MEDIA CULTUUR 29 Voetbalbroers De Boer blijven een hit en nu hielp ik haar met haar veters strikken Hier zat de vrouw die mij op de vingers tikte als 1 ik te laat thuiskwam kwam het idee voor dat lied op. In die tijd vroeg ik mij ook af wat ik verder met mijn leven wilde. Nog door met de radio? Of iets heel anders doen? Want ik wist wel dat het nu het moment was, voordat ik zelf in zo'n tehuis was beland.'' Dat Evers zich op de muziek stortte, verbaasde hoogstens mensen die verder van hem afstaan. Als kind al was musi ceren een waarschijnlijkere beroepskeuze dan radio maken. ,,Voor mijn 8ste verjaar dag kreeg ik mijn eerste drumstel en mijn opa, vader en oom maakten ook muziek. Mijn vader vreesde al dat ik de muziek in zou gaan. Zijn advies: 'Niet doen, je moet muziek maken omdat je het leuk vindt. Zodra het werk wordt, verandert dat.' Hij leeft niet meer, maar het is nu toch zover gekomen.'' Maakt Evers zich zorgen over hoe zijn muziek wordt ontvangen? „Bloednerveus ben ik niet, maar spannend vind ik het wel. Er zal een groep zijn die het leuk vindt, een groep die vindt van niet en er zullen men sen zijn die dit het ergste vinden dat ze ooit hebben gehoord. Ik zal worden beoor deeld als radiomaker die muziek maakt, ik ben voorbereid op de opmerking: Wat kan hij radio maken, hè? Ik heb al twintig jaar mijn band, maar veel mensen zien mij als de zingende dj. Daar verander ik niets aan, ik wil mijn radionaam ook niet wegpoet sen, ik ben er trots op.'' Ontbijt De coronapandemie gaf Evers ruimschoots de tijd zijn album met collega-muzikanten in te spelen en te produceren. ,,Ik woon alleen, ik heb geen vriendin, dus hoef met niemand rekening te houden. Dat leidde er wel eens toe dat ik om een uur of tien in de ochtend de kelder indook om nog even dat ene dingetje aan de montage te verande ren. Dan kon het gebeuren dat ik om vijf uur dacht: ik moet nog ontbijten en ook nog douchen.'' Een dagelijkse routine die Evers zich in het afgelopen jaar heeft aangeleerd: wan delen. ,,Zoals zovelen. Ik ga elke dag wel even langs bij mijn moeder, die bijna 85 is. Heen en weer naar haar huis is het 5 kilo meter. Onlangs bracht ik haar met de auto voor haar tweede prik. Ze had hem nog niet gehad of ze zei: nu kan ik eindelijk weer naar de Albert Heijn. Ho ho, zei ik, wacht nog heel even.'' Het titelnummer Tijd gaat over haar. ,,En over de beleving van die tijd. Ik ging met haar een stukje wandelen en hielp haar bij het aantrekken van haar schoe nen. Ik strikte haar veters en ze zei: 'vroeger moest ik dat voor jou doen'. Hier zat de vrouw die mij op de vingers tikte als ik te laat thuiskwam en nu hielp ik haar met boodschappen en om de auto in en uit te komen. Eigenlijk is dat heel wonderlijk.'' woensdag 7 april 2021 GO jpj& Evers' treffende imita ties van voetbalbroers Ronald en Frank de Boer waren zijn ochtendshow al lang ontstegen. Nog altijd wordt de oud- diskjockey om de haver klap herinnerd aan zijn parodie op de typerende spreekstijl van de voor malig internationals. Evers buldert het uit na de vraag of hij de broers nu nog wel eens stiekem imiteert. ,,Nee, eigenlijk niet. Hoe wel ik een paar maanden geleden de verleiding niet kon weerstaan toen Frank als bondscoach na een in terland geïnterviewd werd. Ik zag hem in beeld komen, zette het tv-geluid uit en ben met mijn tele foon het beeldscherm gaan filmen terwijl ik op de achtergrond gewoon een beetje deed van 'ja eeeeehhh....' Dat is op Instagram terechtgeko men, waarop ik veel reac ties kreeg. Maar dat wordt geen gewoonte, na de volgende interland ga ik gewoon weer naar hem luisteren.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29