20 AJAX-AS ROM A EUROPA LEAGUE Voor een volgende plek in de geschiedenisboeken dient Ajax tegen AS Roma niet alleen de teller van ongeslagen duels naar 25 te tillen. Voor een voorschot op de halve finale in de Europa League is na achttien jaar een thuiszege op een Italiaanse opponent nodig. Kort Zege Pogacar, Roglic leider Tadej Pogacar (22, foto) heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland ge wonnen. De Tour-winnaar van vorig jaar kwam na 167 kilometer als eerste boven op de steile slotklim naar Ermualde. Primoz Roglic werd tweede, de kopman van Jumbo- Visma bleef daardoor leider in het alge- meeen klassement met twintig seconden voorsprong op Pogacar. Wilco Kelderman gaf op in de derde etappe. De Nederlandse renner van Bora-hansgrohe kwam vlak voor de voet van de slotklim naar Ermualde ten val. Over de ernst van zijn verwondingen is nog niets bekend. 'Woods reed veel te hard' Tiger Woods reed bijna het dubbele van de maximaal toegestane snelheid toen hij in fe bruari met zijn SUV over de kop sloeg en zwaargewond raakte. Volgens sheriff Alex Villanueva van Los Angeles County reed hij tegen de 140 kilometer per uur. De 45-jarige Woods verbrijzelde door het ongeval zijn rechterbeen en -enkel en onderging uren lange operaties. Het is de vraag of hij nog kan terugkeren als golfer. Voetbal Voetbal Voetbal 'We gaan niet naar Dortmund om te verdedigen. We willen ook in Duitsland domineren' Van Gerwen wint ruim Michael van Gerwen (foto) boekte gisteren zijn tweede zege in de Premier League. Rob Cross werd in een onderonsje van twee oud-wereldkampioenen overtuigend met 7-3 aan de kant gezet. Na drie speeldagen gaat Van Gerwen aan de leiding in het klas sement. Ook vandaag en morgen wordt er nog gespeeld in MIlton Keynes. VS: overleg over boycot Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken wil met bondgenoten praten over een mogelijke boycot van de Winter spelen in Peking. Mensenrechtenorganisa ties hebben daartoe opgeroepen vanwege de onderdrukking van Oeigoeren in China. Het Amerikaanse olympisch comité heeft al la ten weten tegen een boycot te zijn. Quote van de dag AS ROMA AJAX Het grootste debacle dat Ajax dit seizoen op het veld beleefde, vond vier maanden geleden plaats in ei gen huis tegen Italianen. Toen ke gelde Atalanta Bergamo de ambiti euze Amsterdammers uit de Champions League (0-1). Overwinteren op een niveautje lager voelde toen nog als een lelijke troostprijs. Inmiddels heeft de Eu ropa League voor Ajax alles weg van een warm bad. De vier Europese duels van dit kalenderjaar werden niet alleen gewonnen, Ajax speelde in Lille en thuis tegen Young Boys misschien wel de beste wedstrijden van het seizoen. Belabberd Gezien de belabberde thuisreeks tegen clubs uit de Serie A wacht nu een tegenstander van een ander formaat. Of het nu Juventus, een club uit Milaan, Atalanta of zelfs Fi- orentina was; Ajax heeft al bijna twee decennia lang geen Italiaanse opponent op de knieën gekregen. Ajax-coach Erik ten Hag herinnert zich de enige Europese thuiszege op AS Roma van 2002 (2-1) nog wel. ,,Italië heeft een aantal zeer gere nommeerde teams. Maar goed, twee jaar geleden hebben we Ju- ventus (1-1 en 1-2) nog uitgescha keld. Ik teken voor datzelfde resul taat." EUROPALEAGUE Programma hm Ten Hag raakt niet snel meer in de war. Niet van een thuissyn- droom tegen Italianen, niet van de absentie van Daley Blind en ook niet van een povere generale repe titie tegen Heerenveen. Wie Ajax zondag in Friesland bij vlagen zag schutteren, acht de kans op een ticket voor de halve finale klein. EUROPA Wie de recente prestaties van Ajax in de Europa League breder trekt, concludeert dat een matige aanloop weinig zegt. De gedoodverfde landskampioen is in staat gebleken om de intensiteit moeiteloos op te krikken voor een Europese clash. Dat zal vanavond ook wel moe ten, hoewel Ajax dit seizoen nog geen Europese tegenstander trof waar de druk op de ploeg en trainer zo groot is. Roma heeft de voorbije weken het perspectief op Champi ons League-voetbal in de Serie A flink verspeeld. De Europa League geldt daarom nog meer als vlucht heuvel voor de ploeg. Een teleur stellend tweeluik tegen Ajax kan trainer Paolo Fonseca zijn baan kos ten. Kraker De Portugese tacticus wordt bo vendien geteisterd door absenties. de geschorste oud-Feyenoord verdediger Rick Karsdorp ontbre ken Stephan El Shaarawy, Chris Smalling en Henrikh Mkhitaryan zeker in de eerste kraker. Daar blijft het mogelijk niet bij voor de ge plaagde coach. Fonseca heeft achter de naam van de routinier Edin Dzeko ook nog een groot vraagte ken staan. donderdag 8 april 2021 WIELRENNEN GOLF Het restant van Roda JC- Almere City, dat maandag werd gestaakt door sneeuw val, wordt mor gen vanaf 19.00 uur uit gespeeld. De stand met nog 23 minuten te gaan is 0-0. Al- mere-Telstar is verschoven naar maandag. I Het Neder lands elftal is twee plaatsen gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Het Oranje van bondscoach Frank de Boer (foto) staat nu zestiende. Bel gië blijft de lijst aanvoeren. GO 'Belangrijkste is 22 André Hoek stra (58) ver trekt na 22 jaar als assistent trainer van Ex celsior. De eer- stedivisionist wil 'een andere weg inslaan' en neemt daarom afscheid van de clubman. —Man. City-coach Guardiola over Champions League return DARTS WINTERSPELEN Vanavond, RTL7 21.00 uur Johan Inan Amsterdam Ajax trainde gisteren ont spannen. Aan voerder Dusan Tadic (links) en Davy Klaassen in een sprint duel. FOTO ANP KWARTFINALES Vandaag 21.00 uur Ajax - AS Roma 21.00 uur Granada - Manch. United 21.00 uur Slavia Praag - Arsenal 21.00 uur Dinamo Zagreb - Villarreal Returns op donderdag 15 april mi Vermoedelijke opstellingen LEAGUE Johan Cruijff Arena Arbiter: Sergei Karasev (Rusland)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20