Nationaal Salaris Onderzoek 'Onderhandelen deed ik over uren, niet over salaris' N MAANDSALARIS Hoeveel verdien je? 19 Ideeën voor meer verbinding intermediair I Hnyenrode [€1850] Verdient Francoise genoeg? Manager E illustratie trik zijn of haar fouten durft te erkennen. Dat schept veiligheid. Dat kan alleen als de leidinggevende zich als mens laat zien, zich inleeft in de werkne mers en daar aandacht voor heeft. De positieve teamenergie die daardoor ontstaat, is een krachtige motor voor teams om zich te ontwikkelen tot best performing teams.'' Unieke bijdragen Volgens Moorjani wordt de wereld en het bedrijfsleven een fijnere plek als er meer ruimte komt voor empathie. ,,Als er meer empathische leiders komen, zal het mens-zijn weer centraal gezet worden. Zo kan het beeld van wat succes betekent, veranderen. Daardoor worden onze unieke vaardigheden en bijdragen aan de samenleving meer op waarde geschat.'' Dat is niet iets wat je één keer instelt op de werkvloer, maar volgens Buschman een proces dat continu bijgehouden moet worden. ,,Ook nu we allemaal grotendeels thuiszitten door corona, is dat een uitdaging. Als je niet oppast, vervaagt de balans tussen werk en privé volledig. Daar moeten leidinggevenden aandacht aan blijven geven. Bel je medewer- kers eens op en vraag hoe het echt met ze gaat. Of ze nu hele dagen alleen zijn of juist moeten werken in dezelfde ruimte als hun partner en kinderen. Pas als het stroomt tussen mensen, kan het ook stromen op zakelijk niveau.'' it in salarissen en arbeidsvoorwaarden in de vragenlijst in en maak kans op een bruto ,,Bij de rechtbank verdien ik bruto 2380 euro, daar gaat 215 euro ouderschapsverlof vanaf en pensioen en loonheffing. Netto houd ik 1850 over.'' ,,Ja. Toen ik solliciteerde was het uurloon minder dan bij mijn vorige werkgever. Maar daar had ik geen dertiende maand, dus ik ben er niet op achteruitgegaan.'' ,,Dat heb ik wel geprobeerd, maar er zat weinig in. Ik onderhandelde niet alleen over het salaris, maar ook over het aantal uren. Ik had gereageerd op een vacature van 24 uur, maar het werd een baan van 36 uur. Dat vond ik te veel en heb ik kunnen on derhandelen naar 32 uur. Ik ben akkoord gegaan met meer uren omdat we een huis wilden kopen.'' ,,Ik werk in de multilevelmarketing. Ik verkoop gezondheidsproducten en begeleid een team hierbij. Ik krijg commissie over wat zij verdienen.'' „Gemiddeld zit ik ongeveer op 2700 euro bruto. Ik besteed er zo'n 20 uur per week aan, met name in de avonduren. Ik ben vooral bezig met het recrui- ten van nieuwe mensen voor mijn team. Zo'n 80 tot 90 procent gaat via sociale media. Het is best verslavend. En als ik niet snel reageer, dan gaan ze naar een ander.'' ,,Zeker. Met mijn teamleider heb ik het er niet over, maar mijn collega's vragen er weleens naar. Niet lang geleden behaalde ik een 'diamond promotie'. Dan krijg je een bonus van 400 dollar om een leaseauto mee te financieren. Nederlanders zijn nuchter en argwanend over dit verdienmodel, maar in Amerika is het een grote industrie.'' ,,Bij de rechtbank praten we daar niet over, maar als iemand het vraagt zou ik het wel zeggen. Wel weten mijn collega's dat ik elke vrijdag commissie uitbetaald krijg. Ik ben nu 39 en werk ernaartoe op mijn 45ste met pensioen te gaan.'' GO DONDERDAG 8 APRIL 2021 1. Luister Buschman: ,,Je kunt luisteren om te begrij pen en luisteren om op te lossen. Laat de advie zen eens achterwege en probeer een collega te begrijpen. Hoe ervaart hij het werk?'' 2. Wees oprecht „Empathie werkt alleen als je oprecht durft te zijn. Ook over je eigen handelen als dat nodig is. Wie oprechtheid veinst, maakt geen ver binding met de ander.'' 3. Geef complimenten ,,Denk eens na over de verhouding positieve en negatieve uitingen op het werk. Je waardering uitspreken over anderen laat hen groeien.'' 4. Kijk naar kwaliteiten ,,Worden ieders kwalitei ten optimaal ingezet? Ga daar het gesprek over aan. Daar worden medewerkers meer betrokken van.'' 5. Heb vertrouwen ,,Voorkom een overschot aan afspraken. Samen werken is prettiger als medewerkers voelen dat ze vertrouwd worden.'' 'De kracht van empathie, zacht durven zijn in een harde wereld' van Anita Moorjani is verschenen bij Spectrum (€21). 'Verbindend vermogen, vergroot je impact op de ander, je team en je organisatie' van Marco Buschman is verschenen bij De Vrije Uitgevers (€17,95). HAIR.NL/SALARIS BUSINESS UNIVERSITEIT Vandaag: Francoise (39) werkt 32 uur in de week als administratief mede werker voor een recht bank. Daarnaast werkt ze zo'n 20 uur in de week als zzp'er in multilevelmarke- ting. c Wat verdien je? c Blij mee? c Heb je over je salaris onderhandeld? c Wat doe je als zzp'er? c Wat verdien je hiermee? c Weet de rechtbank dat je dit erbij doet? c Weet je wat je collega's verdienen? - Babette Rijkhoff Leeftijd: 39 Aantal jaar werkervaring: 18 Aantal werkzame uren per week: 32 Opleiding: mbo Functie: administratief medewerker Branche: rechterlijke macht Volgens het Salariskompas is het gemiddelde salaris voor haar functie 1979 euro bruto. ,,Dat verbaast me. Ik ben misschien hoger ingeschaald, omdat ik al ervaring had in de juridische wereld.'' O Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19