Marko: 'Technische problemen kostten Max zege in Bahrein' Matla loodst Den Bosch naar winst in eerste EHL 9 De geplaagde vrouwenturnploeg zette zaterdag de eerste pasjes in de olympische voorbereiding. Bram van Bokhoven staat stil bij zijn debuut als bondscoach. Marcel Luyckx Heerenveen Het draaide weer eens om pi rouettes, radslagen, afsprongen en hupjes in plaats van intimida tie, weegschaalterreur en mis handeling. In de beslotenheid van de nieuwe turnhal in Hee renveen testten onder anderen olympisch kampioene Sanne Wevers, tweelingzus Lieke en Eythora Thorsdottir zich voor het eerst in een (trainings)wedstrijd sinds de WK in oktober 2019. De testinterland tegen België kende geen uitslag. Publiek en media waren vanwege de coronaregels niet welkom bij het debuut van Bram van Bokhoven als bonds coach. De 43-jarige Eindhovenaar beperkte zich tot observeren vanaf de zijlijn. „Eigenlijk geen. Ja, dat we een goede eerste stap gemaakt heb ben. De EK later deze maand is ook een tussenmoment richting Tokio. Deze groep sporters heeft anderhalf jaar geen wedstrijden geturnd door de coronasituatie. Iedereen was blij om weer even wedstrijdspanning te ervaren. Zonder publiek, maar dat geldt voor de EK straks ook." ,,Ja, anders was ik er niet aan be gonnen. Mijn bijdrage zal met name aan de buitenkant zijn, rondom het team. Ik zie een groep sporters die ambitieus is en dolgraag op de Spelen wil preste ren. Ik kan helpen bij het bepalen van de juiste route. Op die ma nier is het combineerbaar tot aan Tokio, daarna zien we wel ver der." ,,J e zou het niveau van de sport en de sporters tekortdoen als ik zeg dat ik het zomaar even over kan nemen van hem op sporttech- nisch niveau. Zo werkt het niet. Vrouwenturnen verschilt toch echt wel van mannenturnen. Maar het presteren, de spannin gen, keuzemomenten herken nen, dat is niet anders. Op dat ge bied kan ik ondersteunen en keu zes maken waar nodig." ,,Dat geldt wederzijds. Topsport gaat altijd om verbeteren. Ik zie een hoop dingen in het vrouwen- turnen die toepasbaar zijn bij de mannen. Wat dat betreft is dit een heel interessante fase." ,,Nee, ik wil wegblijven van voor beelden. Maar hoe sporters dit testmoment oppakken in hun spanningsopbouw en als team net dat stukje beter zijn dan in trainingen, dat vind ik mooi om te zien. Het is wat dit team sterk maakt. Dat is geen vergelijking met de mannen, maar een waar neming." ,,Vanwege corona hebben we heel lang stilgelegen. Maar het man- nenturnen heeft ook niet stilge zeten. We hebben een aantal tur ners klaargestoomd om het seni orenteam aan te gaan vullen." „Ideaal? Nee, maar het is nog steeds een uitdaging om het opti maal te maken." ,,Wat ik van de dames gezien heb, vind ik best goed als je bedenkt dat het pas de eerste stap is. In vergelijking met de rest van de wereld heb ik weinig recente data. Ook bij de mannen niet. De EK kan meer helderheid geven. Daar kan je dan als sporter ver trouwen uit putten." ,,Ik denk dat Bart Deurloo echt ver is op de rekstok. Epke is uiter aard een medaillekandidaat en het vrouwenteam staat er goed voor. Daar heb je ook nog indivi duele uitschieters van wie Sanne op balk er natuurlijk één is. Ik zie voldoende kansen." WENEN Max Verstappen heeft vorige week waarschijnlijk door technisch problemen de eerste race van de Formule 1 in Bahrein niet gewonnen. Dat zegt Helmut Marko, de machtige topadviseur van Red Bull op de Duitse website Formeli.de. Verstappen werd tweede. Hij zou in de beginfase drie tienden van een seconden per ronde hebben verloren vanwege een probleem met het differentieel, dat bepaalt hoe de wielen van de raceauto's draaien. