Ten minste 12.000 man bij EK-duels Oranje: 'En we hopen op nóg meer' II 21 Race tegen de klok voor doelman Treft Ajax de Romeinen dan op het perfecte moment? ,,Ik heb eens naar hun selectie gekeken en toen zag ik 25 topspelers. Ook als zij een paar spelers missen, hebben zij ge noeg keuze", aldus Ten Hag, die vandaag het tegenovergestelde van een Italiaanse catenaccioploeg ver wacht. ,,Roma heeft de moed en vaardig heid om met goed aanvalsspel van achteruit op te bouwen, daarbij overtallen te creëren en om vervol gens creatief te zijn. De laatste we ken lijken ze wel wat makkelijk goals weg te geven", zegt de Ajax- coach Als Ajax, dat in 2021 minimaal twee keer scoorde in elk Europa League-duel, raad weet met de on zeker ogende defensie van Roma, dan gaat de teller van de ongeslagen reeks naar 25. ,,Ik ben daar niet zo mee bezig", blikt Ten Hag vooruit. ,,We willen iedere wedstrijd win nen. Zo'n reeks kan wel gaan leven en het kan af en toe besproken wor den." Ongeslagen Door de zege bij Heerenveen zette Ajax de langste serie sinds 1995 neer. Onder Louis van Gaal bleef de club toen 42 duels ongeslagen. Dat De laatste weken lijken ze wel wat makkelijk goals weg te geven STEKELENBURG leverde onder meer de cup met de grote oren op voor de Amsterdam mers. Dat laatste spreekt volgens verdediger Jurriën Timber, die deze maand ook nog zijn eerste KNVB- beker en landstitel kan veroveren, vooral tot de verbeelding. ,,Het be langrijkste is niet hoeveel wedstrij den j e wint, maar hoeveel prij zen j e pakt", zegt de verdediger. Oranje speelt zijn eerste drie groepswedstrijden op het EK met publiek in de Johan Cruijff Arena. De KNVB, gemeente Am sterdam en het kabinet bereikten gisteren een akkoord om mini maal 12.000 toeschouwers toe te laten bij de duels met Oekraïne (13 juni), Oostenrijk (17 juni) en Noord-Macedonië (21 juni), mits bezoekers negatief zijn getest. Gijs de Jong: ,,Ja, dat is een fijn gevoel. We waren al tijden in ge sprek met elkaar, steeds met het ministerie en de gemeente Am sterdam aan tafel, en met men sen van de UEFA en van de Johan Cruijff Arena. Dat was zo con structief, dat we eigenlijk nooit hebben getwijfeld dat het ging lukken. Maar het is wel lekker als er dan ook formeel een akkoord is - uiteraard onder voorbehoud van extreem tegenvallende ont wikkelingen rond het virus.'' ,,Niet echt. We wisten al vrij lang dat we op 7 april een plan klaar moesten hebben. Daarin zijn we er steeds vanuit gegaan dat dat mét publiek kon, de ontwikke lingen rondom de vaccinaties en de sneltesten in gedachten ne mend, maar óók de ervaringen van afgelopen zomer in Neder land. De resultaten van de Field- Lab-experimenten droegen ook bij aan deze uitkomst.'' ,,Dat moeten we afwachten, maar we hopen van wel. Bij Ne derland-Letland waren vorige week 5.500 mensen, dat was al een verademing ten opzichte van een leeg stadion. Stel je voor dat straks 20.000 a 30.000 mensen haalbaar is. Dat zou echt fantas tisch zijn. Tegen Letland ging het met die sneltesten erg goed, dat biedt veel perspectief. We snap pen dat we daarmee een offer vragen van het publiek, maar door te testen kun je straks signi ficant méér mensen kwijt.'' ,,Op dit moment staan we in de middenmoot. Een stad als Sint- Petersburg koerst nu al op een bezetting van vijftig procent. Du blin, Glasgow en München zitten voorlopig wat lager dan wij. Ho pelijk behoren we in juni tot de top, qua publiek. We moeten een heel eind kunnen komen.'' ,,Klopt, na twee restitutie-rondes vanuit de UEFA denk ik dat ruim 80 procent van de totale capaci teit is verkocht. De kans is reëel dat meer mensen hun kaarten te rug gaan sturen, aangezien het vermoedelijk niet gemakkelijk wordt om naar Nederland te rei zen. Hopelijk komen we straks dicht in de buurt van het aantal mensen dat we daadwerkelijk kunnen toelaten. Zo niet, dan zal er geloot worden. Die procedure ligt bij de UEFA.'' hebben eigenlijk nooit getwijfeld dat het ging lukken om een akkoord te sluiten met elkaar donderdag 8 april 2021 GO prijzen pakken' Oranje heeft bij EK weer de steun van fans in stadion. foto pim ras - Ajax-coachTen Hag over tegenstander AS Roma AMSTERDAM Niet alleen AS Roma kampt met de nodige zorgen voor de kwartfinale van de Europa League. Ajax-trainer Erik ten Hag dreigt naast Daley Blind ook doelman Maarten Stekelenburg te moe ten missen voor het eerste deel van het tweeluik vanavond. Ste kelenburg viel in de warming-up voor het uitduel met Heerenveen uit met knieklachten. Daardoor stond Kjell Scherpen onder de lat. ,,Het is geen probleem van de lange termijn", haalde Ten Hag gisteren de grootste zorgen weg. „Maar of hij er morgen bij is, gaan we zien. Het is de be doeling dat hij meetraint. De me dische staf is met hem bezig en we bekijken het van uur tot uur." Daarnaast was nog niet hele maal zeker of reserves Perr Schuurs en Sean Klaiber van de partij zijn. Schuurs had last van de knie en verscheen daardoor niet op het veld voor de laatste training. Daar ontbrak ook Klai- ber, die gisteren vader werd. ,,Ik heb de hoop dat ze morgen alle drie beschikbaar zijn", zei Ten Hag. Minimaal 12.000 toeschouwers zijn in juni welkom bij het EK in de Johan Cruijff Arena. Toer nooidirecteur Gijs de Jong (48) van de KNVB is tevreden, maar hoopt op nóg meer. ,,20 a 30.000 mensen zou echt fantastisch zijn.'' Sjoerd Mossou Rotterdam De UEFA stelde min of meer als eis dat er publiek in de stadions mocht in alle twaalf speelsteden. Ben je opgelucht dat het is gelukt? Heeft de druk vanuit de UEFA daarin een grote rol gespeeld? Voorzitter Aleksander Ceferin dreigde wedstrijden te ver plaatsen. 12.000 toeschouwers komt neer op een kwart van de totale capaciteit van de Johan Cruijff Arena. Zit daar nog veel rek in? Hoe verhoudt Amsterdam zich tot de overige speelsteden op het EK? -Gijs de Jong Hoe werkt dat met kaartjes? Het merendeel is al lang gele den verkocht, aanzienlijk méér dan 12.000 kaartjes per wed strijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21