JOL Vandaag bij deze krant Ronde van Vlaanderen Ruttes woord is wet in de VVD Aantal mensen met hardnekkige coronaverschijnselen groeit Van der Poel is allesbepalend in het peloton P26 Zonder gêne, o zo flexibel en ..onmisbaar? L 4 tCSU Met Pasen puilen de kerken normaliter uit. Maar schouder aan schouder in de kerkbanken gaat niet in coronatijd. Maximaal dertig mensen mogen er komen. De Pater Damiaanparochie houdt zich aan die richtlijn, waardoor de kerk in Goes tijdens paasvieringen bijna leeg is. zeeland 2 Het volgen gebeurt door de mensen na hun positieve test een jaar lang vragenlijsten te laten invullen. Ge vraagd wordt of ze klachten hebben en hoe ze hun kwaliteit van leven ervaren. Een controlegroep van mensen die geen corona heeft ge- had en dezelfde vragen beant woordt, is ook onderdeel van de studie. Onderzoekers in Groot-Brittan- nië concludeerden donderdag dat 13,7 procent van de besmette Brit ten langer dan drie maanden symp tomen houdt. De resultaten wer den naar buiten gebracht door The Office for National Statistics, het Engelse Centraal Bureau voor de Statistiek. Ook in Nederland groeit het aan tal mensen dat bij de huisarts aan klopt voor hulp. Twee maanden ge leden schatten sleutelspelers in de herstelzorg hun aantal in deze krant op 28.000 tot 40.000. Dat wa- ren toen voornamelijk mensen die in de eerste golf besmet raakten. Deze mensen hebben allerhande klachten. Ze lijden bijvoorbeeld aan hevige moeheid, concentratiepro- ^Het RIVM gaat onderzoeken hoeveel mensen nog lang na een coronabesmetting klachten houden blemen, problemen met ademha ling of een slechte conditie. Deel nemen aan sociale activiteiten of terugkeren op hun werk zit er in sommige gevallen al maanden niet meer in. Artsen waarschuwen dat de pro blemen van deze mensen in het na tionale debat over corona veel te af wezig zijn. Mensen die worden ge troffen door 'Long Covid' zijn vol gens hen vaak tussen de 25 en 65 jaar oud. De kans dat een jonger ie mand maanden thuiszit na een co ronabesmetting is statistisch ge zien veel groter dan dat hij in het ziekenhuis of op de intensive care terechtkomt. AstraZeneca Gisteren is voor zover bekend voor het eerst in Nederland iemand overleden aan tromboseklachten die het gevolg zouden kunnen zijn van het AstraZeneca-vaccin, meldt bijwerkingencentrum Lareb. Eer der gebeurde dat al in andere lan den. Een verband met het vaccin staat nog niet vast. Uit voorzorg is het vaccineren van 60-minners met het vaccin gestaakt. De GGD schrapt door de pauze tienduizend al gemaakte prikafspraken. De voorzorgsmaatregel heeft geen ef fect op de afspraken voor mensen van 60 jaar en ouder, omdat de mo gelijke bijwerking vooral wordt ge meld bij jongere mensen, meldt het ministerie. P13 Nieuwsmedia P4 O JOHAN VAN DER HEIJDEN Covid: klachten houden lang aan Het RIVM gaat onderzoeken hoeveel Nederlanders nog lang na hun coronabesmetting klach ten houden. Vanaf eind april worden minimaal duizend Ne derlanders die positief testen op het virus een jaar lang gevolgd. Sander van Mersbergen Bilthoven Het wordt nog wat kouder pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1