Mijn familie heeft nu meer aan mij dan aan de oude Olcay' 'De ziekte is in januari gediagnos ticeerd. We hebben er twee, drie maanden veel verdriet van gehad. In eerste instantie leek het erop dat het met één ingreep verholpen zou zijn. Ruud heeft het dan ook niet naar buiten gebracht. Zelfs zijn twee jongste kinderen van 9 en 11 jaar wisten het niet. We heb ben dat gevecht met z'n tweeën doorstaan. We weten nu dat we ook dit soort stormen doorstaan.' 'Dat was schrikken. We hoorden ook dat hij dan drie maanden moest revalideren. Dat kun je las tig geheim houden. En waarom zou je? Gelukkig zijn we er op tijd bij en heeft hij goede vooruitzich ten. De chirurg zei dat hij vertrouwt op een volledig herstel.' 'Toen ik Ruud om half 7 's morgens naar het ziekenhuis bracht voor de operatie, viel ik daarna een beetje in een zwart gat. Heb ik urenlang de reacties zitten lezen. Toen heb ik wel een paar potjes zitten jan ken, zo lief en bijzonder.' 'Na de operatie heb ik vier uur bij hem gezeten. Toen had hij er geen moeite mee mij wat taakjes te geven, haha. Ik heb tegen hem gezegd: wat er ook gebeurt, ik ben er voor jou, we doen dit samen. Op deze momenten besef je wat écht belangrijk is in je leven. Mijn fami lie en vrienden hebben nu sowieso meer aan mij dan aan de Olcay hiervoor. Ik heb periodes in mijn leven gehad dat ik vrienden en familie bijna negeerde, maar zij waren er voor me toen ik het moeilijk had. Door de programma's, mijn relaties en het ouder worden, denk ik, ben ik verzorgender en socialer geworden. Niet dat ik het hier om doe, maar ik denk dat ik daar zelf ook leuker van word. Je ziet ook mensen bozer en zuurder worden. Dat wil ik niet, hoor.' 'Best pittig, omdat we gewend zijn dingen op onze eigen manier te doen. Nu waren we door de lock- down op elkaar aangewezen, al werkten we natuur lijk, en kon hij 's avonds naar zijn atelier. Ruud is creatief, superbrutaal en heeft dat jongensachtige, maar dan niet geforceerd. Veel mannen gaan de rol van kwajongen later spelen, bij hem is het echt. Ik durf alles tegen hem zeggen. Bij mijn vorige relaties deed ik dat niet. We kunnen ontzettend lachen en af en toe is hij knettergek. Dan denk ik: welke bochten heb je in je hoofd genomen voordat je bij deze con clusie bent gekomen?' 'Dat was in het begin even wennen. Ik ben niet zo'n typische moeder, maar vind kinderen wel leuk hoor, zeker die van Ruud, die heel fijn met elkaar omgaan. Er zijn vrouwen die dan meteen een moederrol aan nemen. Ik niet. Je moet niets forceren. Niet ineens twee gezinnen één gezin laten vormen. Ik dring me niet op, maar ze kunnen altijd bij me terecht.' 'Dat heeft misschien met mijn jeugd te maken. Misschien waren ze gekomen als ik een man had ontmoet die nog geen kinderen zou hebben. Maar ik vind dit goed zo. Ruuds oudste dochter is 18. Die komt soms bij me voor make-upadvies. Leuk toch?' 'Ja, anderhalf jaar geleden ben ik een make-uplijn begonnen. Dat heb ik naast de mode altijd interes sant gevonden. Het is een beetje dezelfde doelgroep Maar toen bleek de ziekte toch niet weg en moest Ruud een veel ingrijpender operatie ondergaan. Jullie werden bedolven onder de reacties. Laat hij zich makkelijk verzorgen? Jullie wonen inmiddels alweer bijna een jaar samen. Hoe bevalt dat? Ruud heeft drie kinderen uit twee eerdere relaties. Hoe is dat? Je hebt ooit gezegd dat jij zelf dat oergevoel om moeder te worden niet had. Want make-up is naast televisie nu je corebusiness. 16 MEZZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 104