II 's Werelds beste sprinters starten in Terneuzen O O) CD O 10 ZEELAND Tolhoek haalde en dat ik wist dat ik daar een goede bijdrage aan had geleverd." Van Anrooij had tot nu toe zeven koersdagen in 2021. De Scheldeprijs in Schoten, waar vandaag gereden wordt op een lokaal circuit van zo'n 17 kilo meter, wordt haar achtste optreden als fullprof. Ook daar zal ze zich waar- Bij een kleinere ploeg was ik misschien wat vrijer geweest schijnlijk moeten schikken in een knechtenrol. In een sprinterswedstrijd heeft ze zelf weinig te zoeken. ,,De Brabantse Pijl van volgende week woensdag zal mij meer liggen. En in mei gaan we vaker in Spanje rijden. Daar gaan we meer klimmen en heb je niet overal die kasseistroken." Over het koersen an sich is de Ka- pelse goed te spreken. ,,Het gaat met de week beter", geeft ze aan. Na haar verloren veldrittenseizoen - bij de eer ste wereldbekerkoers in Tsjechië liep ze een ernstige armblessure op - be gon ze weifelend aan het wegseizoen. Ze reed angstig rond in het peloton en was bang om in het gedrang te komen en weer te vallen. ,,Als ik al dacht dat ze voor me zouden gaan remmen, kneep ik zelf al in de remmen. Dat kostte heel veel energie. Maar bij mijn laatste koers, de Classic Brugge-De Panne ging het al stukken beter. Dat is een heel hectische wedstrijd, omdat iedereen voorin wil blijven en bang is om de slag te missen als het op de kant gaat. Ik voelde me die dag een stuk zelfverzekerder." Ook met haar arm zelf gaat het steeds beter. In haar eerste races na haar rentree had Van Anrooij nog veel hinder van de plek waar een schijfrem diep in sneed. Over kasseien rijden was allesbehalve een pretje. Ze draagt nu een compressiemouw, die voor een wat betere doorbloeding zorgt en haar wat meer steun geeft. ,,Het is dubbel met die arm", zegt ze. ,,Aan de ene kant heb ik nog best wat last ervan. Aan de andere kant had ik nooit ver wacht dat ik nu al weer zo ver zou zijn. Het verschil tussen hoe ik eind januari reed tijdens het WK veldrijden en nu, is gigantisch." De negentienjarige Kapelse mocht in haar juniorentijd altijd voor een mooi resultaat gaan. Nu ze bij de elites zit, heeft ze ineens een andere rol. ,,Had ik bij een kleinere ploeg gereden, dan was ik misschien wat vrijer geweest", zegt ze. Maar bij Trek-Segafredo heeft ze een prachtcontract getekend en daar hoort nu even een dienende rol bij. Ze moet bidons halen, op kop van het peloton sleuren en gearriveerde rensters als Ellen van Dijk en Chloe Hosking uit de wind houden. ,,Het is wel even wennen om mezelf op te offeren voor een ander", bekent Van Anrooij. „Tijdens de Healthy Age- ing Tour stond ik bijvoorbeeld zelf na de tweede dag ook hoog in het klasse ment, maar op de slotdag was het de bedoeling dat ik mezelf helemaal leeg reed voor Ellen, die de leiding had. Ik moest op de VAM-berg in Drenthe bij zoveel mogelijk beklimmingen op kop van het peloton rijden. Uiteindelijk was ik helemaal leeg, stond ik gepar keerd en gaf de ploegleiding aan dat mijn werk erop zat en dat ik de koers mocht verlaten... Natuurlijk is het wel mooi dat Ellen de eindzege binnen- TERNEUZEN Waar de vrouwen bij hun allereerste Scheldeprijs ooit louter rondjes door Schoten rijden, maken de mannen een grote lus door Zeeland voordat ze in het voorstadje van Antwerpen strijden om de overwin ning. De Scheldeprijs voor mannen, die toe is aan de 109de editie, geldt weer als een soort wereldkampioenschap voor sprinters. In Terneuzen staan onder anderen John Degenkolb (Lotto Sou dal), Pascal Ackermann (Bora), Elia Vi- viani (Cofidis), Tim Merlier (Alpecin- Fenix), Mark Cavendisch, Sam Bennett (beiden Deceuninck-Quick Step), Gia- como Nizzolo (Team Qhubeka Assos), Arnaud Démare (Groupama-FDj), Cees Bol (Team DSM), Bryan Coquard (B&B Hotels) en Nacer Bouhanni (Team Arkea Samsic) aan de start. Zij moeten na 194 kilometer het teamwerk afmaken in de straten van Schoten. Bij de start in Terneuzen, om 12.45 uur aan de Innovatieweg, en langs het 'ge heime' parkoers op Zuid-Beveland wordt het publiek geweerd. Om geïn teresseerden weg te houden, is het rondeboek zelfs niet openbaar ge maakt. Het lijkt ook wel alsof men zo snel mogelijk Zeeland uit wil; het tra ject gaat vanaf Heinkenszand bijna he lemaal langs de A58 en al na zo'n 65 ki lometer zijn de renners de provincie al uit. Met natte sneeuw en een harde wind zal het niet eenvoudig koersen wor den. De weersomstandigheden kun nen er wel eens voor zorgen dat het deelnemersveld snel uitdunt. Sporza en Eurosport beginnen om 15.00 uur met hun live uitzending. Het peloton is dan in België. Er zullen nog wel kort beelden van de start en even tuele bijzondere momenten worden vertoond. Organisator Flanders Clas sics verzorgt ook een livestream van de start. woensdag 7 april 2021 1 Jouri van den Broeke blijft tóch hoofdtrai ner van korfbal vereniging Ondo uit Sint-Laurens. In oktober deelde het be stuur van de overgangsklas- ser mee dat Jouri van den Broeke en Robin Wisse zouden vertrek ken als hoofd trainers. Daarna werd er van wege corona niet meer ge korfbald. Uitein delijk hebben de vereniging en Van den Broeke geconcludeerd dat ze de sa menwerking niet op deze manier konden beëindi gen en dus gaat de inwoner van 's-Heer Hen drikskinderen nog één jaar door. Of er nog iemand naast hem komt zitten, is onduidelijk. 57 Yersekenaar Antwan Tolhoek werd gisteren 57ste in de tweede etappe van de Ronde van het Basken land. De renner van Jumbo- Visma staat nu 56ste in het klassement. M Het peloton duikt ook van daag weer de Westerschel- detunnel in, kort na de start in Ter- neuzen. De passage is rond 13.00 uur. FOTO BELGA Shirin van Anrooij staat bij Trek nog onder aan de ladder - Shirin van Anrooij Wielrenster Shirin van Anrooij zal, zo verwacht ze, heel 2021 in dienst van anderen rijden bij Trek-Segaf- redo. ,,Dit is mijn eerste seizoen in het profpeloton", zegt ze. ,,Ik moet nog mijn plekje verdienen, waar de rest van de ploeg dat al heeft ge daan. Er zal wel een moment komen dat ik voor mijn eigen kan sen mag gaan, maar dat zal nog wel even duren." Roeland van Vliet Kapelle Shirin van Anrooij. foto trek-segafredo a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42