Van Vleuten: niet stijlvol, maar wel heel effectief vandaag' 7 Wapens koers moet hij zijn debuut nog ma ken. Dat kan pas op 3 oktober, de nieuwe datum van de kasseienklas- sieker. Strade Bianche won hij vo rige maand op monumentale wijze. In Milaan-San Remo ('Niet mijn koers') werd hij vijfde. En zondag volgde dus een nederlaag in de Ronde van Vlaanderen. Een verlies dat hij nam een man, maar dat des ondanks keihard aankwam. Terug kijkend op het voorjaar zegt hij dan ook: ,,Je onthoudt altijd de laatste wedstrijd.'' Maar het eerste deel van het weg- seizoen 2021 bracht hem ook een ritzege in de UAE Tour en twee rit ten in Tirreno-Adriatico, met die ene beklijvende solo. Eerder in Kuurne-Brussel-Kuurne gooide hij er ook een monsterontsnapping uit, die toen net voor de finish strandde. ,,Ik heb wel vaak kunnen koersen zoals ik het wil. Ook in deze Ronde van Vlaanderen weer. Ik maak weer lekker koers. Dat geeft me voldoening. Zo bezien ben ik ook tevreden. Als er iemand beter is, dan is er iemand beter.'' Maar nu is het tij d voor de moun tainbike. Hoog tijd. Bijna omvallen bij het beklimmen van de Paterberg, even een reclame bord aantikken, om vervolgens haar balans terug te krijgen en tóch aan te vallen. Annemiek van Vleuten kan het. Haar aanval op de laatste klim van de dag was zondag beslis send. Zo was er na de verloren sprint van Mathieu van der Poel als nog een Nederlands feestje te vie ren in Oudenaarde. Van Vleuten moest lachen toen het naderhand ging over haar de marrage, die verre van stijlvol maar wel dodelijk effectief bleek. ,,Haha, dat is mijn stijl, hè. Mijn trainer zegt ook altijd: het doet pijn aan mijn ogen als je zo aan het afzien bent. Dan komt het uit mijn kleine teen. Maar daar zit dan nog wel wat. Ik ging all-out. Ik was gewoon hele maal naar de tering. Dus ik maakte een klein missertje, maar ik kon het gelukkig goedmaken.'' Vier dagen na haar zege in Dwars door Vlaanderen won Van Vleuten met de Ronde van Vlaanderen haar tweede koers voor haar nieuwe ploeg Movistar. Ze koos mede voor de Spaanse equipe omdat het een plek is waar ze op haar 38ste nog uit haar comfortzone hoopt te komen. Dat lukt voorlopig prima. En het blijft bijzonder: al zoveel gewonnen en nog altijd zó blij met een zege. Tijdens het korte wandelingetje van het podium naar de perszaal belt Van Vleuten twee keer. Met het enthousiasme van iemand die net haar eerste koersje ooit heeft ge wonnen, deelt ze het geluk met haar dierbaren. Detail Terwijl het verre van haar eerste tri omf is. Sterker nog, tien jaar gele den was ze al eens de sterkste in de belangrijkste wedstrijd van Vlaan deren. De finish was toen nog in Meerbeke, niet in Oudenaarde. Ter wijl dat verschil misschien nog maar een detail is. ,,Toen was ik bij wijze van spreken één seconde op televisie'', zegt ze over 2011. ,,Er is in al die jaren zoveel veranderd. Vol gens sommigen gaat het allemaal niet hard genoeg, maar ik ben heel blij met de ontwikkelingen in het vrouwenwielrennen sinds die tijd. Als je ziet hoeveel koersen er nu op tv zijn. We kunnen steeds meer wedstrijden rijden. Parijs-Roubaix komt daar nog bij. Volgens mij moeten we ook tevreden zijn.'' Dat zijn ze bij haar Spaanse ploeg Movistar ook zonder enige twijfel. ,,Toen ik daar tekende zei Sebastian Unzué, de zoon van baas Eusebio: het zou het allermooiste zijn als je de Ronde van Vlaanderen wint. Dus die druk heb ik ook een beetje weggenomen, haha. Ook voor mij persoonlijk staat deze wedstrijd het hoogste op mijn verlanglijstje. Dat ik tien jaar na mijn eerste zege weer kan winnen, maakt het wel extra bijzonder.'' Ze stipt het al: de vrouwen gaan voor het eerst Parijs-Roubaix rij den. Maar niet zoals aanvankelijk gepland volgende week, omdat de Noord-Franse kasseienklassieker vanwege corona is uitgesteld naar begin oktober. ,,Voor mij is dat eigenlijk wel prettig'', zegt Van Vleuten. ,,Nu paste die wedstrijd, hoe mooi ook, niet in mijn ideale schema. In het najaar ga ik hem misschien wél rijden.'' Een race winnen die ze nog nooit heeft gewonnen. Ook op haar 38ste vindt Van Vleuten altijd wel weer nieuwe doelen. PODIUM 152 km in 4.01.11 (VI movist^ J dinsdag 6 april 2021 Annemiek van Vleuten passeert juichend de streep in Oudenaarde: ze heeft het wéér gefikt, tien jaar na haar eerste triomf in de Ronde van Vlaanderen is er nu nummer twee (zie inzetje). fotos hh/reuters Mathieu van der Poel (links) ziet af op de kasseien tijdens de Ronde van Vlaanderen. Naast hem Kasper Asgreen. foto cor vos iemand die naar de meet rijdt met het idee dat het al binnen is. En ik had onderweg al gemerkt hoe sterk Kasper was.'' Maar in zijn laatste en grootste wedstrijd van het voorjaar ha pert een van zijn voornaamste wapens. „Normaal gezien kan ik in een sprint nog wel iets meer, maar vandaag niet. Drie, vier se conden na mijn aanzet liepen de benen volledig vol en kon ik zelfs niet blijven staan tot aan de finish. Het is vrij uniek om je zelf op te volgen in de Ronde. Dat was heel mooi geweest.'' - Daan Hakkenberg Tien jaar na haar eerste zege in de Ronde van Vlaanderen won ze de klassieker een tweede keer. Zelfs voor veelwinnaar An- nemiek van Vleuten was dat speciaal. ,,Bij mijn nieuwe ploeg Movistar wilden ze deze héél graag.'' Daniël Dwarswaard Oudenaarde 2. Brennauer (Dui/Cer) +0.26 3. Brown (Aus/Bke) z.t. 4. Borghini (Ita/Trk) z.t. 5. Vollering (Ned/SDW) z.t. 6. Cavalli (Ita/DFJ z.t. 7. Ludwig (Den/FDJ) +0.28 8. Van der Breggen (Ned/DSW) +0.35 9. Reusser (Zwi/Alé) +0.51 10. Faulkner (VS/Tib) +0.55 1. Van Vleuten (Ned/Mov, foto) RONDEVAN VLAANDEREN VS**

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39