Eva Vroegop promoveert op herinneringen aan vakantie Vermiste man blijkt verdachte vernieling 2 WENDY WAGENMAKERS APRIL DOET WAT HIJ WIL Column Tevreden keek ik in mijn ach teruitkijkspiegel. Drie smik kelende kabouters zag ik, in tens gelukkig met hun slappe friet, kipnuggets die ze toch niet lust ten, natte appelpartjes en een speeltje dat over een week zomaar ineens zou verdwijnen. Gelukzalig slurpte de jongste haar milkshake leeg, uitademend in een langge rekte aaaaah. tijdrovende verbouwing, dus het was niet de eerste keer dat ik mijn schuldgevoel afkocht bij de McDrive. Het riedeltje bij de praat paal ('Goedenavond, mag ik uw bestelling alstublieft?' - 'Dank u wel, u kunt doorrijden naar het eerste loket') kan ik inmiddels dromen. En gezien de files die nog net niet tot Abeele reiken, ben ik niet de enige. zo'n beetje uit mijn slaapkamer raam zien, maar ik kwam er nooit. Met gezondheid, laat staan voed zaamheid, had dat echter niets te maken. Mijn moeder, die van jongs af aan zag wat er gebeurt als je van alles te veel neemt, ontwik kelde een vurige aversie tegen eten, en dus koken, en bracht mij groot met magnetronmaaltijden. Van die plastic bakken met inprik- folie en een inhoud die altijd het zelfde smaakte, of je nou lasagne had, of bami of hachee. En, als ik geluk had, pannenkoeken, van die vacuüm verpakte. Aan mijn moe der zag ik wat er gebeurt als je van alles te weinig neemt, dus ik at het met liefde en keek meewarig naar haar bordje, met wat door mijn va der avond aan avond 'konijnen- voer' werd genoemd. Later, toen het te laat was, zou hij zeggen nog nooit van anorexia te hebben ge hoord. DE STELLING Vandaag: Ik wil nieuwe Tweede Kamerverkiezingen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Man overleden na ongeluk Koos Konijn krijgt een make-over SLUISKIL Mobiel toilet in brand gestoken Zelf denkt ze met veel nostalgie te rug aan haar vakanties in Cadzand- Bad. „Onze familie had daar een vakantiehuis. Als meisj e bracht ik hele zo mers door aan het strand. Ik was toerist in s eigen provincie. Toen ik S op het Buys Ballot Col- mg I "v lege in Goes een profiel- h werkstuk moest maken, ging het over toerisme. Daar is mijn fascinatie begonnen." Helikopterview Nu heeft Eva, die geboren werd in Yerseke en opgroeide in Goes, een proefschrift geschreven over toe risme. Het is nog niet gepubliceerd, benadrukt ze. Ze wil er eerst nog wat laatste opmerkingen van de jury in verwerken. De promotie vond plaats in het Zwitserse Lu gano. Daar kwam ze terecht na be stuurskunde te hebben gestudeerd in Tilburg met een semester toeris- mevakken in het Nieuw-Zeelandse Wellington. „Toerisme is hier in Lugano een onderdeel van de facul teit economie en communicatie. De opleiding is heel divers. Het gaat over de vrijetijdseconomie, over cultureel erfgoed en toerisme, over duurzaam toerisme, over e-tourism met het gebruik van sociale media. Je krijgt hier een helikopterview van het toerisme." Met haar proefschrift is ze de diepte in gegaan. De titel is: What remainsfrom holidays? Willingness to pay, post-trip emotions, and revisit in tention. ,,Ik ben benieuwd hoe va kanties het welzijn kunnen verbe teren. In advertenties benadrukken aanbieders dat vakanties niet alleen plezierig moeten zijn, maar vooral ook gedenkwaardig. Ik heb onder zocht of mensen daar extra voor willen betalen, welke emoties va kanties die ze gehad hebben bij hen oproepen en of ze weer terug wil den naar dezelfde bestemming." Vroegop ondervroeg daarvoor duizend Duits- en Franssprekende Zwitsers over hun spontane vakan tieherinneringen. Terwijl ze aan het schrijven was, brak de corona crisis uit. Die belet mensen om op vakantie te gaan. „Ik kon dat niet meer in mijn on derzoek betrekken, maar ik ben heel benieuwd ;y hoe onze vakantieherin neringen ons door deze tijd heen helpen. In mijn onderzoek zag ik dat vrijwel We kijken met een roze bril op onze vakanties terug -Eva Vroegop niemand slechte herinneringen ophaalde. We kijken met een roze bril op onze vakanties terug, we