II EUWS 11 Verdachten vallen kroongetuige aan bij behandeling liquidatieproces Tijdens de tweede dag van de inhoudelijke behandeling van liquidatieproces Marengo liepen de spanningen opnieuw hoog op. De centrale vraag tijdens het verhoor van de kroongetuige: hoe betrouwbaar zijn de verklaringen van Nabil B.? De zitting in het Marengoproces begon gisterochtend opnieuw on der strenge veiligheidsmaatregelen, met zwaarbewapende agenten op iedere straathoek. Ook hing er een helikopter boven de bunker, waar bij een machinegeweer te zien was. Toch leken de maatregelen een tandje lichter dan bij de start van de inhoudelijke behandeling twee we ken geleden, waarbij Ridouan Taghi voor het eerst naar de zit tingszaal kwam. Ook gisteren was hij weer aanwezig. Na een wat tamme ochtend, waarin de drie rechters vragen stel den aan de kroongetuige, kwam het verhoor van Nabil B. na de lunch pauze pas goed op het gang. Het is Mohammed Razzouki, een van de hoofdverdachten en de voormalige beste vriend van de kroongetuige, die de knuppel in het hoenderhok gooide. Hij kondigde aan 'de leu gens van de kroongetuige' te ont maskeren. ,,Meneer B. kan heel goed liegen. DSt wil ik aantonen.'' Hij viel de kroongetuige aan op het feit dat die eerder onder ede heeft gelogen over een telefoon die hij in zijn bezit had. Maar in tegen stelling tot de andere (zestien) ver dachten in het Marengoproces, kent Razzouki de kroongetuige per soonlijk erg goed, en weet hij meer van diens geschiedenis in het cri minele milieu. Oplichting Razzouki wilde aantonen dat de kroongetuige in het verleden be trokken zou zijn geweest bij oplich tingspraktijken en in brand gesto ken auto's. Hij zou zijn geld hebben verdiend met het bedonderen van de verzekering. ,,De kroongetuige heeft verklaard dat hij veel geld ver diende met drugshandel. Dan zou je daar veel geld mee verdienen. Maar waarom zou je dan de verze kering oplichten? Dat doe je toch niet als je een grote drugshandelaar bent? Dat plaatje past gewoon niet. De kroongetuige liegt gewoon.'' Die stelde op zijn beurt dat daar grenzen zijn. Als u wél vindt dat ik vragen moet beantwoorden, ga ik met het Openbaar Ministerie aan tafel om te vragen of ik volgens mijn overeenkomst antwoord kan geven.'' Taghi hield zich gisteren aanvan kelijk rustig. Hij beklaagde zich over het feit dat hij de kroongetuige, die in een speciale getuigenbox zit, niet goed kon zien. ,,Hij zit achter een muurtje. Ik zie alleen zijn neus steeds langer worden als hij liegt! We zijn gekomen om hem te zien!'' Maar aan het einde van de middag ging Taghi er eens goed voor zitten en vuurde een reeks aan vragen af op de kroongetuige. Of ze elkaar ei genlijk wel kenden, en waar zij elkaar dan voor het laatst hadden gezien. Nabil B. reageerde fel. ,,Jij Zoals Mark Rutte het zei: daar heb ik geen actieve herinnering aan! weet donders goed dat we elkaar goed kennen. Ik weet donders goed hoe jij denkt en redeneert.'' Taghi daarop. ,,Ik kom al sinds 2000 niet meer in Nederland. Puur en enkel alleen in Nederland om bijvoor beeld vrienden te zien.'' Taghi refereerde aan verklaringen van de kroongetuige, waarin wordt gesteld dat de twee elkaar hebben leren kennen in een theehuis. De twee hoofpersonen in het Mareng- oproces zouden uren hebben ge schaakt, verklaarde de kroonge tuige. Was dat dan wél waar, wilde de jongste rechter weten: heeft u samen geschaakt? Taghi toonde zich een volger van het politieke nieuws. ,,,Zoals Mark Rutte het zei: daar heb ik geen actieve herinne ring aan.'' Het proces wordt morgen hervat. Dan mogen advocaat Inez Weski en Ridouan Taghi de kroongetuige op nieuw bevragen. niets van waar was. ,,Ik heb hele- gestoken. ,,Ik beroep mij op mijn Die reageerde zelf behoorlijk geïr- maal niemand opgelicht.'' verschoningsrecht.'' Daarna ont- riteerd op opmerkingen van de Toch wilde de kroongetuige geen stond een stevige juridische discus- rechtbankvoorzitter. ,,Ik kén mijn antwoord geven op de vraag wié sie over de reikwijdte van de ver- grenzen wel. Het is aan u, meneer dan precies die auto's in brand had klaringsplicht van de kroongetuige. de voorzitter, wat volgens u de donderdag 8 april 2021 Taghi: 'Ik zie zijn neus steeds langer worden als hij liegt' Yelle Tieleman Amsterdam -Verdachte Ridouan Taghi zou hebben geschaakt met Nabil B. Strenge veiligheidsmaatregelen rond de zitting van gisteren in het Marengoproces. Verdachte Ridouan Taghi was opnieuw aanwezig in de rechtbank. fotos anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11