Het paars-witte boek van Vroegindeweij O O) CD O 14 ZEELAND WIELRENNEN NIEUWE LOOT Terneuzenaar is mede-eigenaar van de populaire website wielerflits.nl. Met twee nieuwe partners is Martin van den Bosch nu ook een magazine begonnen. „Mensen willen tegenwoordig vooral mooie achtergrondverhalen lezen.'' Bruse Boys Volleybal Tennis Tegen de stroom in beslissingen durven nemen. Het is een karak tereigenschap die bij menig suc cesvolle ondernemer in ruime mate aanwezig is. Zo ook bij Ter neuzenaar Martin van den Bosch, mede-eigenaar van wielerflits.nl, de meest bezochte wielerwebsite van Nederland en België. In de afgelopen jaren heeft er, mede door platforms als die van Van den Bosch, een duidelijke ver schuiving plaatsgevonden van ge drukte naar digitale media. Toch mag uitgerekend Van den Bosch zich sinds enkele weken de trotse mede-uitgever van een eigen blad noemen, 'Ride Magazine'. ,,Het uitbrengen van een eigen magazine is een langgekoesterde droom van mij en mijn compag non'', vertelt hij. ,,We beseffen ons maar al te goed dat het een vrij atypisch besluit is om juist in deze tijd een blad te starten. Een tijd, waarin oplages teruglopen en bla den soms simpelweg verdwijnen. Toch zien we heel veel potentie in Ride Magazine. Waar mensen vroeger bladen mede lazen om nieuws te vergaren, doen ze dit te genwoordig vooral om mooie ach tergrondverhalen te lezen.'' Dat is in zijn ogen ook het pro bleem geweest voor bepaalde ge drukte media. Van den Bosch: ,,Je moet niet de illusie hebben dat le zers je blad kopen om nieuwtjes te lezen. Die vindt men binnen no- time op de verschillende nieuws sites op het internet. Je kunt je veel beter richten op het maken van mooie en lange verhalen, zoge naamde longreads. We hebben geëxperimenteerd met het plaat sen van dergelijke verhalen op de website. Daar kregen we goede re acties op, maar we merkten toch dat de website hier een minder ge schikte plek voor is." In een stroomversnelling Uit het spreken over een 'langge koesterde wens' blijkt wel dat de beslissing tot het uitgeven van het magazine er niet een was die over een nacht ijs ging. De beslissing kwam oktober vorig jaar in een stroomversnelling, toen er zich kort achter elkaar twee nieuwe Je moet niet de illusie hebben dat lezers je blad kopen om nieuwtjes te lezen partners voor Van den Bosch aan dienden. ,,Na meer dan twintig jaar dienst bij De Telegraaf heeft wielerjournalist Raymond Kerck- hoffs zich bij ons aangesloten. Al snel volgde ook Rodrick de Mun- nik, die hoofdredacteur was van een aantal wielerbladen. Met de komst van deze twee mannen vie len alle puzzelstukjes in elkaar. We zijn eind vorig jaar gaan praten en vonden elkaar al snel in de wens een magazine uit te bren gen.'' Uiteraard is van tevoren al ge polst of de trouwe bezoekers van de website geïnteresseerd zouden zijn in een magazine. ,,Nog voor dat er ook maar een enkele letter op papier stond, hadden we al dui zend nummers verkocht'', aldus de Terneuzenaar, die tegenwoor dig in Waddinxveen woont. ,,Dat geeft natuurlijk een ontzettende boost. De totale oplage van ons eerste nummer is 15.000 stuks en het is de bedoeling dat we eens per kwartaal een nummer maken. Vorige week hakte hij de knoop de finitief door. ,,Ik liep er al maanden mee in mijn hoofd'', legt Vroegin- deweij uit. ,,Ik heb er thuis over ge sproken, met de trainer, met andere spelers en ook met Emiel Dorst.'' De 33-jarige verdediger is een fana tiek baasje. ,,Als ik de afgelopen tijd