25 om straks toch weer een seizoenkaart aan te schaffen Band Ronaldo brengt veel op Blessure Lang 'is vervelend' De Vrij sluit aan na corona FLITSEN Hele organisatie tegen het licht Bij Feyenoord vonden medewer kers vaak wel iets van elkaar, maar zélf deden ze in hun eigen optiek weinig verkeerd. Op initiatief van Arnesen werd het bedrijf Sport- sology gevraagd om eens te kijken of de club het echt zo goed voor el kaar heeft. Waar liggen de sterktes en waar juist de punten die moeten worden verbeterd? En hebben mensen wel de juiste vaardigheden om op een bepaalde positie in de club te zitten? ,,Antwoord op de vraag: doen we het wel goed?'', al dus Arnesen. De vraag waarom de club zo wei nig echte klappers maakt op de transfermarkt, is een precaire. ,,Daar verbaas ik me wel over'', zei Arnesen tegen Feyenoord TV. Zijn uitleg: de club speelt zelden in de Champions League of in de knock- outfase van de Europa League. „Daar zien de grote clubs: oké, die speler kan het niveau aan. Dat is het pro bleem van Feyen oord." Arnesen verwacht dat Sportsology drie jaar lang zal aangeven waar het organisa torisch aan schort bij Feyen oord. En hoe de orga nisatiestruc tuur aangepakt kan worden. Blik over de grenzen Van technisch directeur Martin van Geel werd vaak gezegd dat hij Chinees eten al spannend vond, laat staan serieus scouten over de grens. Al kwam onder zijn leiding natuurlijk wel Luis Sinisterra uit Colombia binnen. Arnesen haalde al snel jeugdspelers uit Noorwegen en Portugal. ,,Omdat het niveau van de eigen jeugd dan sneller omhoog gaat'', zegt hij. Jonge spelers die waarde op het veld moeten creëren, het is nood zaak volgens de Deen. Christian Conteh werd uit Duitsland gehaald, Aliou Balde uit Senegal. De eerste liet nog helemaal niets zien, de tweede lijkt op basis van zijn eerste optredens wel een schot in de roos. ,,Deze club heeft lang niet veel in het buitenland gedaan. Nu wel. We moeten talenten binnenhalen." En dan is een creatief scoutings- apparaat belangrijk. Arnesen heeft nog maar één scout in dienst, zijn landgenoot Bjarne Hansen. Michel Beukers, Mika Lipponen en Steven Aptroot zijn vertrokken. Zeven tot acht scouts wil Arne sen straks weer hebben. Dat moet voorkomen dat een speler als Sam Beukema van Go Ahead Eagles nee zegt tegen Feyenoord en bij AZ te kent, zoals deze week gebeurde. Als het aan de technisch directeur ligt, is AZ in de toekomst kansloos als de Rotterdammers zich voor een spe ler melden. Zijn nauwe band met makelaars, die moeten helpen met het binnen halen en het transfereren van spe lers, blijft zeker een belangrijke fac tor. Sterker nog, het is een speer punt. Meer strategisch denken De KNVB lag ooit een paar keer op de knieën met de vraag of Feyen- oord met het tweede elftal wilde toetreden tot de voetbalpiramide. De club gooide de deur keer op keer keihard dicht. Toen recent vanuit Zeist het verzoek kwam om Feyen- oord toe te laten treden tot de ere divisie voor vrouwen, hapten de Rotterdammers meteen toe. Al was het feit dat externe partijen de kos ten op zich nemen, daarin door slaggevend. Een ja tegen de KNVB, Arnesen weet dat zo'n bereidwillige hou ding deuren kan openen. Misschien komt er in de toekomst wat meer schot in de pogingen van de club om Jong Feyenoord alsnog op een hoger niveau te laten spelen. En heeft Zeist straks opeens wel een opening voor de Rotterdammers in de Keuken Kampioen Divisie. Zoals hij ook opeens ging samen werken met FC Volendam om Francesco Antonucci binnen te kunnen halen. Deze week nog werd amateurclub Spartaan'20 gepresen teerd als partner van Feyenoord. Dat lijkt niets bijzonders. Maar Spartaan'20 heeft een waslijst aan spelers opgeleid die later het be taald voetbal haalden. De Rotterdamse amateurclub was partner van Sparta. En Sparta is officieel partner van Ajax. Indirect had Ajax dus een stevige voet tus sen de deur in de achtertuin van Feyenoord. Dat moest veranderen, want de Academy van Feyenoord moet top zijn. Dan zijn dit simpel weg noodzakelijke stappen. Maar Frank Arnesen is wel de eerste in tijden die dergelijke stappen ook daadwerkelijk allemaal zet. zaterdag 3 april 2021 PC moet hoop bieden Een door Cristiano Ro naldo uit onvrede over arbi ter Danny Makkelie wegge gooide aanvoerdersband heeft liefst 64.000 euro voor de behandeling van een ziek kind opgeleverd. Een anonieme koper heeft dat bedrag neergeteld. De aanvoerder van Portugal smeet de band in het duel met Servië weg omdat een goal in de blessuretijd niet werd goedgekeurd. Club Brugge-trainer Phi lippe Clement vindt de blessure die Noa Lang op het EK met Jong Oranje opliep na een botsing met Teun Koopmeiners 'verve lend'. „Maar het is geen kwestie van maanden, wat werd gevreesd'', zei de coach. ,,Hij had een zware bloeduitstorting in zijn knie. Het is lastig te beoordelen hoe lang dat duurt.'' Jürgen Klopp gaat Virgil van Dijk niet verbieden om naar het EK te gaan, mocht hij op tijd fit zijn. ,,Als hij er klaar voor is, dan is hij er klaar voor. Ik verwacht niet dat hij dit seizoen nog voor ons in actie komt. Wat hij daarna doet is niet direct aan mij'', aldus de coach van Liverpool gisteren tij dens een persconferentie. Andrea Pirlo, de trainer van Juventus, heeft Paulo Dybala, Arthur Melo en Weston McKennie buiten de selectie voor de stads derby met Torino gehou den. Het trio overtrad de coronaregels door naar een feestje te gaan. Stefan de Vrij kan van daag in principe meedoen bij Internazionale tegen Bo logna. De verdediger testte eerder deze week negatief op corona. De Colombiaanse oud-in ternational Fredy Guari'n (34) is door de politie in zijn vaderland gearresteerd op verdenking van geweld in huiselijke kring. Guarin verzette zich tegen zijn aanhouding. De Senegalees Aliou Balde (18) maakte twee weken geleden zijn debuut. foto anp M De jeugd moet zich nóg beter kunnen ontwikkelen. foto maarten de pater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25