Geld&Geluk ZONDER GELD WORD JE CREATIEF' Na een financieel mindere periode runnen Nathalie en Fokke-Jan een succesvol bedrijf. Nathalie 'We staan altijd om 5 uur op. Dan mediteren we en doen we adem halingsoefeningen.' Fokke-Jan 'En dan het ijsbad in.' Nathalie 'Ik heb dat nodig om mezelf 'aan' te zetten. We leven en werken van uit ons hart, ook aankopen doen we zo. Toen we voor elkaar kozen, vijftien jaar geleden, zijn we allebei alles kwijt geraakt en opnieuw begonnen. Ik had een prachtig appartement in Amster dam, een mooie carrière, maar koos voor de liefde.' Fokke-Jan 'Ik had een gezin met vier kinderen. Ik koos voor Nathalie.' Nathalie 'We werkten samen bij zijn zwager. Die was niet blij met onze relatie en we raakten onze baan kwijt. Ik vertrok naar Bali, back to basics, om mezelf opnieuw uit te vinden. Terug in Neder land trok ik met Fokke-Jan in een huisje op een vakantiepark. We hadden allebei nul. Daar word je creatief van. Geld is nu geen doel op zich meer, omdat ik weet dat je altijd vanuit je eigen creativiteit dingen kunt opbouwen. We zijn met ons tweeën een bedrijf begonnen dat inmid dels internationaal succesvol is.' Fokke-Jan 'Nu hebben we weer geld.' Nathalie 'Geld is maar een ruilmiddel. Ik deed in die tijd boodschappen bij de Aldi en wist het toch gezellig te maken.' Fokke-Jan 'Geen geld hebben is in Nederland relatief. We konden wel eten kopen, hadden alleen niet de luxe die we gewend waren. Mijn ex bleef met de kinderen in ons huis wonen. Ik had ook geen auto meer. Toen ik voor 300 euro een stokoude Opel Astra kon kopen, voelde dat als de mooiste auto ooit. Ik sta er een beetje anders in dan Natha lie. Zij vindt geld echt niet belangrijk, ik kan toch slapeloze nachten hebben Beste koop als het met ons bedrijf minder gaat.' Nathalie 'Alles komt altijd goed.' Fokke-Jan 'Ik denk dat we maximaal 600 per maand aan boodschappen uitgeven. Daarnaast bestellen we per jaar zeker voor 600 euro aan voedings supplementen. Ons eigen supplement voor tanden en botten slikken we natuurlijk ook.' Nathalie 'Fokke-Jan kijkt altijd online naar kortingsacties.' Fokke-Jan 'Als ze in de aanbieding zijn, koop ik zomaar zes spijkerbroeken tege lijk met 50 procent korting. Daar doe ik dan drie, vier jaar mee.' Nathalie 'Ik heb mezelf weleens opge legd een jaar geen nieuwe kleding te kopen. Ging prima. Nu geef ik ook weinig uit aan kleding. Voor de kinderen shop ik alleen wat ze echt nodig hebben.' R cc O R MEZZA 19 Nathalie Beck (45) en Fokke-Jan Middendorp (56) hebben een bedrijf in mond- verzorgingsproducten. Ze wonen in Wapenveld met drie van hun zes kinderen. Hun gezamenlijke inkomen ligt tussen de 4500 en 6000 euro. Nathalie 'Ons natuurbad, daar gaan we elke dag in. De aanleg kostte 20.000 euro.' Fokke-Jan 'Een padelracket van 30 euro. Padel, een mix van tennis en squash, geeft me veel plezier.' Grootste miskoop Nathalie 'Kookboeken, ik improviseer liever.' Fokke-Jan 'Een abtronic, om buikspieren te trainen. Werkt voor geen meter.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl co co O m O CU O CL co co X h- co

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 107