m Mbappé kwelgeest voor Bayern München 23 klaar om weer te schitteren in Oranje Inter dichter bij de landstitel LEEUWINNEN Programma Een eerste helft die werd afgewerkt met het tempo van een straaljager, met drie doelpunten en drie spelers die met blessures naar de kant moesten. Bayern München en Paris Saint- Germain maakten er gisteren in de Allianz Arena een waar voetbal feestje van. De Fransen waren do delijk effectief met een snelle 0-1 van Kylian Mbappé en de fraaie 0-2 van Marquinhos, allebei uit voor zetten van de Braziliaanse aanvaller Neymar. De regerend wereldkam pioen reageerde alsof er niets aan de hand was en de spits Eric Maxim Choupo-Moting kopte fraai de 1-2 binnen. Na vijfenveertig enerverende mi nuten wachtte Bayern München- trainer Hansi Flick aan de rand van CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen het veld zijn spelers op om ze een bemoedigend schouderklop te ge ven. Ondanks de 1-2 achterstand kon de trainer niet anders dan tevreden zijn over het spel van zijn ploeg. En dat ondanks twee tegenvallers. Ni klas Süle en Leon Goretzka gingen voor rust in het moordende tempo met fysieke problemen naar de kant, zoals Marquinhos geblesseerd moest afhaken aan Franse kant. PSG wilde sportieve revanche in de Duitse sneeuw na de verloren fi nale tegen Bayern München, dat de geblesseerde spits Robert Lewan- dowski met een knieblessure moest missen. Ook Serge Gnabry ontbrak bij de thuisclub. Na rust was daar opeens Mitchel Bakker bij PSG. De 20-jarige Neder lander, die nooit een wedstrijd in B Geblesseerde Lewandowski wordt node gemist bij Bayern tegen PSG de eredivisie speelde, moest zich ontfermen over Leroy Sané. De spe ler van Jong Oranje moest mee in het enorm hoge tempo en deed dat prima. Thomas Müller kopte na een uur de 2-2 achter Navas. Bayern Mün- chen bleef de betere ploeg, maar Mbappé zorgde voor 2-3. Een prach tige uitslag voor de Fransen, maar de beslissing valt pas komende dinsdag bij de terugwedstrijd in Pa rijs. Chelsea De andere kwartfinale gisteren tus sen FC Porto en Chelsea leverde een overwinning op voor de Engel sen. Chelsea, met Hakim Ziyech de hele wedstrijd op de bank, won met 0-2 door een goal van Mason Mount. De tweede treffer van de Engelsen was van Chilwell. donderdag 8 april 2021 GO Duitsland OEFENDUELS Morgen 19.00 uur Spanje - Nederland (in Marbella) una,,;. Kylian Mbappé (links) bracht PSG al na drie minuten op voor sprong tegen Bayern. foto reuters j Bayern München J Paris Saint Germain Nog nooit won een ploeg in één Europees seizoen uitwedstrij den bij Barcelona en Bayern München. Maar Paris Saint-Ger main deed het. Kylian Mbappé maakte er drie in Camp Nou en gisteren twee in de Allianz Arena (2-3). Mikos Gouka Rotterdam KWARTFINALES Gisteren Bayern München - PSG 2 - 3 FC Porto - Chelsea 0 - 2 Dinsdag Manchester City - B. Dortmund 2 - 1 Real Madrid - Liverpool Returns op 13 en 14 april 3 - 1 MILAAN Inter is dichter bij de titel gekomen door de thuis zege op Sassuolo (2-1). Romelu Lukaku opende de score en bereidde de 2-0 van Lautaro Martinez voor. Hamed Traorè bepaalde in de slotfase de eindstand op 2-1. Internazio- nale verstevigde de koppositie in de Serie A en heeft nu 11 punten meer dan het als tweede geklas seerde AC Milan. Stefan de Vrij speelde de hele wedstrijd voor Internazionale. Juventus klom door een zege op Napoli (2-1) naar de derde plaats. Matthijs de Ligt speelde de hele wedstrijd voor Juventus. Dinsdag 18.30 uur Nederland - Australië (in Nijmegen) M Shanice van de Sanden: ,,Ik wil gewoon weer be langrijk zijn, de oude Sjaan zijn.'' FOTO HOLLANDSE HOOGTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23