Mel liefde gedeeld. Dit gooien we allemaal Derde coronagolf dan gedacht II mogelijk korter Annemiek van Vleuten JOL INMi' O""™™ Trombose-experts willen door met prikken Na tien jaar weer winst in 'Vlaanderens Mooiste' Walcheren Dat is het L&fïk&fZ&van Albert Heijn (&j Dankzij onze paasstollen doneren wij €827.668 aan boodschappenhulp in Nederland, Samen met alle Albert Heijn klanten helpen wij daarmee jaarlijks 100.000 gezinnen. D66 en CDA sluiten Rutte (nog) niet uit Ook na paasweekeinde vol bezinning is het nog k' een chaos P4-5 We zijn in coronatijd meer thuis, dus gebruiken we het toilet ook vaker, met alle gevolgen van dien. Want wat blijkt: het aantal verstoppingen is fors toegenomen. Boosdoeners zijn onder meer plastic handschoenen, condooms en nu ook zelfs mondkapjes. 'Mensen, doe dat alsjeblieft niet', is de oproep van de Zeeuwse rioolbedrijven. De drukte op de intensivecareafde- lingen kan volgens een nieuwe voorspelling half april al zijn piek bereiken. Daarmee zou de derde golf een halve maand eerder op zijn hoogtepunt zijn dan voorspeld. In een briefing aan de Tweede Kamer op 24 maart ging RIVM-baas Jaap van Dissel er nog van uit dat de derde coronagolf tot begin mei zou blijven aanzwellen. Het aantal be zette ic-bedden werd destijds ge raamd op 1300, waarmee de Neder landse ziekenhuizen onder grote druk zouden komen te staan. Een nieuwe prognose, die en kele dagen geleden is opgesteld, gaat uit van een gunstiger scena rio. In het nieuwe model beleeft de derde golf onder de huidige coro namaatregelen al half april zijn hoogtepunt, met een geschat aan tal van 800 door coronapatiënten bezette ic-bedden. Hoewel in de modellen met een grote marge re kening wordt gehouden, zijn de verwachtingen over de derde golf dus flink gunstiger dan anderhalve week geleden. Uitgelekte prognoses Het RIVM wil de uitgelekte prog noses nog niet bevestigen. Er is pas volgende week weer een techni sche briefing aan de Kamer. Vol gens een RIVM-woordvoerder Nadelen van prikstop wegen niet op tegen de kleine kans op ernstige bijwerkingen veranderen de prognoses voortdu rend. Momenteel liggen er 746 co ronapatiënten op de ic. De bezet ting van de intensive cares neemt sinds eind februari toe, en zal vol gens de meest recente RIVM- voorspellingen dus ook nog iets stijgen. Maar 'code zwart', waarbij niet voor alle patiënten een bed beschikbaar is, lijkt dus minder waarschijnlijk te zijn geworden. Ondertussen neemt de druk om snel weer door te gaan prikken met het AstraZeneca-vaccin toe. Vrijdag besloot minister Hugo de Jonge zeker tot en met morgen geen prikken meer van dat vaccin te geven aan mensen onder de 60 jaar. Het besluit kwam nadat er vijf meldingen waren gedaan van ern stige trombose na vaccinatie. Trombose-experts roepen echter op zo snel mogelijk het prikken te hervatten. Volgens hen wegen de nadelen van de prikstop niet op te gen de kleine kans op bijwerkin gen. Er zijn in Nederland tot nu toe zo'n 390.000 prikken met Astra- Zeneca gezet. P7, ZEELAND 2 Nieuwsmedia PkJ- in de wc ZEELAND2 FOTO'S GETTY, SHUTTERSTOCK De derde coronagolf wordt mo gelijk korter en minder hevig dan eerder gevreesd. Dat mel den bronnen rond het OMT. On dertussen neemt de druk om snel door te prikken met het AstraZeneca-vaccin toe. Koen Voskuil Sander van Mersbergen Rotterdam -Trombose-experts SPORT1 EN7 dinsdag 6 april 2021 Wisselend bewolkt met winterse 5°C buien. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1