Paasdrukte in Zeeland blijft te overzien Onderwaterlift in Oosterschelde Het idee is al in 1990 geopperd. Wat wil je ook? Bezoekers moeten zich vier uur van tevoren aanmel den en mogen niet met meerdere personen tegelijk de winkel in. Daarmee vervalt de meubelboule vard als Paasuitje. Tuinstra schat dat niet meer dan de helft van de beschikbare reserve ringen is gebruikt. Onder anderen door Amparo Mona uit Middelburg. ,,Het was lekker rustig in de zaak, maar ik hou van mensen dus ik had het liever wat drukker gezien.'' Zeeuwen en toeristen zochten liever stranden, natuurgebieden en fietspaden op. ,,Zondag hebben we 235 fietsen verhuurd, maandag was het vanwege het weer wat minder", zegt eigenaar Han Verwijs van Bi keshop Burgh-Haamstede. „Fietsen is booming. Het is het enige dat mensen nog kunnen doen, naast wandelen.'' Of lekker zandhappen in de maandagstorm aan de kust bij Cad zand, al is het in de gemeente Sluis niet druk geweest, zegt burgemees ter Marga Vermue. ,,Ik heb geen en kel signaal gehoord dat er iets niet goed ging, het bleef overal rustig." Het aantal boekingen was ook ge ring, weet ze. Druktescenario 3 Dat geringe aantal kwam doordat de Belgen wegbleven, denkt haar Veerse collega Rob van der Zwaag. Aan de Walcherse kust waren de vakantiehuisjes goed bezet. Daarom was druktescenario 3 van kracht, wat inhoudt dat in Dom burg, Zoutelande en Veere en bij de toegang tot natuurgebied Oranje zon verkeersregelaars en corona- coaches zijn ingezet. Vanwege het slechte weer waren ze maandag ei genlijk niet nodig, aldus Van der Zwaag, maar een dag eerder wel. Zo heeft J ohn Kuik het niet erva ren. Hij stond zondag als verkeers regelaar bij een hek dat de toegang tot Veere blokkeerde. ,,Ze hadden verwacht dat het hier druk zou worden, omdat de vakantieparken vol zitten, maar waarschijnlijk is het voor velen toch te koud. Ik heb nog aan de gemeente gevraagd: waar zijn al die mensen dan?'' Bij de take away van hotel-restau rant 't Waepen van Veere was het best druk, zegt serveerster Wendy Vasseur, al hoefde ze geen toeristen te manen afstand te houden. Ze wijst naar de openbare banken op de Markt. ,,Daar zitten ze wel hut- jemutje. Terwijl wij ze hier op an derhalve meter afstand kunnen la- Ik ben blij dat we niet als politieman hoefden op te treden ten zitten en de zitplekken kunnen desinfecteren. De gemeente doet dat niet.'' Van der Zwaag geeft haar groot gelijk. ,,Onze handhavers weten echt niet of het familieleden of vreemden zijn die dicht op elkaar zitten. Dat is niet te doen. Wij heb ben twee weken vóór burgemeester Halsema van Amsterdam erover begon al in Den Haag aangekaart dat de terrassen open moeten. In de meivakantie wordt het veel druk ker. Dan is het echt noodzakelijk." Hij complimenteert de dagjes mensen die zo verstandig waren niet samen te klitten. ,,Ik ben blij dat we niet als politieman hoefden op te treden.'' It I dinsdag 6 april 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 'Waar zijn al die mensen dan?' Drukte bij de Bikeshop aan de Burghseweg in Burgh-Haamstede. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Wendy Vasseur bij het bestelloket van 't Waepen van Veere. foto LEX DE MEESTER Zandhappen voor de familie Van Kuijk en hun hond Beer aan het strand van Cadzand. FOTO PETER NICOLAI Waardeloos, zegt Wybren Tuin- stra van meubelzaak Jysk over de toeloop op tweede paasdag. Traditioneel is dat dé dag om een meubelzaak te bezoeken, maar volgens hem is het aantal auto's op de parkeerplaats van de Mortiereboulevard vergelijk baar met een doordeweekse dag in coronatijd. ,,We hebben niet veel te doen." Ernst Jan Rozendaal, Valeska Nastaly en Sophie Stockman Vlissingen -Rob van der Zwaag, burgemeester Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21