O osf. u Kortgene Het oudste stukje Nederland Middelburg ©A 1 Openen terrassen en hoger onderwijs eerste stap richting einde lockdown JOL Os Walcheren Je zou denken dat het in Limburg ligt. Of een andere oostelijke provincie. Maar onderzoek naar uit diepe lagen opgeboord gesteente wijst naar Kortgene als het oudste stukje Nederland. Noord- Beveland heeft overigens wel meer oudste zaken op haar naam staan zeeland 2 Sscn I." Kortgene welkom «'it®.. Het versoepelen van de lockdown- maatregelen zou per 21 april moe ten ingaan, dinsdag hakt het kabi net de knoop door. Morgen buigen experts van het OMT zich eerst nog over het stappenplan, zondag ko- men ministers met RIVM-direc- teur Jaap van Dissel in het Catshuis bijeen. Het grote versoepelplan staat los van het initiatief om met toegangs- testen weer bezoek aan sport, eve nementen en culturele instellingen mogelijk te maken. Of de verruimingen - terrassen en winkels meer open, avondklok weg, thuisbezoek van één naar twee - ook tegelijkertijd per 21 april kunnen ingaan, is nog onduidelijk. Dat zou wel het streven zijn, maar of het kan, hangt af van de actuele epidemiologische situatie en de druk op de zorg. ,,We kijken altijd naar wat er wel kan'', zei minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid, CDA) gister middag tijdens een persbijeen komst over de bijwerkingen van het AstraZeneca-vaccin. Hij wilde niet op de details vooruitlopen, We werken aan een plan om mensen perspectief te geven richting de zomer maar zei wel: ,,We werken aan een heropeningsplan om mensen per spectief te geven richting de zomer. Die derde golf lijkt wat mee te val len ten opzichte van de prognoses, maar laten we niet denken dat de zomer er al bijna is.'' Dat het hoger onderwijs per 26 april weer gedeeltelijk fysiek open gaat (met hulp van sneltests) staat wel min of meer vast. ,,Dat is al toe gezegd'', weet een ingewijde. De huidige harde lockdown loopt tot 20 april. De vorige keer durfde het kabinet eerder voorspelde versoe pelingen uiteindelijk toch niet aan. Gemiddeld komen er nog ruim 6500 infecties per dag bij, ook de druk op de ziekenhuizen is fors: daar liggen volgens het LCPS nu 2558 coronapatiënten, van wie 776 op de intensive care. Dat de piek van de golf lager lijkt te worden, kan komen door een be ginnende groepsimmuniteit: zes miljoen Nederlanders hebben in middels corona en/of een vaccina tie gehad. Daardoor kan het kabinet de komende maanden de lockdown stap voor stap opheffen. De horeca is blij met de terrassenopening, maar denkt dat er meer mogelijk is op een veilige manier. P3en4enZEELAND2 donderdag 8 april 2021 9°C Nieuwsmedia 7/j-j f Versoepelingen in het verschiet In etappes moet Nederland uit de lockdown. Bovenaan de lijst van de versoepelingsroute van het kabinet staan het hoger on derwijs en de terrassen. Maar ook het schrappen van de avondklok is topprioriteit. Niels Klaassen Den Haag —Hugo de Jonge Vandaag relatief rustig lenteweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1