Eindelijk weer supporters 22 CHAMPIONS LEAGUE V 7 KWARTFINALES De transfer van Erling Haaland lijkt bijna een openbare verkoop. Zaakwaarnemer Mino Raiola maakt een tour door Europa om te kijken waar de 20-jarige spits het beste past. Kort Extra oefenduels Oranje Het Nederlands elftal speelt in de aanloop naar het EK in juni oefeninterlands tegen Schotland en Georgië. Het duel met Schot land vindt woensdag 2 juni plaats in EstMio Algarve in Almancil om 20.45 uur tijdens het trainingskamp van Oranje in Portugal. De ploeg van bondscoach Frank de Boer (foto) komt zondag 6 juni in Enschede uit tegen Georgië, aanvang 18.00 uur. Het duel met Georgië is de laatste oefenwedstrijd voor Nederland in de voorbereiding op het EK. Nederland begint aan het Europees kampioenschap op 13 juni in Amsterdam met de groepswedstrijd tegen Oekraïne. Daarna volgen de duels met Oostenrijk (17 juni) en Noord-Macedonië (21 juni), even eens in de Johan Cruijff Arena. Koopmeiners mist één duel AZ kan op 25 april in de topper tegen Ajax beschikken over Teun Koopmeiners. De aanvoerder van de Alkmaarse ploeg is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart zaterdag in de gewonnen uitwedstrijd tegen Willem II (0-1). Koopmeiners mist zaterdag wel het duel met Sparta. Zware blessure De Goede Eva de Goede (32, foto) kan in juni vermoe delijk niet meedoen aan het Europees kam pioenschap in Amsterdam. De 32-jarige in ternational brak afgelopen weekeinde haar pols en moet zich laten opereren. De Goede houdt rekening met een herstel van drie maanden. Het EK is van 4 tot en met 13 juni. De Olympische Spelen beginnen 23 juli. Etappezege Aranburu Alex Aranburu heeft de tweede etappe in de Ronde van Baskenland op zijn naam ge schreven. De Bask, die uitkomt voor Astana, kwam na 154,8 kilometer solo aan. Voor Astana betekende het de eerste zege dit wie- lerseizoen. Jumbo-kopman Primoz Roglic kwam als zesde over de eindstreep en be hield de leiding in het algemeen klassement met vijf seconden voorsprong op Aranburu. Quote van de dag 'Dit is een begin. Ik weet dat ik tot veel meer in staat ben' Tennis Voetbal Voetbal Volgens het Duitse blad Kicker moet Jéröme Boa- teng na tien jaar vertrekken bij Bayern München. Hij kwam in 2011 over van Man chester City. Toen de grootste rockbands nog in volle stadions speelden, liepen de bezoekers van pakweg U2 of Metal- lica altijd rond in vaak zwarte T- shirts met achterop het schema van de concerten Dinsdag 2 juni in Rome, donderdag 4 juni in Rotter dam, zaterdag 6 juni in Glasgow. Dat werk. Erling Haaland zou met gemak zo'n T-shirt van zijn tocht door Eu ropa kunnen laten maken. De Noorse spits, pas 20 jaar, trok van Dortmund naar Nice en van daaruit naar Barcelona, vervolgens naar Madrid en naar verluidt ook al naar Manchester. En Londen, Turijn, Liverpool en Parijs zouden ook in het tourschema zijn opgenomen. München niet, bij Bayern lieten ze al weten geen interesse te heb ben in de doelpuntenmachine uit Noorwegen. Maar der Rekordmeis- ter is een uitzondering onder de ab solute topclubs. Je kunt het Circus Haaland met een beetje fantasie vergelijken met een grote wielerronde. De term Tour de Haaland viel al. Met Mino Raiola als een soort ASO, de organi sator. De spelersagent maakt het spel rond de spits tot een soort openbare verkoop. The great Erling Haaland European sales tour klonk het in Engeland al enigszins spot tend. Geheim Waar de onderhandelingen in het verleden nog werden beschouwd als een geheime missie wandelden vader Alf-Inge Haaland en zaak waarnemer Mino Raiola open en bloot