9 'De redding voor mij als hartpatiënt' 'Ik heb direct een vakantiegevoel' 'Een glas cava in mijn Cubaanse hoekje' ,,Het is natuurlijk een genot om tussen de hoge gebouwen in de binnenstad een stukje natuur te hebben. Mijn appartement op de eerste verdieping is 'slechts' 60 vierkante meter, maar met het dak terras komt er maar liefst 25 meter bij. Ik had vóór corona totaal geen groene vingers, maar sinds vorig voorjaar heb ik de smaak te pakken. Ik heb me verdiept in welke plan ten het goed doen op een winde rige, zonnige plek en bezit nu een paar prachtexemplaren: sneeuw- bol, magnolia, brandende liefde. Ik heb zelfs per pakketpost lieve heersbeestjes besteld tegen de luis maar die vlogen direct weg toen ik de doos openmaakte, haha. Voor mij is dit plekje nu dé redding. Ik ben hartpatiënt, moet me strikt aan de coronaregels houden en zo kan ik gelukkig toch een sapje op het terras drinken.'' ,,Nu de lente aanbreekt zitten we het liefst de hele dag op het terras aan de voorkant van ons huis. Ont bijten, lunchen, avondeten: het is hier altijd heerlijk. Sommigen vra gen zich weleens grappend af wat ik in zo'n uithoek van Nederland te Ik heb direct een vakantie gevoel als ik aan kom rijden Dat er in een achtertuin van een rijtjeshuis zoveel te beleven is zoeken heb, maar echt: de rust en ruimte zijn geweldig. Ik heb direct een vakantiegevoel als ik aan kom rijden en ons witte huis met de lei beuken en lavendelstruiken zie. Ons terras kijkt uit over graanak kers en over de Zeedijk, een popu laire plek voor toeristen. Die staan weleens bewonderend te kijken: wit een mooie tuin. Door corona besef ik des te meer hoe gelukkig we zijn met zo'n geweldige plek. Wij voelen ons hier in elk geval nooit opgesloten." ,,'s Ochtends met een kopje kof fie of 's avonds met een glas cava. Het is altijd prima toeven in het Cubaanse hoekje dat ik achter in mijn tuin heb ingericht. Mensen zijn altijd verbaasd dat er in een achtertuin van een rijtjeshuis zo veel te beleven is. Ik heb poeltjes waar bruine en groene kikkers op af komen, ik heb kunstwer ken, ik heb een klimwandje, een schutting met straatnaam borden. Ik heb zelfs een zelfge bouwde sauna voor twee perso nen, waar binnenkort nog een groot dompelbad bij komt. Daar voor heb ik net een wijnvat van 300 liter gekocht. Dus nee, ik heb in coronatijd niks te klagen. Wat zeker niet betekent dat ik de cafés niet mis. Zodra de horeca open mag, fiets ik naar een hotel hier in de buurt. Dat heeft een prachtig terras met uitzicht op de Oude Maas en het kerkje van Puttershoek.'' zaterdag 3 april 2021 GO TO CAM ILE SCHELSTRAETE O Alex Mekking (43) woont in het centrum van Rotterdam. O Helma Verstraeten (33) woont met man Omar en zoontje Rafael in Nieuwvliet-Bad in Zeeuws- Vlaanderen. - Helma Verstraeten - René Kerkhoven René Kerkhoven (61) woont in Zwijndrecht, Zuid-Holland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9