Bezoekers vluchten Veere uit na zien van torenhoge parkeertaks ill 4 'S-HEER ARENDSKERKE KLOK'UUS SPEELT VOOR PAASHAAS^ 29 bekeuringen bij controles op twee plekken in Goes Soostour houdt Foute Bingo op muziek Een ei hoort erbij, dachten ze bij 't Klok'Uus in 's-Heer Arendskerke. Dus waarom zouden we zelf niet voor Paashaas spelen? Enkele medewerkers deden hun best en zetten een speurtocht uit in het dorp. De plaatselijke jeugd maakte daar dankbaar gebruik van en ging tijdens de paasdagen massaal op zoek naar eieren. Tegen half elf op eerste paasdag komt de familie Korstanje alweer terug met een bijna volle speur- kaart. ,,We zijn net rond. We heb ben één letter gemist, dus eigen lijk moeten we nog een rondje doen", lacht vader Wilco. ,,Maar het zou natuurlijk ook zo kunnen zijn dat ze er bewust eentje niet bij hebben gedaan. Dat zou ik na melijk ook doen als ik zelf een speurtocht zou maken. Dan heb je toch een beetje verwarring." De Korstanjes zijn er zondag al vroeg op uitgetrokken met zijn viertjes. Wilco en Linda met hun dochters Rowan (4), Kaylee (2). ,,Dat is voor ons niet zo moeilijk, want we wonen hier op de hoek", aldus Wilco. ,,Maar ik geloof in derdaad dat we wel één van de eer sten waren. Ik zie nu heel veel be kende gezichten hier en daarnet in het dorp ook. Het is eigenlijk best wel druk met deelnemers." Oudste dochter Rowan is de hele tocht actief aan het zoeken geweest en heeft de meeste eieren gevonden. ,,De jongste heeft de hele rit geslapen op mijn rug en wordt hier net weer wakker", ver telt vader terwijl Linda met Ro wan de oplossing van de speur tocht doorneemt. ,,Haal je choco lade-eitjes vandaag op bij Klok'Uus", leest zij voor. „Zullen we die dan maar gaan halen?" En weg zijn ze. Hop, naar binnen. Ei tjes halen. Doos is memoryspel Eenmaal binnen in Klok'Uus is het een komen en gaan van deel nemers aan de speurtocht en men sen die een Paasbrunch op komen halen. ,,Ik denk dat we alles bij el kaar ongeveer 175 van die boxen hebben verkocht", vertelt Anne- Marie Lindhout van Klok'Uus. ,,Voor de kinderen is het een brunchbox met een beleving. Er zit een kleurplaat in en de doos is ook gelijk een memoryspel. Als je die plaatjes uitknipt kan je me mory spelen." Voor Lindhout en haar dochter Evy Lokerse is het een manier om nog wat inkomsten te genereren tijdens de lockdown. Lindhout: ,,En voor het personeel is het ook leuk dat ze weer wat kunnen doen. Lasergamen kan bijvoorbeeld ook nog en we verhuren nog buggy's en E-Harley's. En 's avonds doen we nog de afhaal. Het is tenminste iets, maar het blijft natuurlijk een druppel op een gloeiende plaat. Normaal zit hier gewoon drie- tot vierhonderd man te eten bij de Paasbrunch. En dan heb je 's avonds nog het diner." Normaal zit hier gewoon300tot 400 man te eten bij de Paasbrunch Slecht weer De familie Lokerse heeft ook zo'n Paasbrunch besteld. ,,Maar die ha len we morgen pas op", vertelt Linda. ,,Aanvankelijk wilden we de speurtocht ook op tweede paas dag doen. Maar omdat ze dan zulk slecht weer verwachten hebben we besloten dat alvast maar van daag te doen." En dat levert op eerste paasdag in ieder geval weer een paar vro lijke kinderen op. Rowan komt springend naar buiten met haar zakje chocolade-eitjes. Op de vraag of mama ze maar zal opeten heeft zij haar antwoord snel klaar. ,,Neeee! De eitjes zijn voor Rowan. En voor Kaylee." GOES De politie en medewerkers van Inspectie Leefomgeving en Transport (IL&T) hebben vrijdag avond in totaal 29 bekeuringen uit geschreven bij verkeerscontroles op twee locaties in Goes. Aan de Hudsonweg en het Hol- landiaplein werden diverse over tredingen geconstateerd. Het ging onder meer om rijden onder in vloed van drank of drugs, diverse defecten aan voertuigen, verkeerd vervoer van lading, rijden zonder rijbewijs en het vasthouden van een mobiel apparaat. Een vracht wagenchauffeur had niet ingelogd op zijn tachograaf, hij kreeg een rij verbod van 24 uur. Wendy Wagenmakers Veere 'Belachelijk, ik kom niet meer!' - 'Welkom in Amsterdam Zuid Oost' - 'Das ist nicht normal, wir essen und trinken und kaufen hier, lassen viel Geld da, wir kom men nicht mehr!' - 'Veere is mooi, maar ook weer niet zo mooi' - Prima verhoging, kom op de fiets!' - MAFKEES!' Klaagmuur Slechts een kleine greep uit de re acties op de klaagmuur die is neer gezet bij de betaalautomaat op het Oranjeplein. Een paar dagen na de plaatsing is het bord al aardig vol- gekalkt. Bezoekers van het stadje blijken boos en verbijsterd over de ruim vijf euro die ze voor een uurtje parkeren moeten dokken, en zijn vastbesloten niet meer te rug te keren. Ook Floris Asselbergs en zijn vrouw maken van de gelegenheid gebruik hun gal te spuien over het beleid van de gemeente Veere. ,,Wij wonen in Oostkapelle, maar komen ook graag in Domburg en Veere. Als je dan even een hapje gaat eten, ben je zo zestien euro kwijt aan parkeergeld. Dat is zuur geld! Zeker als je op vakantie bent." Maar ook hun eigen dorp ont komt er niet aan, weet Asselbergs. ,,O ja hoor, daar kunnen we op wachten. Iedereen heeft het er over. Nog even, en dan worden de toeristen ook bij ons weggejaagd. En weet j e, ik ben voorstander van autoluw Veere. Maar laat dan een pendelbus rijden vanaf het gratis parkeerterrein. Dat is nu nagenoeg leeg. De terreinen waar je drie euro betaalt, zijn ramvol." HEINKENSZAND Borselse jonge ren kunnen weer meedoen aan de Foute Bingo. Deze thuisbingo- avond op muziek in plaats van cij fers wordt vrijdag gehouden. Aanmelden kan tot 7 april via www.soostour.nl. Deelnemers ontvangen dan een bingokaart en alle verdere informatie per mail. Na de bingo is er nog een afterparty met Feest-DJ Twan en DJ Arno. Deze duurt van 21.30 uur tot 23.30 uur. De Foute Bingo wordt live gehost door Niels de Reiger vanuit de SFAER-studio. Voor wie niet mee wil spelen maar wel wil luisteren is de avond vanaf 20.00 uur te volgen via www.sfaer.tv. dinsdag 6 april 2021 Lokale jeugd speurt naar eieren BE Rowan (4), Kaylee (2) en moeder Linda Korstanje (vlnr) hebben hun eerste letter al snel gevonden. Nog maar 39 te gaan. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Willem Adriaansens 's-Heer Arendskerke -Anne-Marie Lindhout, Klok'Uus Een enkeling glipte langs de gele hesjes. Maar wie per on geluk met zijn auto op het Oranjeplein in Veere belandde en van geluk dacht te spreken met een verlaten parkeerter rein, was na het zien van de parkeertarieven ook weer even snel weg als die was gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47