Sylvana Tieleman traint weer op het veld én in het zand gaat na 13 seizoenen dicht II ZEELAND 15 Ze is actief bij Beach Soccer Zee land en de vrouwen van IJzen- dijke, maar heeft al maandenlang geen wedstrijd meer gespeeld. Sylvana Tieleman (25) uit Terneu- zen is in ieder geval blij dat ze door haar leeftijd weer in groeps verband mag trainen en partijen kan spelen. Maar is ze niet stiekem jaloers op haar tweelingzus Sha- rona, die met ADO Den Haag op het hoogste niveau van Nederland actief is? De Eredivisie Vrouwen dendert immers 'gewoon' door. ,,Ja, soms wel'', reageert Sylvana Tieleman lachend. Hoe train je? ,,Bij IJzendijke trainen we één keer per week. Vanaf deze week twee keer, trouwens. Ik hou niet van hardlopen, dus dat doe ik niet heel vaak. Misschien één keer in de twee weken. Verder probeer ik - met goed weer - naar het beach- soccerveld in Terneuzen te gaan. En ik skeeler twee keer per week, best een stuk. Hoe ver? Dat ligt aan het weer. Ik probeer meestal een rondje van tussen de 5 en 10 kilo meter.'' Wat kun je niet, wat je normaal wel doet? „Wedstrijden spelen. Zowel met Beach Soccer Zeeland als op het veld bij IJzendijke. Wanneer ik mijn laatste wedstrijd speelde? Goede vraag! Dat weet ik niet uit m'n hoofd. Het was ergens in sep tember, denk ik. We hebben in die periode dat het weer even mocht maar twee wedstrijden gespeeld. De andere twee keer werd het af gelast, volgens mij vanwege slechte velden.'' Wat is je favoriete trainingsvorm in coronatijd? ,,Als het goed weer is, ga ik het liefst naar de beachsoccer om een training te doen. Je kunt je daar prima aan de coronaregels hou den. De laatste keer dat ik met mijn zusje ging, hadden we alleen geen goede dag uitgekozen, want het was koud.'' Hoe ziet zo'n beachsoccertraining eruit? ,,Meestal zetten we met pionnen of hekjes iets uit. Eerst doen we loopoefeningen op het zand. Daarna even op doel schieten. Dan pakken we een rebounder er bij, dat is een soort trampoline die de bal terugkaatst. We proberen op omhalen te trainen, maar dat is nog geen groot succes, haha Is het moeilijk om jezelf te motiveren? ,,Ja, dat vind ik soms wel lastig. Als het seizoen loopt, ga je twee keer per week trainen en word je gemotiveerd door de trainer en je teamgenoten. Als ik zelf iets wil doen, moet ik een paar keer tegen mezelf zeggen dat ik moet gaan bewegen.'' Naar welke wedstrijd/ evenement kijk jij het meest uit? ,,Het jaar voor corona hadden we met Beach Soccer Zeeland een toernooi in Portugal. Daar zouden we vorig jaar ook naartoe gaan, in juni, maar door corona ging het niet door. Dit jaar is het weer afge last, dus ik hoop dat dat volgend jaar wel doorgaat. En ik zou graag weer eens naar het stadion gaan. Sharona heeft een seizoenkaart bij Feyenoord en ik probeer vaak mee te gaan. Dat mis ik wel.'' Mensen krijgen echt een half boek in handen, van bijna tweehonderd bladzijdes. Er zijn best veel bladen over wielrennen, dus we hebben in het eerste nummer gelijk uitge pakt. Zo hebben we een dubbelin- terview met Mathieu van der Poel en Wout van Aert. Dat doet wel iets met je hoor, je eigen blad in de schappen zien liggen met twee van de beste wielrenners ter we reld op de cover." Complete droogte Net als voor veel andere sportme dia was 2020 ook voor wielerflits.nl een uitdagend jaar. Met een complete droogte aan wielerkoersen tussen maart en au gustus was het soms zoeken naar nieuws. In 2021 ziet de wielerwe- reld er een stuk anders uit, al is het nog verre van ideaal, vindt Van den Bosch. ,,Natuurlijk, ik ben ontzettend blij dat er überhaupt weer gekoerst wordt. Het publiek mis ik echter wel enorm bij de wedstrijden. Dat ga je zeker bij de Ik hoop vooral dat deze editie herinnerd zal worden als de laatste Ronde van Vlaanderen zonder publiek Ronde van Vlaanderen merken, komende zondag. Normaal staan daar honderdduizenden mensen langs de kant, die kabaal maken en de renners aanmoedigen. Dat ge mis voel je echt wel. Maar ja, alles beter dan helemaal geen wielren nen.'' Wie gaat er zondag winnen? Van den Bosch: ,,Het is makkelijk om te zeggen dat één van de grote drie (Van der Poel, Van Aert, Ala- philippe, red.) gaat winnen. Ik denk eigenlijk dat het een scenario wordt dat er 'drie honden vechten om een been en de vierde gaat er mee heen'. We zullen het zien. Ik hoop vooral dat deze editie herin nerd zal worden als de laatste Ronde van Vlaanderen zonder pu bliek." ieder geval niet niks. Maar soms moet je een beslissingen nemen voor jezelf. Dat heb ik nu gedaan.'' Meteen een biertje Met Bruse Boys promoveerde hij drie keer naar de eerste klasse en volgde ook drie keer meteen een degradatie. ,,Dat was wel de makke van 'Bru'. Veel jongens hadden niet de motivatie om twee keer te trai nen, om er alles voor te doen.'' De verdediger uit Middelharnis werd ook meerdere keren geselecteerd voor het Zeeuws elftal. ,,Een keer of tien denk ik. Dat was een goed ni veau, waarbij ik nooit het gevoel heb gehad dat ik niet mee kon. Ik weet nog dat ik na een wedstrijd meteen een biertje kreeg aange reikt. Dolf Roks zei: wat doe jij nou? Ik weet nog wat ik antwoordde. 'Zo doen we dat in 'Bru', Dolf. Haha!'' -r" vrijdag 2 april 2021 GO In de rubriek 'Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?' gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze pro vincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 13: (beach)voetbalster Sylvana Tieleman. Stefan Maas Terneuzen den Bosch scoren M Martin van den Bosch, met het eerste nummer van 'Ride Maga zine'. ,,Dat doet wel iets met je hoor, je eigen blad in de schap pen zien liggen met twee van de beste wielrenners ter wereld op de cover.'' foto pim mul -Martin van den Bosch Johan Vroegindeweij speelde op 3 oktober zijn laatste competi tiewedstrijd in het paars-wit van Bruse Boys, tegen 's-Heer Arends- kerke (3-1-nederlaag). foto johan van der heijden -.v Vanaf deze week traint Sylvana Tieleman weer twee keer met de voetbalsters van IJzendijke. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43