op donderdag het veld opstapte en ik stond daar met vijf A-junioren en drie man van de eerste selectie, stak me dat wel. Waar iedereen was? Geen idee. Gewoon thuis, denk ik.'' Johan Vroegindeweij kwam in de zomer van 2007 van De Jonge Spar taan naar Bruse Boys. Na één sei zoen keerde hij terug naar de club uit Middelharnis, om vervolgens één jaar later toch weer terug te ke ren bij 'Bru'. ,,Gerjo Prins was des tijds de trainer van Bruse Boys. Hij ging in 2008 naar De Jonge Spar taan en ik ging mee'', kijkt Vroegin deweij terug. ,,Na één jaar ben ik te ruggekeerd bij Bruse Boys. Dat is nu twaalf seizoenen geleden.'' Hij heeft een prachtige tijd gehad, benadrukt de dertiger. Maar in de loop der jaren heeft hij veel genera tiegenoten en vrienden af zien ha ken. ,,Ik kende veel jongens van 'Bru' van de middelbare school, zo ben ik eigenlijk bij deze club geko men. We hadden op een gegeven moment echt een hechte groep, maar veel van die jongens zijn ge stopt of vertrokken. Dat maakt het toch anders. En al die tegenstanders in de tweede klasse, die ken ik nu wel.'' Dan, lachend: ,,Die koppen kan ik wel dromen. Ik wil ze best te genkomen, maar liever niet meer op een voetbalveld.'' In gesprek met Goes Vroegindeweij is als teeltadviseur werkzaam voor de agrarische co öperatie CZAV. ,,In Zeeland en Zuid-Holland ga ik bij de boeren langs om ze te adviseren. Het is een leuke baan, met veel afwisseling.'' Op voetbalgebied was hij juist niet echt van de afwisseling, getuige zijn lange staat van dienst bij de club op Schouwen-Duiveland. ,,Ik heb de afgelopen jaren wel wat aan biedingen afgeslagen'', vertelt hij. ,,Ik ben ook eens in gesprek geweest met Goes. Daarna hebben ze niks meer aan me laten horen. Daar heb ik niet wakker van gelegen, maar het is niet zoals het hoort. Laat even iets weten, dat is het minste.'' Waar zijn toekomst als voetballer ligt, weet Vroegindeweij nog niet. ,,Er hebben al wat clubs gebeld, maar de komende twee, drie weken laat ik eerst alles op me afkomen. Ik heb bijvoorbeeld nog altijd een goede band met Marco Groeneveld, die trainer is van Rood-Wit W. in Sint Willebrord. Maar misschien is dat wel te ver rij den. Na dertien sei zoenen bij een club vertrekken is in vrijdag 2 april 2021 3 René Scholts staat ook na de zomer voor de groep bij Bruse Boys. De trai ner is sinds ok tober 2019 ac tief bij de zater dag-tweede klasser uit Brui- nisse. Hij begint straks dus aan zijn derde jaar. De volleybal- sters van Lau- dame Financi- als/VCN zijn zonder te spe len doorge drongen tot de halve finale van de beker. Het team van de Zeeuwen Ivo Munter (trainer) en Ard Kramer (teammanager) zag Sneek zich terugtrekken. 22 Tennisbond KNLTB heeft de start van de voorjaarscom petitie opnieuw uitgesteld. De hoop is dat er begin juni, in week 22, als nog gestart kan worden. Een volledige competitie is daardoor niet meer mogelijk. GO Ook met 'Ride'wil Van Bas Dingenouts Waddinxveen -Martin van den Bosch De route vanuit zijn woonplaats Middelharnis naar het complex van Bruse Boys zou hij inmiddels misschien zelfs met zijn ogen dicht kunnen rijden. ,,Ik weet wel wanneer welke bocht komt, ja'', lacht Johan Vroegindeweij. Ko mend seizoen neemt de centrale verdediger echter een andere afslag. Het paars-witte Bru-boek wordt na dertien seizoenen ge sloten. „Uitwedstrijden naar Axel, Serooskerke of De Meeuwen, dat ken ik nu wel.'' Barry van der Hooft Middelharnis a V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42