s? Onmogelijke keuze voor winkeliers Wie Oosterschelde bezoekt, leert iets over de verdronken dorpen Meer Covidpatiënten op de Zeeuwse ic's Aaien Winkelregels zorgen voor discussie: 2 CORONABELEID WINKELS de ene zaak sluit de deuren, de andere zet ze wijd open. Ondernemers pleiten voor een systeem met een maximaal aantal klanten per winkel. Zonder afspraken vooraf. 'De nood is heel hoog.' Commentaar Shoppen is al lang geen fun meer. De stad in om tussen de kledingrekken en winkelschappen rond te neuzen is er al maanden niet meer bij. Of je moet als een stoptrein volgens een strakke, minstens vier uur tevoren afgesproken dienstregeling, van winkel naar winkel. Zo krijgen we samen de corona en de impulsaankopen er wel onder. De middenstand ziet het met lede ogen aan. Het is van een ondernemer ook nauwelijks te verwachten dat hij die enkele klant voor zijn verder lege zaak de deur wijst omdat die geen afspraak heeft gemaakt. En toch, sommigen zijn zo strak in de leer dat ze mensen weigeren. De vier-uur-maatregel is bedoeld om drukte in winkelstraten te voorkomen. Maar net als bij veel coronamaatregelen is hier geen sprake van maatwerk. De doe-'t-zelfzaak in Serooskerke valt onder hetzelfde regime als een modezaak in de Rotter damse koopgoot. Waar precies de grens moet liggen is lastig te zeggen, maar de huidige regels leiden tot absurde situaties. Beperking van het aantal mensen dat binnen mag komen, zorgt al voor een sterk verminderd risico op besmetting. Desnoods met registra tie van winkelbezoek aan de deur. Daarmee is de fun nog niet terug, maar het dwingt winkeliers niet tot onmogelijke keuze tussen geld verdienen aan de klant of de hand ophouden bij de overheid. En wat echt zou helpen: tempo maken met vaccineren. Maar net als bij veel coronamaatregelen is hier geen sprake van maatwerk Dat entreepunt bestaat uit zuilen waarin het verhaal van de verdron ken dorpen uit de doeken wordt ge daan. Er is voor de Bergse Diepsluis gekozen, omdat de locatie vlakbij de verdronken stad Reimerswaal ligt en vrij uitzicht biedt op het Ver dronken Land van Zuid-Beveland. Bovendien is de plek goed bereik- ALMANAK Zo'n mooie bordercollie als Syl trekt vaak de aandacht van (jonge) passanten. De viervoe ter laat zich gewillig aaien en dat vervult zijn baasje dan ook wel met trots. Wat doe je dat goed, prees hij een jochie van nog geen twee turven hoog toen die Syl baar met zowel de auto als de fiets. Het plan werd in september 2019 gelanceerd. Inmiddels is duidelijk dat het kan worden uitgevoerd. Dat gebeurt waarschijnlijk rond augustus. De kosten bedragen 90.000 euro. De provincie heeft nu besloten 85.000 euro beschikbaar te stellen. De gemeente Tholen be taalt de rest, maar zij neemt ook het beheer en onderhoud voor haar rekening. Eerste stap Het entreepunt is een eerste stap in de plannen van Tholen om de verdronken stad Reimerswaal 'zichtbaar en beleefbaar' te maken. De gemeente bekijkt momenteel in hoeverre dat haalbaar is. Tip? redactie@pzc.nl aaide. Dat had ook wel een re den, legde het jongetje uit. Ze hadden immers thuis ook een huisdier. Verbazing en een lach vochten om voorrang bij het baasje toen die vernam wat voor dier dat was. Een goudvis Bibliotheek leest online voor aan peuters Vrachtauto rijdt met bak omhoog tegen viaduct Een vrachtauto is gister ochtend tegen het via duct over de Krooneveld- weg (N663) bij Middel burg gereden. Dat kwam doordat de containerbak op het voertuig omhoog stond. Het viaduct, waarover de N57 loopt, raakte be schadigd. Om dat te re pareren, werd de Kroone- veldweg - de verbin dingsweg tussen Middel burg en de oprit van de N57 - urenlang afgeslo ten. De N57 bleef wel ge woon open ARNEMUIDEN Woning dicht na drugsvondst Coronaregels zorgen voor irritaties, scheldpartijen en zelfs agressie in kringloopwinkel Terre des Hom mes in Middelburg. Een boze klant, die zonder afspraak naar binnen wilde, gooide afgelopen donderdag een winkelmandje naar een vrij williger en brak daarna het servies. Dat was de druppel. De winkel gaat voorlopig weer dicht. ,,Mensen vin den de regels moeilijk te accepte ren." ,,Scheldende en mopperende klanten vormen de rode draad van de afgelopen periode. Een