Afscheid Neergeschoten man uit Kortgene had niet mogen worden vervolgd 'Ook verkeerscentrale als tunnel tolvrij is' 2 JAN VAN DAMME Column Paasmaandag. De frisse neus begon met een zonnetje. Een schrale, vlagerige wind, dat wel. Gewaarschuwd voor een graad of vijf hadden we onze winterjas sen weer uit de kast gehaald. Maar, zoals gezegd, een zonnetje. Hoe be drieglijk. Nog voor we halverwege waren gewandeld, trok er een grijze winterlucht boven onze hoofden samen en liepen we voor we er erg in hadden in een sneeuw jacht. Als halve sneeuwpoppen kwamen we thuis. Zo'n voorjaar dus. Oostburgse polders zag je de stormluchten al van verre naderen. Boven Cadzand groepten wolken samen tot zware bergmassieven. Geen weer om naar buiten te gaan. Je zette de thermostaat nog wat ho ger en liet de hagel tegen de ruiten slaan. Ottolenghi. Staat daar nu echt drie honderdtachtig milliliter olijfolie? Dan wordt het frituren deze keer. Lekker eten, dat vond je belangrijk. Gezellig eten, dat ook. Samen tafe len, en heel lang natafelen. leven lang was je er, ik heb nooit anders geweten. In de tijd dat ik nog in sprookjes geloofde, vertelde je over de reus die zo groot was dat hij met één stap de markt van Groede kon oversteken. Later bracht je me Brassens, Bécaud, Ca mus, Sartre. En Jaap Fischer met zijn Veere waar de parkeertarieven nog niet ontspoord waren maar waar desondanks de haven voor jo ker lag. chevaux reden we de zomer tege moet. Je hield me op het rechte spoor op momenten dat ik de weg dreigde kwijt te raken. DE STELLING Vandaag: Huidige winkelregels werken niet 2005 reacties Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters PRIJS BENZINE BIJNA WEER OP RECORBHOOSTE 200 AstraZeneca- afspraken verzet Kids College over vrede en veiligheid AXEL Vrachtwagen botst op brommobiel In de avond van 17 augustus 2019 had B. ruzie met zijn vriendin. De politie was gebeld en vanuit de meldkamer kregen agenten de informatie dat B. vuurwapengevaarlijk en drugsver slaafd was. Toen de agenten en B. el kaar ontmoetten zou B. op een van hen 'doelgericht en met een kille blik in de ogen' zijn toegerend, met een fles dreigend boven zijn hoofd Bij het schieten is niet gehandeld volgens de geweldsinstructies geheven. B. werd gesommeerd stil te staan. Volgens een agent ontstond er een voor hem bedreigende situatie en dus werd er op B. geschoten. Twee keer mis en de derde kogel ging in de knie van B. Volgens het OM heeft de agent gehandeld uit noodweer. In haar vonnis stelt de rechtbank dat de informatie van de meldkamer dat B. vuurwapenge- vaarlijk zou zijn, dateert van dertig jaar geleden. Bovendien had zijn vriendin de agenten verteld dat B. geen wapens bij zich had. Dus is bij het schieten niet gehandeld volgens de geweldsinstructies. Er is ook geen waarschuwingsschot gelost. B. had op andere manieren aangehouden kunnen worden. Er is die zaterdagavond iets ver schrikkelijk mis gegaan. Door een ongelukkig geformuleerde aangifte en sterk verouderde informatie uit het politieregistratiesysteem gingen de verbalisanten ervan uit dat zij een vuurwapengevaarlijke verdachte gingen aanhouden. Maar het was een aangeschoten tengere man die zichtbaar geen wapen bij zich had en toch in zijn been is geschoten. Ernstig letsel B. heeft bovendien zeer ernstig en blijvend letsel overgehouden. Om dat van de verdenking tegen hem nauwelijks iets is overgebleven en de officier van justitie ook geen noe menswaardige straf (drie dagen cel) heeft geëist, vindt de rechtbank dat sprake is geweest van een apert on redelijke vervolging. Op dezelfde dag dat de Middel burgse rechtbank met deze uit spraak kwam, vocht Charles Star mans, de advocaat van B., in Den Bosch de beslissing van het OM aan om de agent die zijn cliënt ver wondde niet te vervolgen. Omdat hij daarvoor een artikel-12-procedure had aangespannen, gebeurde dat achter gesloten deuren. Starmans, die de uitspraak in Middelburg 'fantastisch' noemde, verwacht op 4 mei een uitspraak van de recht bank in Den Bosch. Op verzoek van de Tweede Kamer is een onderzoek gedaan naar het tol vrij maken van de Westerschelde- tunnel. Dat onderzoeksrapport wordt op korte termijn verwacht en daarin