Een gouden ei staat gelijk aan een zakje paashaaschocola 5 BOERGONDISCHE WANDELING MET LEKKERS ÉN PAASHAZEN ONDERWEG Geen paasontbijt of paasbrunch thuis: veel Zeeuws-Vlamingen liepen liever de Boergondische Wandeling door Grenspark Groot Saeftinghe. Op eerste paasdag rijdt er om tien uur 's och tends een paashaas op een quad door de Koninginnestraat in Emmadorp. „Paaseitje?", vraagt hij joviaal. Vijf ondernemers uit Grenspark Groot Saeftinghe heb ben alles tot in de puntjes geregeld voor de eerste editie van de Boer gondische Wandeling, tot aan de paashazen toe die zo nu en dan voorbijrijden met chocolaatjes in hun mandje. De Mariahoeve, café het Verdronken Land, B&B Het Verborgen Geluk, Voedselbron Graauw en ZVL Friet namen het initiatief en zetten gratis routes van drie afstanden uit, met onder weg hapjes om bij hen af te halen. Haas of fazant De aangemelde deelnemers krij gen een kaartje met de routes mee, van veertien of acht kilometer over onverharde paden en een vol ledig verharde route van vijf kilo meter. Bordjes wijzen de weg. De langste routes gaan over dijken, boerenland en door een boom gaard: veel plekken waar je nor maal gesproken niet komt. Een haas of fazant schiet af en toe weg en op de dijk bij het Verdronken Land van Saeftinghe komen veel fototoestellen tevoorschijn. Mar- tine en Bas van Troost uit Kloos- terzande lopen de acht kilometer met hun dochtertje Lena (1). Door boerenland, met de wandelwagen. ,,We proberen het gewoon", zegt Martine. Ze lazen over de wande ling en waren meteen enthousiast. ,,Ik dacht, ik geef me meteen op. Het zat ook snel vol." Met vijf ver schillende startlocaties, tijdslots en verdeeld over drie dagen, lopen er in totaal honderden mensen mee. Dat merk je niet: je loopt hele stukken zo goed als alleen of ziet wandelaars in de verte. ,,Het gaat Het is gezellig, mensen zijn enthousiast. Er komt sowieso een volgende keer de hele dag druppelsgewijs, zoals de bedoeling was", zegt Martine van Wesemael van de Mariahoeve. ,,Het is gezellig, mensen zijn en thousiast. Er komt sowieso een volgende keer." Vriendengroep Aanmelden kon met het gezin of met maximaal één vriend of vrien din. Een vriendengroep uit Clinge meldde zich aan in koppels van twee. Ze lopen de route achter el kaar. Op afstand, maar toch nog een beetje samen. ,,Buiten is de enige manier om elkaar te zien, zo kun nen we toch nog babbelen", zegt Maaike Strooband. Alle wandelaars passeren tijdens de route de vijf on dernemers waar onder meer drank jes, taart, broodjes of frietjes af te halen zijn. Bij Voedselbron Graauw hebben ook de twee varkens een smakelijke Pasen. Ze lopen mee naar een krat met wortels, kijken smekend naar de wandelaars en werken het lekkers vervolgens knorrend naar binnen. Wilma Valk Schoondijke Voor de middag had commissielid Anke als volleerde paashaas de ei eren in het dorp verstopt. ,,Ze lig gen vooral in het centrum", zegt coördinatrice Carlien. ,,Op ons grote plein, in de twee speeltuinen, bij het multifunctionele centrum en in de Margrietwijk. Alles weet ik niet. Dat is het geheim van de paashaas." Via Facebook was aan de jeugd van Schoondijke gevraagd een sel- fie met het gevonden ei te maken en op te sturen. De eieren zelf wa ren genummerd zodat bekend was Op Koningsdag is er een picknickfietstocht. Je komt thuis met een volle mand welk ei er nog waar lag. De gouden oogst kon ingeleverd worden bij de supermarkt. De officiële wissel koers: één gouden ei is gelijk aan één zakje gevuld met chocolaatjes in paashaasvorm. De zoektocht begon om 13.00 uur en al een kwartier later waren de eerste eieren ingeleverd. De klein tjes liepen met pa of ma door het dorp, de iets ouderen zochten per fiets. Maar ja, regels zijn regels, je mocht maximaal twee eieren inle veren. J elle was dus gedwongen so ciaal, hij gaf een van zijn vijf eieren aan broertje Siem (5) en de rest ver deelde hij onder zijn vrienden. Door heel het centrum van Schoondijke liepen kinderen af en aan en hadden de grootste lol. De volgende happening in Schoondijke is op Koningsdag. ,,Dan houden we een picknickfiets tocht voor Schoondijkenaren en fa milie. De tocht begint met een lege mand en langs de uitgezette route krijgen de deelnemers lek kere dingen. Bij terugkomst kan er thuis gepicknickt worden." Daan (l), Kai en Liza vonden een gouden ei in Schoondijke. dinsdag 6 april 2021 VL Door boerenland met wandelwagen Sophie Stockman Emmadorp -Martine van Wesemael, De Mariahoeve ,,Ik heb er nog geen!" Lisa (6), kijkt een beetje sip. ,,Ik had er vijf", glundert Jelle (10). Beiden namen zaterdag deel aan de zoektocht van Activiteiten commissie Schoondijke naar gouden paaseieren. -Carlien Martine en Bas van Troost wandelen over boerenland met hun dochter Lena. foto peter nicolai FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50