AZ heeft vertrouwen in Jansen Wereldtop bij Dutch Masters Albert Park wordt sneller Beleid van technisch directeur kan Feyenoord-fans overhalen Feyenoord kampt met tweede coronauitbraak 24 Bij Feyenoord gaat het roer om. De club moet veranderen om nog te kunnen aanhaken bij eerst PSV en later ook Ajax. Technisch directeur Frank Arnesen zet de trein in beweging. Zijn invloed aan de hand van vijf punten. ,,Je kan wel zeggen dat er nu een droom uitkomt", zo zei Jan sen gistermiddag. ,,AZ speelt op een hoog niveau en dit is een goede organisatie met een dui delijke visie hoe spelers ontwik keld kunnen worden. Geweldig om daar leiding aan te geven." Afgelopen week werd met Sam Beukema (Go Ahead) een eerste aanwinst gepresenteerd. Met hem voerde Jansen al een gesprek. ,,Max Huiberts (td, red.) zal er alles aan doen om ook vol gend seizoen een goede selectie bij elkaar te krijgen. Eentje waar mee we de doelstellingen weer willen halen. Die blijven het zelfde: de top 4 halen en Euro pees voetbal." Behalve Guerdat en Fuchs zijn ook Daniel Deusser uit Duits land en de Zweed Peder Fredric- son van de partij in de Brabant hallen. Deusser is de mondiale nummer 3, Fredricson staat vierde op de mondiale ranglijst. Ook de Nederlanders Harrie Smolders en Jeroen Dubbeldam hebben hun deelname toege zegd. De organisatie maakt op korte termijn het hele deelne mersveld bekend voor het eve nement dat, zonder publiek, van 23 tot en met 25 april plaatsvindt. MELBOURNE Het Formule 1- circuit in Melbourne ondergaat de komende tijd een grondige renovatie. In totaal worden ze ven bochten gewijzigd, waarbij twee bochten helemaal verdwij nen uit de lay-out van Albert Park. Het doel is meer inhaalmo- gelijkheden te creëren en een hogere snelheid. De rondetijd zal vermoedelijk vijf seconden sneller zijn en de gemiddelde snelheid gaat onge veer vijftien kilometer per uur omhoog, meldt de Formule 1 op zijn website. De renovatie moet afgerond zijn voor de Grote Prijs van Australië, die dit jaar op 21 november is gepland. Feyenoord moet morgen winnen van Fortuna Sittard om de kans op een ticket voor Europees voetbal - zonder het spelen van play-offs - levend te houden. Maar veel sup porters kijken al reikhalzend uit naar komend seizoen. De verander- agenda van technisch directeur Frank Arnesen geeft hoop. De hand van de 64-jarige Deen wordt zicht baar. Zijn beleid moet fans straks het vertrouwen geven toch weer een seizoenkaart aan te schaffen Ander type trainer Daar zat Frank Arnesen dan. Recht tegenover Arne Slot. De trainer van AZ had bij mensen van Feyenoord bewust laten vallen dat hij niet ging bijtekenen in Alkmaar. Arnesen vuurde zijn gebruikelijke zeventien 'vaste vragen' af op de 42-jarige Slot. ,,Hoe wil je voetballen, hoe train je, waarom wil je naar Feyenoord?'', somt Arnesen op. ,,Na die vragen heb ik een mooi beeld van hoe een trainer is. Arne kwam heel goed over.'' De technisch directeur voelde al langer dat Feyenoord aan iets nieuws toe was. Een frisse aanpak, een andere manier van voetballen. En met een trainer die nou eens niet naar voren was geschoven om dat hij jarenlang in de Kuip had ge speeld. Of omdat de functie hem min of meer was beloofd. Of omdat het iemand was die het geliefde imago van 'mouwen opstropen' tot in de vezels uitstraalde. Er moest maar eens worden gebroken met het traditionele beleid. ,,Slot laat zijn ploegen modern voetbal spelen'', zegt Arnesen. ,,Do- minant voetbal, met veel snelheid en positiewisselingen. We hebben allemaal AZ gezien, hoe ze daar voetballen.'' Dat hij daarmee de wens van commissaris met de tech nische portefeuille Sjaak Troost, die Dirk Kuyt aan het roer wilde, van tafel moest vegen, was voor hem een bijkomstigheid. Met Slot slaat Feyenoord een nieuwe weg in. De keuze heeft zelfs iets revolutionairs. Renovatie van opleiding In augustus van dit jaar zat Arnesen in de zon op een terras in