'O 9 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Annemarie Zevenbergen, foto Dirk-Jan Gjeltema Cees Ooteman (70) pensionado, maar doet nog wel wat in transport f ik een ouwe hippie ben? Och, ik had vroeger wel lang haar en een baard. Een vriendinnetje van mijn dochter zag ooit een tekening van mij uit die tijd, gemaakt in Londen, en vroeg toen 'wie is dat? Jezus'? Mijn haar is nu wel wat korter.' ,,Ik ben met mijn vrouw naar de week markt gefietst. Voor wat kruiden en groentenzaden voor onze moestuin. We wonen in Gapinge en daar hebben we veel grond bij ons huis. We verbouwen aardappelen, uien, groenten en kruiden. Lange tijd liepen daar ook best veel bees ten rond. Nu zijn er nog kippen, eenden en pony Esther. Wel een grappige naam, want Esther is een mannetje. Hij stond in een stal met het naambordje Esther op de manege waar mijn jongste dochter reed. Dus hebben we die naam maar aangehou den.'' Iets makkelijks ,,Ik heb lang een transportbedrijf gehad. Maar ik ben nu zeventig en de stress rondom een eigen bedrijf werd me te veel. Ik doe nog wel wat in transport en rijd af en toe. Vanavond bijvoorbeeld. Dus moet ik nog even iets makkelijks te eten regelen om mee te nemen. Ik denk dat we wat Indisch meenemen." ,,We leven lekker in Gapinge. Rustig en vrij. Met veel ruimte. Fijn voor onze twee kleinkinderen ook. Joke geeft ze op vrij dag een soort tekenles. Gewoon omdat ze dat leuk vindt. Op zondag zijn de klein kinderen er ook. We hebben lang in Mid delburg op de Dam gewoond. Daar stond mijn trekker ook altijd geparkeerd. Maar ik kreeg wat gedoe omdat bewoners die te hoog vonden." ,,We zijn heel veel buiten. Hier zijn we gelukkig. Ik ben denk ik wel een levensge nieter. Da's nu ook makkelijker. Ik doe wat ik fijn vind. Samen met Joke. Prima toch?" zaterdag 3 april 2021 GO VAN DE STRAAT k doe wat ik fi n vind. Samen met Joke Locatie: Markt, Middelburg Tijdstip: 12.00 uur e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41