II Skatebaan open als er zicht is op nieuw park II 6 Jean-Marie van Isacker hoopt dat raadsleden alsnog kiezen voor natuur Als voorzitter van de Stichting VanWoelderenPark presenteerde Van Isacker vorige zomer al een plan voor een aantrekkelijk Van Woelderenpark, de paraplu waar onder het nieuwe Nollebos en Westduinpark kunnen schuilen. De ondernemers die nu Kanovij ver en sauna exploiteren moeten, als zij geen bescheiden pannen koekenhuis willen uitbaten, elders in de stad nieuwe bedrijven kun nen opzetten. Mijn plan kan rechters laten zien dat er een alternatief is ,,De plannen zijn verder uitge werkt en geprofessionaliseerd. De gemeente heeft intussen haar 'streefbeeld' op tafel gelegd en over dat plan moet de gemeente raad een oordeel uitspreken. Door corona is dat tijdstip opgeschoven, maar ik verwacht dat voor de zo mer een besluit wordt genomen. Ik hoop dat gemeenteraadsleden zich bedenken als ze mijn plan be kijken en voor behoud van natuur en cultuurhistorie kiezen." De omwonenden zijn blij dat door sluiting van het skatepark in de Veerse Poort een einde komt aan elf jaar geluidsoverlast. ,,Maar wij snappen ook wel dat er niet binnen twee maanden ergens anders iets nieuws is", zei Marco van Flieren- burg namens de buurtgroep Prettig Wonen gisteravond tegen de raads commissie ruimte. Voorlopig is er echter geen zicht op een nieuw skatepark. Het college heeft alleen nog besloten de hui dige baan te sluiten; geld voor een nieuwe is er niet. Van Flierenburg was één van zeven insprekers die daarom met nadruk vroeg toch snel een oplossing te bieden voor de skaters. Zowel skaters, als ouders, als het wijkteam Klarenbeek/ Veerse Poort drongen daarop aan. De skaters zelf willen graag mee werken aan die oplossing, stelde hun woordvoerder Rick Quartel. ,,Door mee te denken over het juiste ontwerp, over de locatie en over het geld door bijvoorbeeld crowdfunding. Er moet zo snel mo gelijk een nieuwe baan komen." Quartel wees erop dat het skate- park voorziet in een heel grote be hoefte. ,,Onze sport is de laatste ja ren geëxplodeerd. Er komen weke lijks tussen de 400 en 700 jongeren skaten en steppen, met een harde kern van 200 tot 300 jongeren. De nieuwe baan moet dus op zijn minst net zo groot worden als nu, maar ook ruimte hebben voor uit breiding. Het is echt een baan voor jongeren de uit de regio." Waar die nieuwe baan moet ko men, is in dat opzicht minder be langrijk, vinden de skaters. Toch hebben ze wel een idee, zei Quartel. ,,Aan de Geersesweg, tussen de Veerse Poort en de N57." Als alter- natieven noemde hij de Stromen- weg bij de moskee en bedrijventer rein Ramsburg. De locatie aan de Geerseweg werd ook als optie ge noemd door het wijkteam Klaren- beek/Veerse Poort. Opvallend was dat gisteravond meerdere ouders het opnamen voor de skaters, omdat zij kinderen heb ben die de sport beoefenen. Zij be nadrukten ook het sociale belang. ,,U sluit behalve een skatebaan ook een ontmoetingsplek", waar schuwde Martijn Anderson, vader van twee skaters. Karen Vrolijk, die zelf op honderd meter van de ska- tebaan woont, wees erop dat jonge kinderen tot 13 jaar niet zomaar naar de rand van de wijk kunnen. ,,Hou de bestaande baan dan open voor de kleinere kinderen." De gemeenteraad zoekt intussen naar manieren om toch snel een be sluit te nemen over een nieuwe baan. Als dat volgende week lukt in de raadsvergadering, kan de hui dige baan eind april weer tijdelijk open. Ik hoop dat de raadsleden tot bezinning komen ,,Sommige waterlopen moeten iets breder worden om kanoërs een beetje ruimte te geven. En de twee vogeleilanden moeten echt rust oorden voor broedende vogels zijn. Bovendien willen we dam- wanden slaan om zilte en zoete plassen van elkaar te scheiden. De aanleg van bruggen en wandelpie- ren maakt het mogelijk dat na tuurliefhebbers en wandelaars van een groot deel van het gebied kun nen genieten. ,,Als eerbewijs aan diverse Zeeu wen die zich nu en in het verleden sterk maken of maakten voor de natuur. De twee vogeleilanden hebben we naar voormalig gede puteerde Thijs Kramer en Peter Meininger, schrijver van de Flora Zeelandica, genoemd. Ook men sen als schrijver Jac. P. Thijsse en Chiel Jacobusse, de natuurvraag- baak van Het Zeeuwse Landschap, verdienen in onze ogen een ver melding voor de eeuwigheid." „Ik hoop dat de raadsleden tot be zinning komen. Het is niet alleen sneu voor mij als mijn plannen worden verworpen, maar voor de meeste Vlissingers en mensen ver daarbuiten. Die kunnen overigens in de loop van deze week op de site vanwoelderenpark.nl kennisnemen van het plan." „Dan denk ik dat mij, en vertegenwoordigers van twee andere actiegroepen, niets anders rest dan naar de rechter te stappen. Desnoods tot aan de Raad van State. Mijn plan kan rechters dan laten zien dat er een alter natiefis." woensdag 7 april 2021 'Laat Nollebos aan wandelaar' Jean-Marie van Isacker hoopt nog steeds dat de Vlissingse ge meenteraad tot inkeer komt. Met het Nollebos en het aan grenzend Westduinpark heeft Vlissingen een stadspark dat met enkele ingrepen is om te vormen tot lusthof voor wande laars, fietsers, kanoërs, natuur- en cultuurliefhebbers én (water)vogels. René Hoonhorst Vlissingen -Jean-Marie van Isacker U bracht het plan voor het Van Woelderenpark vorig jaar onder de aandacht. Waarom nog eens? In uw plan lijkt het water meer ruimte in het park te krijgen De huidige skatebaan in Middel burg kan tijdelijk weer open tot het einde van het jaar. Als maar duidelijk is waar en wanneer er een nieuwe baan komt. Die toe zegging doen omwonenden. De skaters zelf vinden de nieuwe plek minder belangrijk; zij willen vooral dat het nieuwe skatepark groter en beter wordt dan het nu is omdat de belangstelling voor hun sport is 'geëxplodeerd'. Maurits Sep Middelburg Per week zijn er tussen de 400 en 700 jongeren die komen skaten. -Jean-Marie van Isacker Artist's impression van de wandelpier tussen de vogeleilanden, beeld stichting vanwoelderenpark Artist's impression van een nieuw restaurant met weiness en logiesmogelijkhheden langs een kanoroute, net buiten het huidige Nollebos. beeld stichting vanwoelderenpark U heeft de eilanden in het nieuwe Van Woelderenpark namen gegeven. Waarom? Denkt u de gemeenteraad nog te winnen voor uw ideeën? En als het plan wordt ver worpen? Jean-Marie van Isacker, voorzitter van Stichting VanWoelderenPark. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38