Saskia Noort Wie wordt er niet zuur van Zo doen zij dat Weekendje naar de camping zit er voor Duitsers niet in VEEL GEDEELD Oosterbuur kan alleen trip naar ons land maken door ongehoorzaam te zijn 12 Bekroonde popart Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. et nieuwe normaal in de parken en op de pleinen van de steden is festivalletje spelen. Dagelijks verzamelen duizenden jonge ren zich, bepakt met bluetoothboxen en plastic tassen vol drank en vreten, om zich al walsend over zojuist aangeplante bloeme tjes te laven aan lachgas. De drugsdiarree doen ze in de bosjes, de drankkotsjes net naast de broedende eenden. Gesloten hekken houden ze niet tegen, de bronstige kinderen, met gevaar voor eigen leven hijsen ze zich in de spijlen, voortgedreven door verveling en hormonen. Op zondag wordt het nog gezelliger, dan stromen de wappies uit de treinen, oprukkend naar het Museumplein om zich daar voor te doen als arts of veteraan en een middagje nepnieuws en complottheorieën te ver spreiden. Hopelijk komt de ME dan ook, om te bewijzen dat hun het zwij gen wordt opgelegd, en de media, voor de broodnodige aandacht. Alles bij elkaar krijg je in de stad zo onderhand het gevoel te leven in een dystopi- sche apocalyps, waarin het heel normaal is dat je je eigen straat niet in mag omdat deze is uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied, er de hele dag door helikopters boven je hoofd vliegen, sirenes te horen zijn, ME-wagens af en aan rijden en er een berg losgeslagen pubers staat te dreunen en te sissen in een bed van Albert Heijntassen en pizzadozen. Al eerder schreef ik dat de geest uit de fles is, en mijn geweeklaag over de schijt van jongeren aan corona en de bijbehorende lockdown heeft me de geuzentitel Zure Opoe opgeleverd. En terecht. Ik ben ook zuur, net zo zuur als de van woede kokende feest vierders, de koffiedrinkende wappies, de journalisten mishandelende kerkgangers, de journalisten zelf. Dag in dag uit zien we het geminkukel van Hugo de Jonge en An- dré Rouvoet van de GGD, zien we lege vaccinatiestraten, horen we Rutte liegen, nadat hij eerst de kans op miljoenen vac cins heeft laten lopen, en blijken overtol lige vaccins te zijn weggegooid. Zieken huizen stromen weer vol, mensen gaan dood, anderen failliet, de stip aan de hori zon wordt alleen maar kleiner en het enige wat ons uit deze shitstorm kan helpen, namelijk vaccineren, vacci neren, vaccineren, is niet alleen hemeltergend slecht georganiseerd, maar ook stuitend arrogant. Hulp van de ziekenhuizen en de huisartsen wordt geweigerd, nood kreten van specialisten worden niet gehoord. Nederland en Europa zijn de risee van de wereld. Jammer jongens, de maatregelen worden nogmaals voor onbepaalde tijd verlengd. Want meer dan weer een nieuw verbod in voeren, kunnen we niet. We zien politici die zelf lak hebben aan regels en dringende adviezen. Die doodleuk net getest de Tweede Kamer inwande len na in aanraking met een coronalijer te zijn geweest. Of positief en al bij hun chauffeur in de auto stappen. Wie wordt er nou niet zuur van der gelijk wanbeleid? Het is bijna knap om het draagvlak onder de bevolking in zo'n korte tijd volledig af te breken. Ware ik jong, dan stond ik ook in het park, met mijn vuist in de lucht, me de vergetelheid in te zuipen, in plaats van te luisteren naar de vierdegollvoorspellingen van Jaap van Dis sel. Laat het ophouden. Ga 24/7 vaccineren in plaats van formeren. Veel Duitsers kijken dit weekend jaloers naar Nederland. Ze zouden ook graag de corona- sleur ontvluchten op een camping of in een vakantiehuisje of hotel aan de kust, volgens booking.com dé paastrend onder Nederlanders. Een Beherbergungsverbot verhindert zo'n uitstapje in Duitsland. CASPAR NABER BERLIJN Sinds 2 november geldt voor alle toeristische reizen in de Bondsrepubliek een over nachtingsverbod, als onder deel van de lockdown. Duit sers mogen er wel op uit trekken, maar niet blijven slapen. Ook niet op cam pings of kampeerwagen- plekken. Nederland lijkt de ideale alternatieve paasbe- stemming, maar Duitse rei zigers moeten dan wel hun gezagsgetrouwheid over boord gooien. Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken be stempelt Nederland als risi cogebied en ontraadt alle niet-noodzakelijke reizen ernaartoe. Dat is weliswaar geen reisverbod, maar de waarschuwing is er niet voor niets. 'Het aantal nieuwe besmettingen per 100.000 inwoners in een week bedraagt momenteel 312,6. Dat is ruim twee keer zo hoog als in Duitsland (132,3, red.)', waarschuwt de Duitse ANWB (Adac). Het is niet de enige waar schuwing. 'Een negatieve PCR-test niet ouder dan 24 uur is vereist bij binnen komst per vliegtuig, schip, bus of trein, maar reizigers per auto kunnen ook zon der. Na aankomst geldt vol gens de website van de Ne derlandse overheid een quarantaineverplichting van tien dagen, ook in een vakantieverblijf. De quaran taine eindigt op zijn vroegst na vijf dagen bij een nega tief testresultaat.' Sluwerds die per auto ko men en denken zo'n qua rantaine te kunnen voorko men met een Duitse nega tieve test, komen bedrogen uit. 'Zo'n test heft de qua rantaineplicht niet op', staat op de site van het ministerie van VWS. Er zijn ongetwij feld Duitse paastoeristen die zo'n quarantaine op de koop toenemen, maar het vooruitzicht is toch weinig aanlokkelijk. Vooral ook omdat Neder- land-gangers bij terugkeer in Duitsland opnieuw een quarantaine van vijf of tien dagen wacht. Bovendien moeten ze binnen 48 uur bewijzen dat ze bij binnen komst niet besmet waren. Kortom: coronastress in plaats van vakantie. Twee zeefdrukken van de Amerikaanse kunstenaar Andy Warhol (1928-1987) worden getoond bij veilinghuis Christie's in Londen. Het zijn de werken Queen Elizabeth II, uit de serie Reigning Queens, uit 1985. Hierin portretteerde Warhol zestien koninginnen die destijds staatshoofd waren, onder wie koningin Beatrix. foto reuters - -- ZATERDAG 3 APRIL 2021 GO jiwiV T"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 64