Rottach- Egern. Hij beantwoordde vragen over de jeugdopleiding van de club. Daar was intern en extern al lange tijd veel kritiek op, maar de reactie van Feyenoord was altijd: onzin, onterecht, het liep prima. Arnesen hield zich in Duitsland op de vlakte. ,,Ik wijs niet met de vinger'', zei hij. Maar intern maakte hij al snel duidelijk dat de jeugdop leiding vooruit moest. ,,Onze Aca demy moet echt ijzersterk zijn. Op Varkenoord moeten wij ervoor zor gen dat spelers zich écht goed kun nen ontwikkelen.'' De speelwijze van Slot moet straks ook bij de jeugd worden geïmplementeerd. De opmerkin gen op Varkenoord dat het 'zeker weer heel anders moet als Slot on verhoopt snel verdwijnt bij de club', waren voorspelbaar. Een interne machtsstrijd op Var kenoord, daar moest hij vanaf. Ar- nesen maakte een duidelijke keuze. Hoofd opleidingen Stanley Brard moest het veld ruimen en de twee trainers die volgens Brard moesten sneuvelen, mochten juist blijven. De vraag 'Wat hadden we zelf meer kunnen doen?' moet voortaan worden beantwoord als een jeugd speler vertrekt bij Feyenoord. In plaats van selectieve verontwaardi ging of publiekelijk natrappen, zo als jeugdtrainer Melvin Boel ooit deed bij Steven van der Sloot, toen de jeugdinternational voor Ajax koos. Bovendien wil Arnesen kijken of Feyenoord wel op de juiste jeugd spelers jaagt. Zoals hij dat eerder bij Chelsea deed. Die club maakte een ommezwaai in het type spelers dat werd gelokt. ,,We hadden bij Chel sea eerst zes spelers van de zestig die jeugdinternational waren'', zei hij afgelopen zomer in deze krant. ,,Later hadden we maar zes spelers van 15 tot 20 jaar die géén interna tional waren." VIJF SPELERS IN QUARANTAINE zaterdag 3 april 2021 PC ALKMAAR AZ gaat ook na dit seizoen door met trainer Pas cal Jansen. De club maakte gis teren bekend dat het contract met de huidige oefenmeester wordt verlengd tot 2023. Jansen moet straks vorm gaan geven aan het nieuwe AZ. DEN BOSCH De hele wereld top maakt eind deze maand zijn opwachting op het paar densportevenement Dutch Masters in Den Bosch. De Zwitsers Steve Guerdat en Mar tin Fuchs, de nummers 1 en 2 van de wereld, hebben hun deel name toegezegd. Hand van Arnesen Frank Arnesen, technisch directeur van Feyenoord. Mikos Gouka Rotterdam MIS GEEN GOAL VAN Feyenoord - Fortuna S. Ga naar de app of de website van deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. Met Arne Slot slaat Feyenoord straks een nieuwe weg in. foto anp ROTTERDAM Tegenslag voor Feyenoord-trainer Dick Advo caat in aanloop naar de wed strijd tegen Fortuna Sittard: een basisspeler van de Rotterdam mers heeft corona, drie ploeg genoten zijn in nauw contact geweest met hem en worden uit voorzorg aan de kant gehouden. Feyenoord liet gisteren alle spe lers en de technische staf nog maals testen. Daaruit kwam nóg een bevestigd coronageval naar voren. De betreffende spelers lie pen de besmetting op tijdens de twee vrije dagen vorige week. Het is niet een van de internatio nals; zij waren niet bij de club. Nicolai J0rgensen: wederom geblesseerd. foto pim ras Naast de vijf gevallen kon er ook weer een streep door de naam van Nicolai J0rgensen. De Deen liep opnieuw een blessure op, dit maal een enkelkwetsuur die een bezoek aan het Erasmus MC noodzakelijk maakte. De spits is er voorlopig weer niet bij. Advo caat, die de namen van de spe lers die ontbreken vanwege co rona om privacyredenen niet kon noemen, wilde ook niet zeggen wie er tegen Fortuna Sittard keept. Dat lijkt Justin Bijlow te worden, maar de trainer wacht ui teraard op de testuitslagen. Nick Marsman kan een contract tekenen bij Inter Miami in de MLS. De doelman, die ook een aanbod van Feyenoord kreeg om langer in de Kuip te blijven, heeft volgens zijn zaakwaarnemer Michael Jan sen nog niet getekend in Amerika. ,,Maar hij ziet het avontuur zitten.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24