'Van mijn 4de tot mijn 14de was mijn leven een hel' 'Met Boulevard en Shownieuws was ik wel klaar. Het interesseert me niks wie het met wie doet. Nu ga ik dieper. Mensen die anderen bewust kapot maken, dat raakte me, zeker als er kinderen bij betrokken zijn. Ik was onder de indruk van ons team, dat aan zaken werkt waar de politie niet aan toekomt.' 'Helaas ontkom je niet aan die confrontatie. Dan haal je de stalkers uit de anonimiteit. Iets wat ze zelf doen bij het slachtoffer. Soms zijn ze even in de war, omdat ze mij uit een heel andere hoek kennen. We hadden een meisje dat de ex van haar vriend stalkte. Ze wilde graag doorbreken als zangeres, actrice en presentatrice. Toen ze mij zag, was ze helemaal opgetogen. Het duurde zes, zeven minuten voordat doordrong dat we haar aan het confronteren waren.' Hoe was de werkelijkheid? 'Rauw. Patiënten die dood- en doodziek waren. Soms voelde ik me echt te veel. En alles waarvan ik dacht dat ik smerig zou vinden, daar had ik nul moeite mee. Overgeefsel, urine, poep, het maakte me niet uit. De emoties van de patiënt zelf, de fami lie die er vaak niet bij mocht, dat vond ik pittiger. En stoom aftlazen was moeilijk, want even de kroeg in dat ging natuurlijk niet. Gelukkig kon ik bij Ruud mijn ei kwijt. Speelden we thuis een spelletje rum- mikub. Keken we Netflix. Dronken we een wijntje.' 'Hij zit in een RIBW, een Regionale Instelling voor Beschermd Wonen. Heel af en toe ga ik langs. Hij is nog steeds heroïneverslaafd en wordt niet meer beter. De laatste tijd heb ik het idee dat het niet lang meer zal duren voordat hij er niet meer is. Mijn zusje bezoekt hem trouw en elke keer als ze belt, denk ik: hij is overleden.' 'Nee joh. Als je je eigen tanden eruit wilt trekken omdat je denkt dat er afluisterapparatuur in zit... dan ben je ver heen, hoor.' 'Ik liep mee op de afdeling waar mensen worden voorbereid op ingrijpende operaties. Dat was pittig. Een beenamputatie, een hersentumor, soms lagen wel tien, twaalf patiënten te wachten op een operatie. Ze waren bang, En vanwege corona mocht er geen familie bij. Al hun emoties kwamen bij mij terecht. Het was loodzwaar, maar ik ben dankbaar dat ik als televisiemaker in deze wereld mocht meekijken. Het doel is te laten zien hoe het zorgpersoneel werkt. Eerlijk gezegd had ik er geen idee van hoe divers hun werk is en welke verantwoordelijkheid ze dragen.' programma's maken zoals Gestalkt en BN'ers in het ziekenhuis. Dat leidt uiteindelijk tot de climax: jij confronteert de stalker met zijn gedrag. Nu moet je er voor hem zijn. Twee weken geleden werd bekend dat hij aan darmkanker lijdt en moest stoppen met werken. Hoe gaat het met je vader? Heeft hij iets van de serie mee gekregen? Je blijft sociaal-maatschappelijke In BN'ers in het ziekenhuis loop je mee met zorgpersoneel in het Rofterdamse Erasmus MC. MEZZA 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 103