Steeds meer Nederlanders gaan met een camper op vakantie Het kampeerseizoen is geopend en dit jaar is de camper popu lairder dan ooit. Wil je ook zo'n huisje op vier wielen? Een AnwB- expert en een camper bouwer geven tips. Gezinnen Pensionado's Low budget 22 f I I et aanbod is énorm", trapt I Mickel van Erp af. Hij is I1 camperexpert bij de I ANWB en bezitter van een I Peugeot J7 camperbus uit 1979. Zijn advies: begin met de vraag welk bedrag je er voor over hebt. ,,Ter indicatie: voor 7500 euro heb je een oude diesel uit de jaren negentig. Rond de 20.000 euro heb je een groot aanbod van prima tweedehandscampers. Voor een nieuwe camper begint het vanaf zo'n 60.000 euro. Wil je iets op maat of luxe, dan kan het richting de ton lopen.'' Stap twee is bedenken welk soort camper bij je wensen past. Wil je een camper waar je ook met slecht weer comfortabel in zit? Of een wendbaar busje waarmee je vooral buiten leeft? ,,Bij twijfel kun je ze allebei een week huren'', zegt Maarten van Soest. Met zijn bedrijf Tonke ontwikkelt en bouwt hij camperbusjes. Hun gekleurde bus modellen vergelijkt Van Soest met een Zwitsers zakmes: alles schuift en past precies in elkaar. ,,Dan kun je ervaren wat je wel en niet bevalt.'' ZATERDAG 3 APRIL 2021 GO JETTE PELLEMANS Ooit reed Maarten van Soest met zijn vriendin, twee kinderen, twee nichtjes, twee surfplanken én een hond naar Corsica - allemaal in dat ene camper busje. ,,Mijn nichtjes hebben het er nóg over. Het is dolle pret met elkaar in zo'n busje.'' Hij wil maar zeggen: als gezin hoef je echt geen giga-camper aan te schaffen om met z'n allen weg te kunnen. In een bus slapen de kinderen in het hefdak en de ouders op de slaapbank. „Natuurlijk kun je ook nog een tentje meenemen, voor als de pubers willen uitslapen.'' Van Erp van de ANWB tipt om bij de aan schaf van een familiecamper te checken of er verschil is tussen het aantal slaap plaatsen en de gecertificeerde zitplaat sen. ,,Soms zijn er zes slaapplekken, maar slechts vier zitplekken met een gor del.'' Ook is het totale gewicht van de camper van belang. ,,Met een standaard rijbewijs B mag je in een voertuig rijden tot 3500 kilo. Een solide camper weegt leeg zomaar al 3000 kilo. Als daar een gezin met bagage in moet, wordt het krap en heb je misschien toch een rijbe wijs C1 nodig, waarmee je voertuigen tot 7500 kilo mag rijden.'' Dé doelgroep waar de camper zo'n beetje voor is uitgevonden: de pensio nado's. Aanbod is er genoeg, zegt Van Erp. ,,Het Duitse Hymer zou ik de Mer cedes onder de campers willen noemen. Zij hebben de integraalcamper bedacht: het model waar het rijgedeelte meteen overloopt in het woongedeelte. Daar kie zen veel senioren voor omdat je er com fortabel in kunt staan en het niet zo log rijdt als de vroegere alkoofcamper, met zo'n bult bovenop.'' Naast Hymer zijn vol gens Van Erp ook Bürstner, Dethleffs, Knaus, LMC, Hobby en Eura Mobil degelijke merken. Verder is het handig om als pensionado na te denken welke indeling van de cam per je voorkeur heeft. Van Erp: ,,Zo zijn twee losse bedden soms comfortabeler omdat je dan niet over elkaar heen hoeft te klauteren als je 's nachts naar de wc moet.'' Veel Nederlandse zestigplussers nemen bovendien graag een (elektri sche) fiets mee. ,,Denk dus aan een grote stouwruimte of fietsenrek." Met een camper ben je van niemand afhankelijk en dat geeft in coronatijd een veilig gevoel. Vol gens branchevereniging Kampeer Caravan Industrie breken de verkoop cijfers dit jaar opnieuw een record. FOTO GETTY IMAGES Is een camper ook weggelegd voor wie niet tienduizenden euro's op de bank heeft staan? Ja, op Marktplaats is genoeg betaalbaars te vinden, maar dan moet je wel genoegen nemen met wat nadelen. Van Soest: ,,Het probleem is dat die oude campers bijna altijd diesels zijn: daar mag in je veel landen de stad niet meer mee in.'' Ook moet je met zo'n ouder exemplaar handig zijn met auto's. ,,Als je in paniek raakt als-ie een keer niet start, zou ik er niet aan beginnen.'' Wil je het toch? Dan zou Van Soest tippen om te speuren naar een T3 of T4 Volkswagen camperbusje. ,,Die zijn wei nig roestgevoelig, alle onderdelen zijn ver krijgbaar en de bus is waardevast. Als je er nu een koopt voor 10.000 euro, is de kans groot dat je 'm over een tijdje voor een nog hoger bedrag kunt verkopen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 74