'Geluk komt je niet aanwaaien' Lekker rustig kijken 'Omdat er zoveel is geschreven over geluk, maar zonder antwoord op de vraag hoe je die kennis dan toepast in je leven. Juist nu, nu mensen misschien onzeker, eenzaam of bang zijn, kan een omslag in den ken helpen.' Werkt dat ook als je bijvoorbeeld je zaak bent kwijtgeraakt? 'Geluk is niet het ontbreken van tegenslag in je leven. Geluk is dat je het vertrou wen hebt dat je de moeilijke dingen BIJPRATEN aankunt en de mooie dingen blijft zien. Dat geldt ook als je het zwaar hebt.' Van welk misverstand moeten we nu echt af? 'Dat geluk je komt aan waaien. Het vergt aandacht en inspanning. Maar het mooie is dat je eigen geluk kunt vergroten, ongeacht waar je vandaan komt of hoeveel geld je op de bank hebt.' Ben jij dan altijd gelukkig? 'Wel meer dan vroeger, toen ik veel piekerde en tig manieren bedacht waarop er van alles fout zou kunnen gaan. Nu kan ik die gedachten ombuigen.' Wie Vaticaanstad wil bezoeken maar wordt tegengehouden door de coronaregels (of de enorme drukte die er normaal gesproken heerst), kan online terecht. In twaalf virtuele tours kun je de diverse Vaticaanse musea bezoeken, veertien kilome ter aan kunstwerken bekij ken en ongestoord genie ten van de Sixtijnse Kapel. museivaticani.va In acht weken naar meer geluk en een lichter leven: met dat doel in gedachten schreef mindfulness- trainer EVA BROBBEL haar Geluksdoeboek. Waarom moest dit boek er komen? Geluksdoeboek verschijnt bij uitgeverij Rubinstein, 19,99. MEZZA 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97