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Ver stappen, zou met hetzelfde pro bleem hebben geworsteld. ,,Ze had den niet alleen minder grip, maar de achterwielen begonnen meer te slippen en de banden werden daar door te snel heet'', aldus Marko. Volgens Marko lukte het Verstap pen daardoor niet om in de begin fase weg te rijden bij Hamilton, die snel naar binnen ging voor zijn eer ste pitstop en vervolgens voor Ver stappen op de baan kwam. ,,En we hadden nog een probleem, want we moesten het motorvermogen te- UITSLAGEN rugdraaien vanwege temperatuur- problemen'', weet Marko. ,,Toch slaagde Max er nog in om terug te komen.'' Verstappen haalde Hamil ton in de slotfase nog in, maar moest zijn leidende positie terug geven omdat hij buiten de baan was beland. Verstappen krijgt op 18 april op Imola een herkansing in de tweede race van dit jaar. ploeg van scheidend coach Ra- m oul Ehren won in de finale van het Spaanse Club Campo de Madrid. Het werd 5-0 in het lege Wa- gener Stadion in Amstel- r- veen. International Frédé- rique Matla (foto) scoorde drie keer. Het was zeker niet de eerste keer dat de vrouwen van Den Bosch de belangrijkste Europese prijs voor clubs veroverden. De Bosschenaren waren al zestien keer winnaar van de voorganger van de EHL, de Club Champions Cup. Den Bosch be reikte met moeite de finale door za terdag pas na shoot-outs te winnen van rivaal Amsterdam. Bij de mannen was er ook Neder lands succes. Bloemendaal won de dertiende editie van de Euro Hockey League. Het was al de vierde keer dat de hoofdklasser uit Noord Holland de belangrijkste Europese clubprijs ver overt. Bloemendaal ver sloeg in de finale in Amstel- veen de Spaanse club Atletic Terrassa met 5-2. Tijdens het duel woedde er tijdelijk een sneeuw storm, maar dat deerde de Neder landse ploeg niet. Bloemendaal won de EHL eerder in 2009, 2013 en 2018. Vorig jaar ging het Europese clubtoernooi niet door vanwege corona. dinsdag 6 april 2021 Wat is jouw belangrijkste con clusie na deze interland? Is deze dubbelfunctie, bonds coach mannen en vrouwen, goed te combineren? Word je een Gerben Wiersma 2.0? Kan het vrouwenturnen qua cultuur nog iets leren van het mannenturnen? Kun je wat concreter zijn? Vergeleken bij de vrouwen heerste er rondom jouw man- nenploeg het afgelopen jaar een oase van rust. Was het mis schien te rustig? In hoeverre kun je nog spreken van een ideale voorbereiding op Tokio? Heb je enig idee waar jouw tur ners en turnsters internationaal staan drieënhalve maand voor de Spelen, na meer dan een jaar zonder competitie? Turnen was hot in Nederland tijdens de afgelopen twee Olympische Spelen dankzij de gouden plakken van Epke Zon derland en Sanne Wevers en de prestatie van het vrouwenteam in Rio. Denk je dat die lijn zich doorzet? Hockey Mannen, finale Euro Hockey League: Bloemendaal - Atlètic Terrassa 5-2. Vrouwen, finale Euro Hockey League: Den Bosch - Club de Campo 5-0. Mannen, hoofdklasse: Den Bosch - Pi- noké 3-2, Hurley - Amsterdam 1-3, Klein Zwitserland - Kampong 0-4, Rotterdam - Oranje-Rood 4-3, Tilburg - HgC 3-2. Stand aan kop: 1. Bloemendaal 17-46, 2. Kampong 17-41, 3. Rotterdam 17-37, 4. HGC 17-30, 5. Pinoké 17-28. Vrouwen, hoofdklasse: Bloemendaal - SCHC 1-4, Hurley - HDM 0-2, Kampong - Pinoké 2-1, Laren - Oranje-Rood 0-0. Stand aan kop: 1. Amsterdam 17-46, 2. Den Bosch 16-43, 3. SCHC 16-38, 4. HDM 17-36, 5. Pinoké 17-22. Tennis Mannen, finale ATP-toernooi Miami (VS): Hurkacz (Pol/26) - Sinner (Ita/21) 7-6 6-4. ATP-Cagliari (Ita). Eerste ronde. Gerasimov (WRu) -Pella (Arg/7) 6-4 6-0, Hanfmann (Dui) - Paul (VS/8) 7-6 5-7 6-3, Djere (Ser) - Gaio (Ita) 6-4 6-2. Max Verstappen, vorige week in Bahrein. foto epa Vrouwen, finale WTA-toernooi Miami (VS): Barty (Aus/1) - Andreescu (Can/8) 6-3, 4-0, opg. WTA-Charleston (VS). Eerste ronde. Anisimova (VS/13) - Linette (Pol) 5-7 6-2 6-3. Doi (Jap) - Sjvedova (Kaz) 6-3 6-3, Badosa (Spa) - Gratsjeva (Rus) 3-6 7-5 6 1. Tomljanovic (Aus) - McHale (VS) 6-3 6 0, Dijas (Kaz) - Vichljantseva (Rus) 6-3 6-1, Cornet (Fra) - Pera (VS) 4-6 6-4 6-4. Volleybal Vrouwen. Bekerfinale, in Groningen. Apollo 8 - Laudame Fin.VCN 3-1 (27-25, 25-13, 16-25, 25-19). Bekerfinale mannen. Amysoft Lycurg - Draisma Dynamo afgelast. Drie Dynamo spelers testten positief op corona, waarna de hele ploeg in quarantaine is gegaan. Wielrennen Ronde van het Baskenland. Eerste etappe (13,9 km): 1. Roglic (Slo/Jum) 17.17, 2. McNulty (VS/Emi) +0.02, 3. Vingegaard (Den/Jum) +0.18, 4. Foss (Noo/Jum) +0.24, 5. Pogacar (Slo/Emi) +0.28, 8. Schelling (Ned/Bor) +0.29, 11. Kelderman (Ned/Bor) +0.36. Bram van Bokhoven debuteerde zaterdag als bondcoach bij de vrouwenturners. foto anp 'Ideaal? Nee, dat is dit niet' DEN BOSCH De hockeysters van Den Bosch hebben de eerste edi tie van de Euro Hockey League bij de vrouwen gewonnen. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41