staan de sociale en economi sche gevolgen voor Zeeland. Bij voorbeeld of een tolvrije tunnel goed is voor de werkgelegenheid. Maar volgens Dijksterhuis is Rijkswaterstaat van plan de ver- keerscentrale op het tolplein weg te halen en te verplaatsen naar Hel- mond als de tunnel inderdaad tolvrij wordt. En dat is wat Borsele betreft onbespreekbaar. Dijksterhuis vindt het heel erg vreemd dat aan de ene kant gespro ken wordt over een tolvrije tunnel om voor Zeeland iets te doen aan de economie en werkgelegenheid, en dat aan de andere kant een Rijks dienst mogelijk werkgelegenheid weghaalt uit Zeeland door de ver- keerscentrale te verplaatsen naar Helmond. ,,Onze inzet is dan ook om die centrale hier te houden", zegt Dijksterhuis. ,,Er staat hier een hele mooie, mo derne verkeerscentrale en die willen we hier houden. Vanuit deze cen trale wordt niet alleen het verkeer in de Westerscheldetunnel bekeken, maar ook op de wegen er omheen en in de Sluiskiltunnel", zegt hij. ,,En misschien kan het zelfs nog wat worden uitgebreid. Ik kan natuurlijk niet in de systemen van Rijkswater staat kijken maar daar kan ik me wel wat bij voorstellen." winden hebben het voor het zeg gen. Maar de Zeeuwse zon zal straks weer verwarmen. Zo ging het, zo gaat het. Dankjewel, Johan. In je witte deux chevaux reden we de zomer tegemoet woensdag 7 april 2021 Johan, met jouw uitzicht over de We turen in het kookboek van Johan, wat gaan we je missen. Mijn Het zijn flarden. In je witte deux Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil nieuwe Tweede Kamer verkiezingen GOES De GGD Zeeland heeft tot en met vandaag 200 tot 250 afspraken voor een vaccinatie met Astra- Zeneca voor zorgmede- werkers moeten afzeg gen. Dit is het gevolg van het besluit van minister Hugo de Jonge om het vaccineren met dit middel tot en met 7 april stil te leggen bij mensen gebo ren in 1961 of later. Drie weken geleden drukte De Jonge ook al eens op de pauzeknop. Toen moesten alleen al in Zeeland 1837 afspraken worden verzet. Op 24 maart werd het vaccine ren hervat. Anderhalve week later kwam het weer stil te liggen. MIDDELBURG Roosevelt Junior houdt woensdag 14 april een online 'kids college' over vrede en veiligheid. Vete raan Thamara Batenburg (foto) vertelt en beant woordt vragen. Met de kinderen wordt gepraat over het belang van grondrechten, en hoe daar in de wereld over gedacht wordt. En over de vraag of het aan Ne derland is om zich te mengen in buitenlandse aangelegenheden. Het kids college is van 15.00 tot 16.00 uur en is voor kinderen van de groepen 6, 7 en 8. Wie wil aansluiten, kan mailen naar junior@ucr.nl. Een vrachtwagen is maandagmiddag op een rotonde bij Axel op een brommobiel gebotst. De brommobiel moest met forse schade getakeld worden door een berger. Medewerkers van de ambulance hebben eer ste hulp verleend aan de automobilist. Het onge luk gebeurde rond 15.15 uur bij de oprit naar de Tractaatweg (N62). De brommobiel is door bergingsbedrijf Kuzee getakeld en meegeno men. Voor de bergings werkzaamheden werd de oprit naar de Trac- taatweg tijdelijk afge sloten. De rechtbank in Middelburg heeft gisteren in niet mis te ver stane bewoordingen uitgespro ken dat het Openbaar Ministerie de 55-jarige D.B. uit Kortgene niet had mogen vervolgen. Te gelijkertijd luisterde de recht bank in Den Bosch naar het plei dooi van de advocaat van B., om de politieagent, die zijn cliënt in de knie schoot, juist wél te ver volgen. Ad Roos en Ernst Jan Rozendaal Middelburg De verkeerscentrale op het tol- plein in Borssele moet open blij ven. Ook als uit onderzoek blijkt dat de tunnel tolvrij gemaakt kan worden. Dat zegt burge meester Gerben Dijksterhuis van Borsele. Hij vindt het onbe grijpelijk dat door een tolvrije tunnel, werkgelegenheid dreigt te verdwijnen. Melita Lanting Heinkenszand We hebben afscheid moeten ne men. Het was mooi, het blijft mooi. Herinneringen kunnen een leven levend houden. Jij was er als het nodig was. Gul en ruimhartig. Nu tocht het. Schrale, noordelijke SELUKKl© IS AL EEN JAAR tSE WOON - WERKAFSTANÖ EEN STUK, KORTER EN TANKEN WE ANOERS. JIJ OOK NOS EEN BAKJE ©RAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2