deel van de klanten blijft het moeilijk vin den dat ze vooraf een afspraak moe ten maken. De vrijwilligers van onze winkel raken het zat. Sommi gen zijn onder de indruk", zegt be stuurslid Willem Tak. ,,We willen onze vrijwilligers niet langer bloot stellen aan de reacties van klanten. Daarom stoppen we er even mee." Incident De situatie in de Middelburgse kringloopwinkel lijkt een incident. Vertegenwoordigers van onderne mersverenigingen in Goes, Middel burg, Zierikzee en Terneuzen ken nen geen voorbeelden van winke liers die de afgelopen weken te ma ken kregen met agressie of scheld partijen. Winkeliers in de binnenstad van Terneuzen stellen elkaar op de hoogte als er een bedreigende situ atie is, zegt Martijn van Battum, voorzitter van ondernemersvereni ging Bizzy in Terneuzen. ,,We heb ben een alert-app, waarin onderne mers een berichtje kunnen sturen als ze problemen hebben, bijvoor beeld met een vervelende klant. Als ze alleen in de winkel staan, kan ie mand anders te hulp schieten, en wordt de politie en handhaving ge waarschuwd. Ik heb geen berichten gezien over dit soort situaties." Gezond verstand Maar Van Battum kan zich wel voorstellen dat de regels voor dis cussie zorgen. Het is geen geheim dat sommige ondernemers klan ten zonder afspraak binnen laten. ,,Geen enkele ondernemer wil omzet wegsturen. De nood is heel hoog. Elke euro is meegenomen. Ik kan me dus voorstellen dat klanten op de lijst geschreven worden, als ze geen afspraak hebben. En als an dere ondernemers dat niet doen, Belachelijk dat je als ondernemer niet mag bepalen wie je in je winkel laat kan dat voor conflicten zorgen. We adviseren onze leden om zich aan de regels te houden. Als iedereen de regels aan z'n laars lapt, dan moeten de winkels straks weer he- Er worden bij de ziekenhuizen Adrz en ZorgSaam meer Covidpa- tiënten op de intensive care behan deld dan een week geleden. Er lig gen 12 mensen op de ic's, 3 meer dan een week geleden. In de twee Zeeuwse ziekenhui zen liggen in totaal 34 coronapa tiënten, van wie 29 uit de eigen pro vincie. Een week geleden werden er 28 Zeeuwse patiënten verpleegd. Het aantal patiënten van buiten Zeeland nam toe, van 3 naar 5. Bij Adrz in Goes zijn 23 coronapatiën ten opgenomen, 4 meer dan vorige week. Op de ic worden 6 mensen behandeld, een toename met 1. Op de verpleegafdeling liggen 17 pa tiënten, 3 meer dan een week gele den. Van de 23 patiënten komen er 20 uit Zeeland en 3 uit Zuid-Hol land. In Goes kwamen sinds 29 maart 4 coronapatiënten te overlij den. Bij ZorgSaam in Terneuzen zijn 11 coronapatiënten opgenomen, 1 minder dan vorige week. Van hen liggen 5 mensen op de verpleegaf- deling, 3 minder dan vorige week. Op de ic worden 6 patiënten met corona verpleegd, 2 meer dan vorige week. In Terneuzen komen 9 pa tiënten uit Zeeland en 2 patiënten van elders. Bij ZorgSaam overleden afgelopen week 2 coronapatiënten. woensdag 7 april 2021 Binnenkort kunnen bezoekers van het Nationaal Park Ooster schelde informatie krijgen over de geschiedenis van de verdron ken dorpen. Bij de Bergse Diep- sluis (Oesterdam) komt nog dit jaar een 'entreepunt'. Rolf Bosboom Tholen HEINKENSZAND Bibliotheek Ooster schelde houdt op woens dag 14 en vrijdag 16 april online voorleesmoment- jes voor peuters. Een leesconsulente leest voor uit de 'Boekstartboekjes' van de bibliotheek. Daar naast worden, samen met muzikante Renske Breeman, op instrumen ten kinderliedjes ge speeld. Het voorlezen vindt op beide dagen plaats om zowel 09.30 als 10.30 uur. Aanmelden kan via biblio- theekoosterschelde.nl. MIDDELBURG Een woning aan de Schuttershof in Arne- muiden is voor drie maanden gesloten. Dat heeft burgemeester Ha- rald Bergmann van de gemeente Middelburg besloten. In het huis werd op 16 januari een handelshoeveelheid drugs gevonden, en an dere zaken die volgens de gemeente Middel burg 'duiden op drugs handel'. Door het pand te sluiten, wordt het uit 'de markt' gehaald als drugspand. De sluiting duurt tot en met 5 juli. De deuren en ramen van de woning worden ver zegeld. Onbegrip Cornelleke Blok Middelburg - Anne de Jager, Boekhandel De Vries Theo Giele Goes/Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34