Anis Karkach voelt nog dezelfde kick Joost de Kubber verlaat Zeeland 'Anders dan anders, maar blij dat het kan' 11 v v.vV. Vs UTRECHT Na anderhalfjaar alleen maar trainen mocht kickbokser Anis Karkach uit Vlissingen dit paasweekeinde eindelijk weer aan de bak. In Utrecht won hij zijn eerste partij in de World Fighting League. In de derde ronde trof hij zijn tegenstander op zijn kin met een gesprongen knietje. Daarmee ging hij ge strekt en knock-out. „Lekker voor het gevoel, lekker dat ik heb gewonnen en lekker dat ik spectaculair heb gewonnen.'' Karkach tekende onlangs een contract met de World Fighting League. In zijn ge wichtsdivisie komt hij uit in een competitie met twaalf kickboksers. Ze treffen elkaar elk één keer en wie de meeste punten pakt, wint. De partijen vinden ongeveer eens in de twee maanden plaats. Het viel Karkach in coronatijd soms zwaar om te trainen zon der perspectief op wedstrijden. ,,Ik heb wel gewoon doorge- traind. Soms trainde ik een volle week, maar deed daarna even niks.'' Daarom was hij zo blij dat hij in Utrecht weer mocht. ,,Zonder publiek. Dat was wel jammer, want vechten voor duizenden mensen is echt mooi. Maar qua spanning was het hetzelfde. Ik was niet min der zenuwachtig en de kick was hetzelfde.' Zijn tegenstander ervoer dat laatste letterlijk en figuurlijk. Daniel Wissel instantie in het water leek te val- Voetballer Joost de Kubber ver trekt na één seizoen bij zaterdag tweedeklasser Oostkapelle/Dom- burg. De verdediger kwam afgelo pen zomer over van Zeelandia Middelburg, maar verhuisde onlangs naar Rotterdam, waardoor voetballen in Zeeland lastig zou wor den. Hij heeft er daarom voor gekozen om komend voetbaljaar bij SC Kruisland te gaan spelen. De 29-jarige De Kubber keerde in 2016, na drie jaar V C Vlissingen, terug bij de club waar hij een groot deel van zijn jeugd door bracht. Ook toen Zeelandia Mid delburg overstapte naar de zater dag en opnieuw moest beginnen in de vierde klasse bleef hij de club trouw,. Toen promotie naar de derde klasse door corona in eerste len, ging hij naar Oostkapelle. Door zijn verhuizing naar Rot terdam kiest hij voor een stap bui ten de provincie, naar zondag tweedeklasser Kruisland. ,,Met Zeelandia Middelburg speelden we vaak tegen elkaar, waardoor er contact ontstond met spelers als Ahmed Didi en Aimen Hadj Aissa. Zo is het bal letje gaan rollen. Er staat een goede ploeg, die wil meedoen voor het kampioenschap. Nu ik in Rotterdam ben gaan wonen, is het qua reistijd ook prima te doen." Bij de Brabantse club treft hij twee provinciegenoten. Yves Ny- emb, oud-speler van onder meer Hoek en Kloetinge, stond al onder contract bij de nummer drie van de tweede klasse. Amidu Tanko maakt, net als De Kubber, ko mend seizoen de overstap. Hij komt over van Goes. ling bij de volleybalbond, zag zijn dochter Ferrera net als in de halve finale tegen FAST als libero minu ten maken bij VCN. Ivo Munter kreeg het in het begin van de vierde set aan de stok met Vlissinger Hans Oomes, die tweede scheidsrechter was. ,,Als de marges klein zijn, is de frustratie soms groot'', veront- schuldigde de coach zich. Ard Kramer, manager van het keurkorps en voorzitter van de club, zag de nederlaag als één grote bron van inspiratie. VCN houdt er rekening mee dat het de grootste talenten kwijt raakt en is druk be zig met invulling voor komend sei zoen. Talenten in de topdivisie vol- gen is onmogelijk, omdat daar niet wordt gespeeld. ,,Meetrainen is ook lastig'', zei Kramer. ,,We willen vol gend seizoen meer trainingsuren maken en zijn blij dat onze spon sors niet afhaken. Over drie, vier jaar willen we in de kampioen spoule echt meedoen. Dan zullen we stappen moeten maken.'' jaar volledig aan zich voorbij moest laten gaan, was om die reden een fikse domper. ,,Er was echter geen uitweg", meent burgemeester Jan Lonink die tevens voorzitter is van de Veiligheidsregio Zeeland. ,,De uitzondering voor topsport be stond toen nog niet. Er was geen andere optie dan de vergunning voor de start in te trekken. Nu de topsportregeling bestaat en het mi nisterie van volksgezondheid groen licht heeft gegeven, kan de start wel in Terneuzen plaatsvinden. Ook vanwege het feit dat DOW aan de Innovatieweg een alternatieve startlocatie kan voorzien die coro- naproof is.'' Dat is ook voor Lonink een op luchting. ,,Het is één van de oudste klassiekers op de wielerkalender en in korte tijd hebben we een goede samenwerking opgebouwd met het organiserende Flanders Classics. Bovendien vorm het een mooie verbinding tussen het havengebied Het evenement kan uitsluitend doorgang vinden onder strikte voorwaarden North Sea Port (Vlissingen, Ter- neuzen en Gent) en Antwerpen. Tel daarbij op dat de start in Zee land voor een competitieve koers zorgt vanwege de wind. Het is ech ter wel ontzettend jammer dat er geen publiek bij kan zijn." Het publiek kwam immers bij de eerste twee edities met start in Ter- neuzen in groten getale opdagen. ,,Wat dat betreft kon je zeker van een succes spreken. Helaas zijn toe schouwers dit jaar echter niet wel kom vanwege de omstandigheden. Het evenement kan uitsluitend doorgang vinden onder strikte voorwaarden. Dus geen toeschou wers maar ook moet iedereen in de startzone een negatieve test kun nen overleggen.'' Om het parkoers publieksvrij te houden worden onder meer boa's ingezet. Daarnaast geeft de organi satie vooraf niet het parkoers en doorkomsttijden prijs. Het is wel bekend dat tussen start Terneuzen en finishplaats Schoten de gemeen tes Borsele, Reimerswaal, Kapelle en Woensdrecht worden aange- daan. Ter compensatie zal de start in Terneuzen beter dan ooit tevoren in beeld worden gebracht. ,,In sa menwerking met Flanders Classics zal er een livestream worden opge start, zodat de mensen vanuit thuis de gebeurtenissen omtrent de start V 1 V',A kunnen volgen. Verder zal aan het begin van de live-uitzending op Sporza om drie uur een compilatie te zien zijn met beelden van de start in Terneuzen." Zo zal de laatste Scheldeprijs in de hoedanigheid als burgemeester van Terneuzen een bijzonder ka rakter krijgen voor Lonink. ,,Ik zal echter de start grotendeels moeten missen vanwege de onthulling van een beeld in het kader van 75 jaar vrijheid. Dat is jammer, want ik heb er echt wel voor geijverd om dit evenement door te kunnen laten gaan. Maar ik zal zeker proberen om tussendoor nog een kijkje te ne men. Hopelijk kunnen we van een geslaagde start en koers zonder uit wassen spreken. Ik heb er alle ver trouwen in dat het goed gaat ko men", besluit Lonink. dinsdag 6 april 2021 Kruisland een 9 aan team Ivo Munter ziet zijn jonge team van Laudame Financials/VCN een punt vieren in de uiteindelijk verlo ren bekerfinale tegen Apollo8. foto pro shots pim waslander -Jan Lonink Jan Lonink. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43