Met negatieve test naar Danny Vera, museum of casino ZEELAND 3 ffiassfe lemaal dicht. Dat is geen optie. Het is onmogelijk om iedereen te con troleren, maar we gaan ervan uit dat iedereen z'n gezond verstand gebruikt." Marco Visser van Vissertoys in Goes heeft als bestuurslid van de ondernemersvereniging veel con tact met andere winkeliers. Ook hij heeft niet gehoord over boze re acties van klanten. ,,Ze weten dat ze een afspraak in moeten plan nen. En daar wordt goed gebruik van gemaakt." Visser gaat, als een situatie zich voordoet, soepel om met de regels. ,,Zaterdag liepen er Duitse toeris ten in de stad. Als die voor mijn deur staan, dan maak ik ter plekke een afspraak met ze. Dan wachten ze even tot andere klanten naar buiten gaan. Als er op dat moment geen andere afspraak staat, waarom zou ik ze dan niet binnenlaten? Het levert geen besmettingsgevaar op. Die vier-uur-regel is in Den Haag achter een bureau verzonnen. Het is gewoon niet werkbaar. De over heid wil toch dat je inkomstenbe lasting blijft betalen? Dat geld moet ergens vandaan komen." Betutteling Ondernemer Anne de Jager van Boekhandel De Vries in Zierikzee denkt er net zo over. ,,Ik vind het zo belachelijk dat je als onderne mer niet mag bepalen wie je in je winkel laat. Wit een betutteling. Elke keer als ik er over praat, word ik chagrijnig. De mensen zijn het ook zó zat. Ze willen helemaal niet gedirigeerd worden. Dit systeem werkt gewoon niet. En het duurt ook gewoon te lang. Als ze willen dat alle winkelstraten leeg komen te staan, dan moeten ze zo door gaan." De Jager merkt dat klanten haar winkel links laten liggen als een af spraak moeten maken ,,In de eerst weken liep het nog wel, maar nu is het over en uit." Ze laat het er niet bij zitten. ,,Ik trek iedereen binnen. Ik ga bij de deur staan, en ik zeg te gen mensen die bij de etalage staan: 'u heeft een afspraak toch?'. Ze zijn hier van harte welkom." De Zierikzeese boekhandel heeft een oppervlakte van 320 vier kante meter: ruimte genoeg om af stand te houden, zegt De Jager. ,,Ik kan hier makkelijk tien klanten hebben, die onderling voldoende afstand kunnen houden. Stoplichtsysteem De Jager vindt, net als Van Battum, dat er een systeem moet komen met een maximaal aantal klanten per winkel. Zonder afspraken vooraf. ,,Zo ging het vorig jaar ook, en dat is perfect verlopen." Onder nemersvereniging Bizzy zou in Terneuzen graag een 'stoplichtsys teem' zien, in plaats van de huidige regels. ,,Elke winkel heeft bij de in gang een stoplicht: als het licht op rood staat dan is het maximale aantal klanten bereikt", legt Van Battum uit. ,,Als het op groen staat, dan kunnen er nog mensen naar binnen. Zo kunnen klanten toch zonder afspraak winkelen. We denken dat dit drempelverlagend werkt: mensen maken geen af spraak om een krantje of een tijd schrift te kopen. Het zou impuls aankopen stimuleren." Ook het Zeeuws Museum in Mid delburg, yogalessen in Goes en Vlissingen, zwemparadijs Room pot Nieuwvliet en het Casino in Middelburg zijn opgenomen in de lijst van de coronatestmaand die het kabinet houdt. Vorige week werd al bekend dat de Grote Kerk Veere en de poppodia De Spot in Middelburg en 't Beest in Goes tot de pilots behoren. De lange lijst werd gistermiddag door de be trokken ministeries gepubliceerd. Voor alle locaties geldt dat bezoe kers en deelnemers een recent ne gatief testbewijs moeten kunnen overleggen en ze zich van tevoren bij de organisatoren moeten aan melden. Tijdslot In het kader van open monumen ten mag op 9, 10 en 11 april de Grote Kerk in Veere de deuren voor pu bliek openen van 11.00 tot 17.00 uur. Tijdens de test is zowel de permanente Experience als de tij delijke expositie van Folkert de Jong met zijn installatie Ex Voto te bezoeken. Bezoekers krijgen een tijdslot van 1,5 uur. Er zijn honderd bezoekers per tijdslot welkom. Op 16 en 17 april mogen honderd mensen naar Roompot in Nieuw- vliet; op 16 april is het zwempara dijs geopend en op 17 april de in door speelhal. Voor alle locaties geldt dat bezoekers een negatief testbewijs moeten hebben en zich vooraf aanmelden Op 19, 20 en 21 april zijn in Vlis- singen en Goes zijn vijftig mensen welkom voor yogalessen. De lessen zijn bij de Yoga Sadhana Vlissin- gen en bij VayuYoga in Goes. In De Spot in Middelburg zijn op 22 april (Danny Vera), 23 april (Spinvis) en 24 april (Blaudzun) optredens die maximaal vijftig be zoekers mogen bijwonen. In 't Beest in Goes speelt op 23 april Nancy Kleurenblind en De Zin gende Roadie en op 24 april Lucky Fonz III voor maximaal 66 perso nen. Op 22 april is nog een concert. Welke artiest dan optreedt, wordt binnenkort bekendgemaakt. De ticketverkoop voor de concerten in Middelburg en Goes start morgen om 10.00 uur. Het Zeeuws Museum is in het kader van de Museumweek open op 23, 24 en 25 april. Het museum mag maximaal 110 bezoekers bin nenlaten. Alleen houders van een museumkaart kunnen het mu seum bezoeken. In het kader van de testmaand gaat ook een aantal casino's en speelhallen weer even open. In Zeeland is dat het Casino in Mid delburg op 24 april met maximaal 250 mensen op die dag. Negatief testbewijs Deze Zeeuwse testen passen in een landelijk project waarbij het kunnen overleggen van een nega tief testbewijs een voorwaarde is. Om toegang te krijgen tot de acti viteiten uit de pilots moet elke be zoeker zich binnen 40 uur voor aanvang laat testen. De afspraak hiervoor moet worden ingepland via de website testenvoortoe- gang.nl. Alleen een testuitslag van de GGD-teststraat of een zelftest is dus niet voldoende. woensdag 7 april 2021 voor vier-uur-regel Eigenaresse Anne de Jager van Boekhandel De Vries in Zierikzee (rechts) laat klan ten Monique Semeijn en Erine Platenburg binnen in de boekenwinkel. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Bestuurslid Willem Tak van kringloopwinkel Terre des Hommes in Middelburg: ,,We willen onze vrijwilligers niet langer blootstellen aan de reacties van klanten." FOTO LEX DE MEESTER Kijk op de site bij /video y Winkel sluit na agressieve klant Danny Vera, Spinvis en Blaudzun treden deze maand op in De Spot in Middelburg in het kader van de coronatestmaand. In 't Beest in Goes staan Nancy Kleu renblind en De Zingende Roadie en Lucky Fons III op het pro gramma. Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35