over luchthavens. Ze deden niets om het bezoek geheim te hou den, zoals jarenlang gebruikelijk bij toptransfers. ,,Wen er maar aan'', zegt een ervaren zaakwaarnemer. ,,Dit is hoe het voortaan zou kun nen gaan. Dat iedereen meekijkt, is gunstig voor de speler want het sa laris en de voorwaarden zullen stij gen. Maar ook voor de verkopende club want die zal meer geld vangen als de verkoop bijna per opbod gaat. En de geïnteresseerde clubs zitten ook goed. Je behoort immers tot de absolute elite en kunt laten zien dat je het in elk geval hebt geprobeerd. Altijd handig als de speler uitgroeit tot de nieuwe Messi of Ronaldo.'' In Barcelona, een club met een schuldenlast waar je duizelig van kan worden, werd het gezelschap uitgebreid gefotografeerd. Later in Madrid draaiden de camera's op volle toeren toen Haaland en co langskwamen. De sappige details lekten uit, als eerste in de Spaanse krant El Mundo Deportivo, en geen van de betrokke- Er is publiek welkom in de eredivi sie bij de wedstrijden op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 april. In de Keuken Kampioen Divisie zijn fans welkom bij de wedstrijden op vrij dag 30 april. Het betekent in elk ge val dat zo'n 7500 toeschouwers aan wezig zijn bij de mogelijke kampi oenswedstrijd van Ajax tegen AZ op zondag 25 april in de Johan Cruijff Arena. Eerder die dag mo gen er al 6500 fans de Kuip in voor Feyenoord tegen Vitesse. Ook rondom de bekerfinale op zondag 18 april zijn er al speciale 'public viewings' op grote televisiescher men in de Johan Cruijff Arena (5000 toeschouwers) en het Gelre- dome (3000 toeschouwers), maar bij de wedstrijd in de Kuip zullen geen supporters aanwezig zijn. Ook bij diverse breedtesporteve nementen, in pretparken en in mu sea worden de pilots toegepast. Dat nieuws betekent een meevaller voor de clubs en de KNVB, die daar mee hun wens in vervulling zien gaan om nog dit seizoen publiek te zien terugkeren in de stadions. Het aantal toeschouwers verschilt bij deze pilots per club en stadion, maar schommelt grofweg tussen de 10 en 15 procent van de stadionca paciteit. Hoop De fans die naar binnen mogen, moeten binnen 24 uur voor de wedstrijd een coronatest ondergaan in een teststraat. Wie een negatieve uitslag heeft, kan die aan de stadi onpoort laten zien via de Corona- Check-app en mag naar binnen. De toeschouwers moeten zich op de woensdag 7 april 2021 VOETBAL VOETBAL HOCKEY WIELRENNEN —Michael van Gerwen na zijn gelijkspel tegen Dimitri Van den Bergh bij de start van de Premier League Darts. Gisteren won hij ruim van Peter Wright. 2 Arantxa Rus heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Bogota. De 30-jarige Ne derlandse, die als derde is ge plaatst in Co lombia, ver sloeg de Roe meense Irina Bara: 6-4 5-7 6-4. Doelman Jay Gorter (22, foto) van Go Ahead Eagles hield voor de 22ste keer dit seizoen de 'nul'. Het re cord is in bezit van Tonny van Leeuwen, die in het seizoen '70-71 namens GVAV 23 duels de nul hield. H O a 0) GO Haaland de lucht in, net als zijn prijs Mikos Gouka Rotterdam Erling Haaland wordt fel op de huid gezeten door twee City spelers. FOTO REUTERS De rijksoverheid start nog deze maand met pilots met testbewij- zen, waaronder in speelronde 30 van de eredivisie. Vanaf vrij dag 23 april kan er op die manier weer publiek in de stadions, op voorwaarde dat supporters na een gratis sneltest een nega tieve corona-uitslag kunnen laten zien bij de entree. Het is nog onduidelijk of publiek wel kom is in volgende speelronden. Sjoerd Mossou Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22