. De projectontwikke laar stelt de gemeente aan sprakelijk voor de gemaakte kosten en gederfde inkomsten voor het afgeschoten plan van luxe vakantievilla's in de Greve- lingen. Marcel Modde Zierikzee - Robbert Lievense, LSD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29