vinden het fijn om aan de leuke dingen terug te denken." Terug naar Zeeland Inmiddels is Eva volop aan het sol liciteren naar een baan waarin ze haar fascinatie voor toerisme kan koppelen aan onderzoek en onder wijs. „Uiteindelijk zou ik graag te rug gaan naar Zeeland. Ik kom er nog steeds graag. Ik ben gek op ki- tesurfen en golfsurfen. Toch denk ik dat mijn volgende stap niet naar Zeeland voert. Maar op de lange ter mijn graag." De hulpdiensten kregen rond 10.00 uur een melding binnen dat er een persoon te water zou zijn geraakt. Hierop werd een burgernetactie opgestart. De man zou aan de Goes- sepolderstraat de achterruit van een auto hebben vernield waarna hij in het water was gesprongen en naar de overkant was gezwommen. Een boot van Rijkswaterstaat zocht een deel van het Kanaal van Gent naar Terneuzen af. Ook een helikopter van de politie is opge roepen om de zoektocht te onder steunen. De helikopter vond de man uiteindelijk terug. De man is in de ambulance ver zorgd en naar het ziekenhuis ge bracht. De politie is een onderzoek begonnen naar de gebeurtenissen rondom het kanaal. Door de zoektocht heeft het scheepvaartverkeer door het Ka naal van Gent naar Terneuzen enige tijd stilgelegen. Het was niet de eerste keer dat ik mijn schuldgevoel afkocht bij de McDrive ging werken in een café waar ik leerde dat niet alle groenten uit blik komen en kreeg een schoon familie die meer tijd doorbrengt in de keuken dan aan tafel. Eten is feest geworden, elke dag weer. En anno 2021 zijn die feesten het grootst op de achterbank. dinsdag 6 april 2021 McDonald's We zitten thuis midden in een Als kind kon ik de grote gele M Reageer op pzc.nl Weekeinde: Ook ik sleep co ronakilo's mee 2628 stemmen S OCHTENDS VERLEIDDE VERDACHTE ONS NOS DOODLEUK TOT EEN ZONNISE B..B..BLOESEMWANDELINS KAPELLE Een 20-jarige man is gis terochtend overleden nadat hij met zijn bestel bus de sloot in was gere den op de Kreekweg in Kapelle. Het ongeluk ge beurde rond 07.00 uur. De bestelbus reed door onbekende oorzaak van het talud af en belandde ondersteboven in de sloot. De bestuurder raakte daarbij bekneld. Ambulancepersoneel ontfermde zich over de automobilist. Omdat zijn verwondingen dusdanig ernstig bleken is hij zo snel mogelijk naar het ziekenhuis vervoerd. De man overleed in het zie kenhuis alsnog aan zijn verwondingen. GOES Koos Konijn ziet er sinds vrijdag anders uit. De mascotte van Roompot heeft een make-over ge kregen, met een nieuw gezicht én nieuwe kle ding. Na 25 jaar vond Roompot het tijd om Koos Konijn een moder ner uiterlijk te geven. Het nieuwe bolletje van Koos oogt vriendelijker, zijn kleding moderner. De blauwe tuinbroek heeft plaats gemaakt voor kle ren van deze tijd. De tuin broek blijft wel in zijn gar derobe, maar vanaf nu kan Koos ook kiezen voor wat anders zoals een kerstpak, een pyjama (voor de Koos kinderver halen) of een moderne strand-outfit. Een mobiel toilet is in de nacht van zondag op maandag in brand ge stoken in Sluiskil. De brandstichting werd rond 03.05 uur ge pleegd in de Vergaert- straat. Ter plaatse bleek dat vooral het plastic om hulsel in brand stond. Of het toilet ook chemica liën bevatte die mogelijk in de grond zijn gelekt is vooralsnog niet bekend. De brandweer heeft het vuur snel kunnen blus sen. Daarna konden de brandweerlieden weer naar huis. We gaan op vakantie om te ont spannen, maar volgens psycho logen is ons stressniveau binnen een week na terugkeer weer op het oude peil. Toch kunnen her inneringen aan een geslaagde trip ons veel langer een fijn ge voel geven. De in Goes opge groeide Eva Vroegop studeerde jaren op dit onderwerp en pro moveerde afgelopen week in Zwitserland. Ernst Jan Rozendaal Goes De hulpdiensten zijn gisteren bij Sluiskil een zoektocht begonnen naar een vermiste man. De man zou na het vernielen van een auto in het water zijn gespron gen. De politie vond de man met behulp van een helikopter terug. Tom Kiel Sluiskil Met mij is het goed gekomen. Ik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2